Miało być święto, znów jest tylko gigantyczny strach…
Weszło

Miało być święto, znów jest tylko gigantyczny strach…

Za często, zdecydowanie za często w ostatnich latach mamy do czynienia z takimi informacjami i – co martwi szczególnie – coraz częściej jesteśmy zmuszeni je podawać przy okazji wydarzeń sportowych. Przed autokarem Borussii Dortmund przejeżdżającej na swój stadion na mecz z AS Monaco miała miejsce eksplozja. Niemieckie media mówią o trzech ładunkach wybuchowych, które miały roznieść szyby autokaru, na szczęście piłkarzom nic się nie stało – jedynie Marc Bartra został przewieziony do szpitala z rozciętą ręką.

Na razie nie wiadomo nic – ani o przyczynach eksplozji, ani o tym, co stanie się dalej. O 20.30 ma zostać podjęta decyzja, czy mecz się odbędzie – naszym zdaniem nie ma na to szans. To, co wiemy już teraz za sprawą Twittera Tomka Włodarczyka z „Przeglądu Sportowego” – poza Bartrą wszyscy piłkarze są cali i zdrowi.

A i Bartra zapewne obrażeń doznał nie w wyniku wybuchu, ale właśnie od wybitej szyby.

Nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z czymś bezprecedensowym. Jeśli potwierdza się pierwsze hipotezy, że eksplozje nie były przypadkowe a całość okaże się kolejnym atakiem… Wolimy nawet o tym nie myśleć. Tak jak i o tym, co stałoby się, gdyby wybuch miał miejsce bliżej piłkarzy. Na stadionie na razie prośby o cierpliwość i oficjalne komunikaty, którym towarzyszą śpiewy kibiców Monaco: „Dortmund, Dortmund”. W niemieckich oficjalnych kanałach, czy to klubowych, czy policyjnych – prośba o powstrzymanie się od komentarzy i spokojne oczekiwanie na ustalenia służb.

Czekamy na dalsze informacje.

AKTUALIZACJA

Według Michała Pola mecz przełożony na jutro, na 1845, ale to wciąż nieoficjalne informacje, które jeszcze nie zostały przekazane kibicom. Tu z kolei śpiewy kibiców Monaco z trybun stadionu w Dortmundzie.

AKTUALIZACJA

Nadal nie ma oficjalnych informacji o przyczynach, sprawcach i tym podobnych kwestiach wokół wybuchu, więc i my nie będziemy spekulować na ten temat. Wiadomo za to, że ładunki z pewnością nie zadziałały w sposób, w jaki życzyliby sobie ci, którzy je podłożyli. Początkowo pisano o rozbitych szybach, tymczasem na zdjęciach Bilda już widać, że to zaledwie wgniecenie dwóch z nich. Uszkodzenia autokaru nie są wielkie, piłkarze uspokajają sytuację poprzez kontakty ze znajomymi dziennikarzami, Bartra z kolei opuścił już szpital.

KOMENTARZE (119)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
iksis

Unia Europejska w całej okazałości. Burdel coraz większy.

PRT

Polityka multi-kulti i socjalizmu zbiera coraz większe żniwo.

Fuska

Jeden z przypadków gdzie w Polsce jest lepiej pod tym względem.

Arturro31

No nie – jest jeszcze drugi – to oni mają rudego Pinokia u siebie. A najśmieszniejsze – „czekamy na ustalenia służb niemieckich”. Pewnie ustalą, że to spóźnione sylwestrowe petardy odpalone przez jakichś pijanych polaczków…

Jorgen

Przeczytałem pierwsze trzy komentarze i zaczynam się zastanawiać czy Wy się ludzie zastanawiacie czasem co Wy piszecie. Przestańcie ćpać medialną propagandę… Wina Unii tak samo jak kiedyś wina Tuska, wszystko można na nią zrzucić. W końcu Unia to multi kulti, socjalizm i właściwie nic więcej pożytecznego. Aha, no i u nas lepiej, bo bomby nie wybuchają. Ech…

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Rzucanie ćpania propagandy zacznij od siebie. Malowanie kredkami na asfalcie: nie dla terroryzmu nic nie pomoże.

