Piłkarzu, uwaga: wszystko co powiesz może być użyte przeciwko tobie!
Weszło

Piłkarzu, uwaga: wszystko co powiesz może być użyte przeciwko tobie!

Znacie nas – nie jesteśmy fanami medialnych ruchów Dusana Kuciaka. Jesteśmy wręcz przekonani, że dla dobra wszystkich byłoby lepiej, gdyby zwyczajnie nie wypowiadał się w prasie czy telewizji. A to w chwili, gdy cały Gdańsk myśli o mistrzostwie wypali, że w piłkę chce się tylko bawić. A to powie, że wcale nie chciał odchodzić z Legii, mimo że nikt nie stał przy jego głowie z pistoletem podczas podpisywania umowy. A to zasugeruje, że Polacy to fałszywy naród, a później będzie wielce zdziwiony, że ktoś to podłapał. W wywiadach porusza się z taką gracją, z jaką my poruszamy się wracając o trzeciej po piątkowym balecie.

Dlatego gdy zobaczyliśmy zajawkę rozmowy z Kuciakiem na Facebooku SportowychFaktów, niespecjalnie się zdziwiliśmy. Ot, kolejny wywiad, w którym Słowak nie wie, co papla. Wyglądała ona tak…

kuciak1

Potem spojrzeliśmy na tytuł…

kuciak

I już wtedy mieliśmy jasność (a tak przynajmniej nam się wydawało): oho, Kuciak odcina się od Legii, próbuje się przypodobać w Gdańsku, znów trzeba będzie apelować o to, by w jego towarzystwie nie odpalać dyktafonów.

Potem jednak przeczytaliśmy wywiad.

Wypowiedź o Legii wyglądała tak:

Nie myślał pan o powrocie do Legii?

Dobrze się tam czułem, ale nigdy nie byłem legionistą. Tak mogą myśleć o sobie wychowankowie. Jestem obcokrajowcem. Dla mnie legionistą jest Artur Boruc. Podchodziłem do transferu normalnie: idę tam, gdzie mnie chcą. Nic na siłę.

Może z nami jest coś nie tak, ale wydaje nam się, że od „dobrze się tam czułem, ale nigdy nie byłem legionistą, bo tak mogą myśleć o sobie wychowankowie” do „te słowa zabolą kibiców Legii” jest mniej więcej tak daleko, jak Michałowi Probierzowi do zostania twarzą kampanii reklamowej środków uspokajających czy – pisząc wprost – SportowymFaktom do wygrania konkursu na najuczciwszy portal sportowy. Jak dla nas to kolejny obrzydliwy popis speców od żebrania klików. Obrzydliwy, bo uderzający w piłkarza. O ile do tytułów z gatunku „Polacy robią furorę w Manchesterze” przy tekstach o siatkarzach-amatorach wygrywających jakiś podrzędny turniej zdążyliśmy przywyknąć i traktowaliśmy je z humorem, o tyle ten zwyczajnie zmienia kontekst wypowiedzi lechisty i sugeruje, że facet chce za sobą spalić mosty.

Biorąc pod uwagę, że statystyczny czytelnik SF poza Facebookiem i tytułem nie czyta już nic – jest to gruba zagrywka. Biorąc pod uwagę, że Kuciak jest człowiekiem, który może chcieć podreperować swój PR w mediach i zaczyna starać się ważyć słowa – jest to świństwo.

KOMENTARZE (14)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Marcin

Przeciez wy błazny z weszlo! robicie to samo ahahaha przestancie pajacowac

szczupi

Podaj przykład, gdzie na weszło tytuł drastycznie różnił się od tekstu. O wiele można się do nich przyjebać, ale nie o to.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Spoconymarek

Brawo weszło, artykuł o artykule na innej stronie 😀 po co ja tu wszedłem to sam sie sobie dziwie ….

Misza

Zdjęcie Lindy z Psów też na pewno nie było użyte to wyciągnięcia klików. Mimo to nie żałuję, że straciłem kolejne minuty tutaj, na zdrówko niech wam idzie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Misza

wszedłem z ciekawości, ale bez szydery napisałem, że nie żałuje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jarek1965

„Jak dla nas to kolejny obrzydliwy popis speców od żebrania klików” Może „weszlo” raczy wyjaśnić czym ichnie żebranie o kliki różni się od tych weszlackich ??? Dla przykładu – Artykuł Banasińskiego w którym porównuje autyzm z niedorozwojem umysłowym ( artykuł o Zidane) Czy już tytuł artykułu powyżej – Przecież to nic innego jak właśnie „żebranie o kliknięcia” w dodatku wioząc się na innych.Może sracie do innych kibli ale żrecie z tego samego koryta.

ronnie3000

Serio? Nie ma niczego ciekawszego do wyśmiania?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

vincent van cock

no tak lepiej taj jak wy pierdolnąć faux pas w artykule jak o Błaszczu a potem zmienić tekst , udawać ,że nic się nie stało i jeszcze zbanować gościa co napisał ,że za to Błaszczykowski sprawę mógłby wytoczyć , szkoda ,że nikt screena nie zrobił

dambibi
Rote Armee Fraktion

Tak się składa że odlajkowałem ten szajs jakieś 2 dni temu bo miałem dość tych baitowych tytułów, chyba to samo zrobię z pikio.

wpDiscuz