Jorgen

To wsiadaj na koń i pod Wiedeń! :)
Terroryzm ma wzbudzać strach i póki co wzbudza go nawet tam gdzie nie ma zagrożenia. Polska nie jest interesująca dla zamachowców bo jest słaba gospodarczo, a Unia daje możliwości wszystkim państwom członkowskim w tym oczywiście proporcjonalnie największe najsilniejszym. Osłabienie Unii = osłabienie gospodarcze państw członkowskich. Więc jak na moje w imię świętej wojny ktoś duży (Rosja, USA, Turcja?) załatwia swój biznes. A co my możemy z tym zrobić? oprócz tracenia czasu na dywagacje nic. Więc proponuję robić swoje a nie pieprzyć o dupie maryni

dupa

Panowie, spokojnie Jorgen dopiero wczoraj wyszedł ze swojej chatki na Syberii. Przez 10 lat był odcięty od cywilizacji i nadal myśli, że UE to szczytowe osiągnięcie cywilizacji zachodniej. 😉

TrolloLollo

Apeluja o powstrzymanie się od komentarzy oby tylko nie skrzywdzic podejrzeniami tych bogu ducha winnych i biednych uchodźców

Grandal
Legia Warszawa

Na 100% to przypadkowa eksplozja. Ładunek wybuchowy miał być zdetonowany dla próby
przez saperów Bundeswery na jednym z poligonów. To niefortunny wypadek.

TrolloLollo

Tylko przypadkiem jednym z saperów był rodowity Niemiec Abdul Karim a drugim Belg z dziada pradziadza Mohammed Abdullah

Criskrakow

ale za to ich dowódcą był rodowity francuz Zayed ben Salam

Szczepek
Legia Warszawa

Którzy cierpieli na depresję i syndrom odrzucenia przez nieakceptowanie i różnorodności kulturowej przez ksenofobiczne społeczeństwa zachodu.

Trollosiewicz

Kwestią czasu jest zamach podczas meczu na stadionie, pytanie co wymyślą? Wlecą helikopterem w trybuny? A może dronami z bombami?

romulus

Zapominasz o pilkarzach Muslim ach. Dużo lepsze rozwiązanie.

Voitcus

Kwestią czasu? Jak były zamachy w Paryżu, to tylko przypadkiem ciapaty nie wszedł na mecz Francja – Niemcy (nie zdążył wejść o czasie) i się musiał rozerwać pod kasami.

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

Voitcus, ciapaty nie wszedł na mecz, bo by nie dał rady przebić się przez bramkę i dobrze to wiedział. Tu nawet przy wejściu do centrum handlowego muszę rozpinać kurtkę żeby pokazać, że nie mam nic pod spodem. A karnację mam jasną.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Legia Warszawa

A w jakim kraju mieszkasz? Ja przez ostatni rok mieszkałem w Belgii i często lataniem. Pamiętam jak na Charleroi trzeba było zostawiać bagaż w przedsionku, przed wejściem na halę lotniska żeby piesek mógł powachac. Do tego były dwa checkpointy na drodze do lotniska ale białych nie zatrzymywali. Wojsko przy szkołach stało ale do sklepu się wchodziło normalnie.

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

proecostore: w Brukseli mieszkam. Wojsko krąży wszędzie, bez jakiś określonych punktów stacjonowania (raz się widzi ich w jednym miejscu, raz w innym). A kontrole, o których mówiłem, robią po prostu ochroniarze danego punktu. Od 7 lat obserwuję jak zmienia się to miasto, jak z dnia na dzień nagle zaczynają mi obmacywać nogi i tors gdy wchodzę do kina, jak mojej dziewczyny nie wpuścili na koncert bo miała ze sobą torebkę czy właśnie jak zamknęli parking przed lotniskiem Charleroi, żeby nikt nie mógł zbyt blisko samochodem podjechać. No i niestety białych sprawdzają tak samo – raz, że w ochronie jest masa ciapatych, a dwa, że nie chcą być oskarżeni o rasizm.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Otake Jewrope walczyłem!

Szczepek
Legia Warszawa

Masakra. Też mieszkałem w Brukseli i często korzystałem w weekendy latając do Polski z Zaventeem (rzadziej z Charleoi) i troche nieswojo czułem jak tą bombkę tam podłożyli. Myślałem, ze moze tam kiedyś znowu się wybiorę na kontrakt ale chyba odpuszcze…

Porucznik Borewicz
Wyobraź sobie, że jestem piłkarzem...

Oho, „ubogacanie kulturowe” oprócz gwałcenia kobiet, obrzezania małych dziewczynek, szariatu i pedofilii bierze się teraz za sport!

P.S. To nie prawda, że żona Mahometa miała 7 lat! Wg. islamskich historyków miała ich 10.

tombek

Czy jest jakakolwiek informacja o tym, że zrobił to imigrant? To tak jak z tym zamachem w Londynie gdzie pani premier Brożka zaczęła bredzić że to imigranci a potem w angielskich miediach się nabijali z buraczanej Polski, że jak zawsze nic nie ogarnia. Sami siebie nakręcacie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

tombek

Czy mozesz wkleić linka do informacji kto to zrobił? Jakiś news – czy się domyślasz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Sugerujesz, że w Polsce nie ma wysokich statystyk gwałtów dokonywanych przez Polaków, a pedofilii nie broni instytucja posiadająca największą władzę w Polsce czyli kościół, z ich niedawnym zatwardziałym obrońcą takich zwyrodnień czyli JP2?

Nigga, plz. Sebki widzicie tylko jedną stronę medalu. Szariatu i obrzezania wprawdzie tu nie ma, ale inne patologie jak najbardziej. O tym się nie mówi jednak tyle, bo o wiele lepiej sprzedaje się: „Arab wysadził bombę w pobliżu autokaru Borussii”. Zamiast: „No cóż, Sebki dzisiaj dokonali gwałtu na X kobiet”.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Przypomij mi nigga zamachy bombowe w Polsce na poparcie swej tezy. :) Chcę zobaczyć drugą stronę medalu. Lub chociaż dyplomu…

TrolloLollo

List znaleziony na miejscu wybuchów w Dortmundzie odwołuje się do Allaha i niemieckich nalotów na Państwo Islamskie.

Treść listu brzmi: – Sportowcy na czarnej liście śmierci póki Niemcy będą robić naloty na Państwo Islamskie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

werseo

To tak jakbym wszedł do najlepszego burdelu w mieście ze stojącą pytą, już wybieram dziwki, wchodzę z lafiryndą do pokoju a tu nagle wkracza policja i chuj bombki strzelił. Szkoda bo strasznie napaliłem się na ten mecz.

Aerth

To była kwestia czasu. Bo niby co powstrzymuje terrorystów? Kara? Jaka? Zastrzela ich – to w ich wierze śmierć męczeńska, pójdą do raju ruchać 40 dziewic (czy ile oni tam ich mają obiecane). Więzienie? Super, w warunkach, jakie oferują więzienia europejskie to będą tam żyli lepiej jak niejeden wolny czlowiek. Można w nieskończonosć apelować do Muzułmanów, żeby reagolwali na podejrzane zachowania, ale który debil to zrobi? Toż jak wsypie to przy następnym napływie jeszcze jego dom z rodziną wysadzą, a jak nie wsypie to ma spokój.

DrMabuse
Wisła Kraków

Mozna by ich schwytac, skazac na smierc, wykonanie wyroku zlecic katu-kobiecie a zwloki pochować gdziekolwiek bez rytualnego w islamie obmycia. Moze to bylby jakis straszak.

Aerth

Można by. I może by poskutkowało. Tylko nikt tego nie zrobi, bo zaraz by się podniósł krzyk o znieważanie wiary, obrażanie uczuć religijnych itp.

DrMabuse
Wisła Kraków

Ano. A z nimi trzeba jak Amerykanie w Guantanamo. Mieć w dupie prawa.

Criskrakow

Jaja sobie robicie, a wystarczyłoby aby cała rodzina takiego pojebańca została wysiedlona na bliski wschód to by się skończyły zamachy. Bo on może zginąć ale jego rodzince to „zgniły zachód” daje jeść.

Szczepek
Legia Warszawa

Nie bardzo się da bo oni mają z reguły już obywatelstwa UE i żyją tam już kilkadziesiąt lat. Zwróć uwagę, że większość tych zamachów popełniają obywatele UE, którym jakiś imam zrobił sieczke z mózgów. W Niemczech jakoś próbują uregulować funkcjonowanie meczetow i sposób ich finansowania i to jest dobry początek.

Voitcus

Kredkami ich, kredkami!

Szykanator

Niedlugo kobiety w Niemczech bede gwalcone w bialy dzien przez tych pierd… uchodzcow a i tak chu..a z tym zrobia .Francja.Belgia, Niemcy,Anglia,Szwecja,Rosja jeszcze Holandii do kompletu brakuje. Jak Wlodek Putin nie wezmie tej sprawy w swoje rece to Europa za kilkanascie lat zginie :(

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Zapomniał gość, że w statystykach gwałtów i przestępstw na emigracji (dane z Anglii) prowadzą Polacy. Faktycznie, pierdoleni uchodźcy z kraju polan.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Poprosze o wiarygodny link, bo faktycznie zapomniałem. :)

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Poszukam, w robocie jestem i na szybko tylko jakiś artykuł udało mi się z 2014 na tę chwilę znaleźć ale na pewno wiem, że to widziałem i nie w jakiejś miernej gazecie. Tu jakieś tam statystyki o największej liczbie osadzonych na 2014 rok, ale to za mało, poszukam.

http://www.mirror.co.uk/news/ampp3d/immigration-bring-crime-uk-4669746

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

+ 2016 za Szkocję, Walię i Anglię, raport oficjalny bez gazet ze statystykami w tym podsumowaniem gdzie Polacy są przewodzącą nacją w pudle:
researchbriefings.files.parliament.uk/documents/SN04334/SN04334.pdf

Jest to jeszcze bardziej detalicznie rozbite, jak tylko znajdę podrzucę o ile nie zapomnę.

Wacław Grzdyl

Kolega Moshe nie mówi chyba tego poważnie? Jaką wartość ma liczba bezwzględna osadzonych w więzieniu? Trzeba patrzeć przez pryzmat nadreprezentacji lub niedoreprezentacji. Polacy stanowią w wielkiej Brytanii 1,56% populacji natomiast w więzieniach stanowią tylko 1,05% więźniów a więc jest to wyraźna niedoreprezentacja. Natomiast muzułmanie stanowią 4% populacji Wielkiej Brytanii ale aż 14,6% całkowitej liczby więźniów.
Powiem więcej. Nawet przedstawiciele kolegi narodu, którzy uchodzą za bardzo wykształconych i inteligentnych i nad wyraz spokojnych mają wyższy współczynnik osadzeń w pierdlu niż Polacy. 0,5% populacji całkowitej i 0,5% całkowitej liczby więźniów.
Także Polacy są de fakto jedną z najrzadziej trafiających do więzień w Wielkiej Brytanii grup narodowościowych.

Szykanator

akurat 3/4 naszych za granica to ciemnogrod ktory skazany jest na bezrobocie lub minimalna u nas i emigruje w wiekszosci ciemnogrod opuszcza nasz narod

podgor5

comment image:large

Szykanator

Te Cioty nic nie zrobia albo Putin albo nikt nie zrobi z tym porzadku.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Voitcus

elo, tak, to prawda, w naszym interesie jest, żeby Niemcy były słabe, a jeszcze lepiej, żeby ich w ogóle nie było, a najlepiej, jakby nikogo nie było, ale wolę Niemcy niż Arabów, bo Niemiec jest z mojej cywilizacji, opartej na judaistycznym monoteizmie, greckiej filozofii i rzymskim prawie. Te reguły są jasne, uczciwe i precyzyjne. Doprowadziły do tego, że w pewnym momencie zdominowały cały świat. Nawet w rejonach, które się oparły (jak Chiny czy Japonia) używa się naszego systemu zapisu daty, biznesmeni noszą krawaty, a wszędzie na świecie do ambasadorów mówi się per „wasza ekscelencjo”, każdy na świecie wie, kiedy jest Boże Narodzenie, a tory kolejowe mają (prawie) wszędzie ten sam rozstaw szyn.

Wiem, że były dwie wojny światowe, że zakupy mogę w pewnych rejonach zrobić tylko w Lidlu, Kauflandzie, Netto czy Aldi. To się nam nie musi podobać, ale to nie jest ich wina, oni po prostu korzystają z tego, że nasz rząd im pomaga, trudno się temu dziwić. Mimo wszystko nie jest tak źle, wystarczy, żeby rząd nie przeszkadzał i proszę, można w Hamburgu kupić jabłka z Polski, albo w Berlinie jeździć Solarisem. Jakbyśmy chcieli i umieli dbać o swoje, to z Niemcami moglibyśmy robić taaakie interesy. A z Arabem to nigdy nie wiesz, czy spotkanie z nim nie będzie ostatnie dla was obu.

I to wszystko jest nie dlatego, że Niemcy czy Francuzi zaprosili ciapatych, tylko dlatego, że oni odeszli od zasad naszej cywilizacji. Że prawo jest równe dla wszystkich, że są w życiu ważniejsze sprawy niż konsumpcja, oraz że są pewne rzeczy, które są w jakiś sposób święte, nawet jak mi się nie podobają, to muszę je uszanować i naprawdę „performens” polegający na robieniu kupy na krucyfiks to nie jest sztuka, oraz że jałmużna nie polega na tym, że się daje komuś rybę a nie wędkę po to by uciszyć wyrzuty sumienia. I zapewniam Cię, że w walce z tym wrogiem (teraz chyba już niestety byłe) Niemcy, Francja czy Szwecja są naszymi sojusznikami, bo jak oni padną, to my będziemy następni i memy o husarzach Sobieskiego nam nie pomogą.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

nie – to był błąd kierowcy

PRT

Wjechał w strefę szariatu, no go.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wacław Grzdyl

Były 4 podejścia do parkowania

Wróżka Weszława

comment image?w=640

Kikkhull

Jacy terroryści, to umiarkowana opozycja.

Krystian B.

Obecny system panujący w Europie niestety się nie sprawdza. Schengen, ustępstwa wobec wszelakich mniejszości oraz socjalizm i lewactwo prowadzą Europę do upadku. Dopóki politykom będzie to rękę, takie sytuacje jak dzisiejsza będą coraz częstsze.

tombek

Rozumiem, że jesteś przeciwko Schengen i najlepiej, żeby były znów granice między krajami w Europie. Clever.

Wacław Grzdyl

Schengen? Chyba ochujałeś chłopie. Schengen to jedyne co jest w tej Europie dobre.

Zadi

Sprawca to biały, heteroseksualny katolik, rodowity Niemiec, kibol Bayernu. Sprawdzone info.

Janusz Kibol

Zadi Czyli taki trochę niemiecki Breivik? Tylko mniej skuteczny… Norweg zabił 77 osób, z czego 69 było lewakami.

Wacław Grzdyl

a 8 kim?

Janusz Kibol

Wacław Grzdyl. 69 osób na wyspie było uczestnikami obozu młodzieżówki norweskiej Partii Pracy. To lewacy. Reszta to ofiary ataku na siedzibę premiera Norwegii. Prawdopodobnie też lewacy ale może nie wszyscy. Breivik jest natomiast prawicowym ekstremistą, obrońcą chrześcijaństwa. Ale dla mnie jest przede wszystkim po prostu pojebem, takim samym pojebem jacy walczą dla ISIS.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Tym razem do zamachu przyznali się też skrajni lewacy podający się za antyfaszystów. Hejterzy kościoła i też przede wszystkim pojeby. Być może lewactwo znowu wypowiada wojnę burżujom.

dyziasty

Cała Polska śpiewa z nami – w…….. z uchodźcami.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dyziasty

Na szczęście nie ma…. Nikt kto nie chce się asymilować z krajem do którego przyjeżdża nie zasługuje aby w nim przebywać. Jakoś pomimo pobytu dużej ilości Azjatów w Polsce nie słychać o jakichkolwiek ekscesach. Zresztą nie tylko w Polsce. Wytłumacz mi ilu zamachów dokonał ostatnio w Europie Meksykanin, Polak, Wietnamczyk czy Australijczyk? … Wiem zaraz napiszesz, że oni biedni i przed wojną uciekają… to dlaczego nie uciekają do krajów o ich kulturze i religii? I bez inwektyw poproszę.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

dyziasty

Proszę powiedz mi, że udajesz. Tłumaczenie dla opornych… Cytat z pierwszego komentarza jest ze stadionów w jednej z kolejek „Ekstraklasy” kiedy się okazało, że mamy OBOWIĄZEK przyjąć kilka(dziesiąt) tysięcy uchodźców – bo unia nam ROZKAZUJE. Nie chcę się mieszać w politykę i nawet nie mam takiego zamiaru (ani ochoty i siły) ale ten krok rządu akurat popieram. I zamachów nie ma, ponieważ nie ma u nas społeczności muzułmańskiej. Jeszcze jakoś dobitniej wytłumaczyć czy już jest zrozumiałe?

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Jesli ci brak zamachów, to zamieszkaj na Zachodzie. Niektórych faktycznie podnieca ten dreszczyk emocji i macanie po jajkach przed wejściem do kina.

Janusz Kibol

elo Nasza gospodarka doszła do momentu, że aby dalej się dynamicznie rozwijać, będzie potrzebowała jakichś imigrantów. Młodzi Polacy wyjebali do Anglii. W dodatku społeczeństwo się starzeje, nie ma odpowiedniego przyrostu naturalnego. I będzie z tym raczej coraz gorzej. Bezrobocie spadło do minimum. Teraz nie pracuje ten, któremu się nie chce. Nie ma skąd brać ludzi. Jest wiele wakatów. Sytuację ratują trochę Ukraińcy, wykonujący robotę, którą Polacy gardzą. Zapierdalają w wielu naszych fabrykach budując PKB. Nawet jak się teraz wszyscy weźmiemy do masowego płodzenia dzieci, to na rynek pracy wejdą one dopiero za 20 lat. A co do tego czasu? Bez dodatkowych zasobów ludzkich z zewnątrz staniemy w miejscu.

Długo problem imigracji nas nie dotyczył, bo byliśmy zbyt biednym i zacofanym gospodarczo krajem. Taka Wielka Brytania od wieków budowała swoją potęgę na niewolnikach. Później budowała dobrobyt, wykorzystując pracę imigrantów. Wszystko ma jednak swoją cenę. Brytyjczyk żyje w dostatku ale musi dzielić swój dom z muzułmanami, Polakami, Hindusami..Bogaty zachód skupił się na ekonomii i nie dostrzegł niebezpieczeństw związanych z masowym mieszaniem się społeczeństw. I nie mówię tu o zagrożeniu terrorystycznym. Jest ono jednym z wielu. Ludzie często czują się obco na własnym podwórku. To wszystko wymknęło się spod kontroli i nie będzie z tego łatwo wyjść. Nie można nagle powiedzieć milionom osób, często posiadającym już obywatelstwo danego kraju: „wypierdalać!”. To doprowadzi do wojny domowej. Bo niby gdzie mają wypierdalać?

Wracając do kwestii Ukraińców w Polsce, Niemcy otwierają niedługo dla nich rynek pracy. Kto ma rozum, pójdzie robić do Niemca za lepszą kasę i w lepszych warunkach. Polskie fabryki będą miały problem. Sebixy nie będą zapierdalać na produkcji, bo wolą grać w FIFę i chodzić na obiadki do mamusi. Dżesiki porobiły licencjaty z hotelarstwa i turystyki i z takim wykształceniem brzydzą się pracować fizycznie, bo sobie paznokcie połamią. Niemcy strzelili sobie w kolano z masowym przyjmowaniem uchodźców z Bliskiego Wschodu, nie sądzili że to przybierze takie rozmiary. To nie są jednak aż takie debile jak się wielu tu piszącym dyletantom wydaje. Niemcy nie otwierają się na ludzi bezinteresownie. Chcieli mieć tanią siłę roboczą. Przekombinowali, okazali się zbyt naiwni. Ale już mają plan B. Zakoszą nam Ukraińców z Polski.

Łatwo jest krzyczeć: wypierdalać z imigrantami/uchodźcami. Problem jest jednak bardziej złożony, podobnie jak kwestia terroryzmu. Wrzuca się wszystko i wszystkich do jednego wora. To fajnie wygląda propagandowo. Proste hasła i proste odpowiedzi. Jednak przez to tracimy z oczu prawdziwy obraz sytuacji. Zarówno skrajnym lewakom jak i skrajnym prawicowcom umyka wiele rzeczy przez ich zafiksowanie ideologiczne. Z jednej strony naiwność w otwieraniu granic. Z drugiej naiwne myślenie, że działania zbrojne są cudowną receptą. Żeby zwalczyć chorobę trzeba leczyć jej prawdziwe przyczyny a nie tylko objawy. To jest jednak trudne, bardzo trudne, dlatego przywódcy światowi wolą iść na łatwiznę. Prowadzą politykę krótkowzroczną, egoistyczną, doraźną, bez wizji całościowej.

Przybywam z Frolixa 8
Gateshead

Napisałeś za długi post.
Seby i Dżesiki nie przeczytają.

Szczepek
Legia Warszawa

No Stary, pozamiatales. Dobrze napisane!

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Co do Niemców to się grubo mylisz. To są debile.

Wg ostatnich badań 73% Niemców nie chce żadnych uchodźców więcej a 61% jest za obniżeniem podatków (za die Welt).
Na kogo będą Niemcy głosowali? Oczywiście na GroKo (ca.80% głosów) która twierdzi, że „uchodźcy są cenniejsi niż złoto” (Martin Schulz) i zapowiadają podniesienue podatków.

Niemcy to będzie kolejna Francja. Chyba że wydarzy się cud i Niemcy zagłosują zgodnie z własnym a nie der Spiegel sumieniem.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

FC Bazuka Bolencin

Dodałbym jeszcze tylko do tego wszechobecne „dobra” czasów współczesnych.
Ogłupiające portale społecznościowe, fejsbuki, tłitery, instagramy etc. z których dzieciaki korzystają w nadmiarze i w nieodpowiedni sposób. Z tym że widzę, że nawet pomimo tego że dzieciaki są na to najbardziej podatne (wszystkie dzieciaki w klasie mają to dlaczego mam być gorszy/-a), to zauważam że nawet dorośli mają z tym problem, zwłaszcza niedojrzałe matki, zakładające portfolio jak dziecko pierwszą kupę zrobiło.
I tym sposobem dzieciaki nie mają czasu na inne rzeczy: aktywność fizyczną, poznawanie świata, kontakty międzyludzkie (w sensie spotykania się z kimś w realu), rozwijanie swoich mniej przyziemnych pasji, pomaganie rodzicom w różnych czynnościach (masa młodych facetów niedługo nie będzie potrafiła obsługiwać podstawowych narzędzi jak szlifierka lub wkrętarka, młode kobiety już nie potrafią przyrządzać podstawowych posiłków). A potem się dziwimy że społeczeństwo jest jakie jest – rozkapryszone, leniwe, roszczeniowe…

Grzegorz1981

Vincent niestety masz rację.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Wciąż jesteśmy zbyt biednym krajem. I dlatego nie jestesmy celem nachodźców. Dlatego też naszych uchodźców bedziemy musieli trzymać w obozach koncentracyjnych, bo inaczej zwieją do Szwecji lub Niemiec.

Grandal
Legia Warszawa

Niemcy jak dojdą do planu D to już tego kraju nie będzie.

Przemyslaw

Na pewno zostały obrażone uczucia religijne zamachowców, dlatego podłożyli bomby. Póki co nie wiadomo, o jakie dokładnie uczucia chodzi, ale Angela na pewno już to ustali, po czym zwiększy zamachowcom zasiłki i przeprosi za zamieszanie, przy akompaniamencie łączącej się w bólu UE.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

k_wiaderny

Cackają się, zamiast rozwiązać „problem” terrorystów. Odstawić to całe towarzystwo z powrotem do ichnich krajów, statkami, samolotami, na własnych granicach postawić żołnierzy i po kłopocie.
Dopóki nie ma skutecznej kontroli, wpuszcza się wszystkich jak leci, dopóty nie będzie normalnie.
Prosta sprawa, a w imię politycznej poprawności cierpią niewinni mieszkańcy Europy.

ughx

Ludzie nadal nie rozumieja , ze uchodzcy sa tu sprowadzani celowo przez politykow ( syjonistow ) i jest to zorganizowana akcja by wywolac wojne i zamieszki w europie – bo innego sposobu nie ma by w tak rozinietym regionie jak Europa wywolac wojne – wiec zamiast wywolywac poprostu ja tu sprowadzili – dletego sa bezkarni , maja sowity socjal i poki kogos nie zamorduja przy swiadkach zostaja insta wypuszczani z puszki – wszystko po to by wprowadzic strach i by narastala nienawisc na tlke rasowym …jak wybuchna zamieszki ludzie sami sie beda prosili by wkroczyla armia , a laskawi politycy zaostrza prawa cywilow , totalna inwigilacja i coraz wieksze uprawnienia sluzb . Proste robi sie event ( zamach ) a potem laskawie sie rozwiazuje problem . Ludzie wciaz nie kumaja , ze istanieja technologie kontroli umyslu , ktore z kazdego zrobia terroryste – wszystkie te zamachy sa dokladnie zaplanowane i realizowane przez sluzby , z kluczem doboru napastnika – sniady kolor skkory . Oczywiscie zadnemu pilkarzowi nic sie nie stalo – nie mialo prawa sie stac , i bylo dokladnie zaplanowane by nic sie nie stalo – tu wystarczy , ze bylo zagrozenie …. po tym evencie skala nienawisci rasowej bedzie ogromna a niebawem wkrocza wojska – ot proste . Przestrancie sie ludzic , ze oni tych uchopdzcow goszcza z troski serca – tu chodzi o eksterminacje kultury bialego czlowieka – etnicznego mieszkanca europy – poprostu jestesmy zbyt madrzy , inteligentni , wyksztalceni by pozwolic nam rozzwijac sie jeszcze bardziej

Raducioiu

Wszystko chuj ,byleby wifi bylo.
Chuj z polityka .Na ACTA najwyzej maseczki zalozymy i na ulyce wyleziemy.
Pozniej sie najebiemy i po klopocie.Chuj z polytyką.

Znaffca

klasycznie apeluje……….. wstrzymajmy się z osądami na więcej informacji.

PRT

Wstrzymajcie się z tymi osądami, to na pewno nie muzułmanie. To pewnie byli kibole AS Monaco. Największa hołota i rasiści. Książę z rodziną, rosyjski miliarder i francuska supermodelka.

Viva la Libertad
(L)

To pewnie kibole Monaco podłożyli te bomby

Grzegorz1981

„Borussia Jude/Nute ” czy jak to w końcu szło?

crespo1

Więcej, więcej imigrantów <3

m1025

ale jestem zdziwiony, ostatnio tak sie zdziwilem, jak szedlem do lodowki po piwo, patrze a tam jest piwo.

Orw14
Legia, RMCF, CFC

Sarkazm, sarkazmem, ale coś w tym jest. Jak kilkanaście/kilkadziesiąt miesięcy temu, odwołali jakiś mecz reprezentacji/klubowy w niemczech i to tylko „z powodu przesłanek”, to poważnie byłem w szoku. A dziś jak mi kumpel powiedział, że był zamach na piłkarzy jednego z najbardziej znanych klubów na świecie, to tylko kiwnąłem głową i rzuciłem „sami chcieli”. Jak to powiedziała jakaś „bystra” polityk, chyba ze Skandynawii, „czas się przyzwyczaić”.

pepe72

Bomba krzyczała a…u a…r

jpr

Panowie, rozumiem, że nic nie czytacie, a To tacy sami ludzie, ale żeby nie rozumieć tego, co się słyszy? Chyba, że nie słuchacie, bo wiecie lepiej. Przecież znakomita większość zamachowców urodziła się już w Europie, a uchodźcy maja z nimi tyle wspólnego, że pochodzą z Afryki. To tacy sami ludzie, jak elektorat PiS – dali sobie wmówić, że jest im źle, bo ktoś ich okradł. Róznica polega tylko na tym, że ich religia dopuszcza (a wg niektórych interpretacji nawet pochwala) samobójstwo.

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

Problem polega na tym, że uchodźcy pamiętają z jakiego syfu uciekli i przyjmą (w większości) jakąkolwiek pracę i będą wdzięczni do końca świata. Ich dzieci natomiast, często nie są pilnowane w młodości (bo rodzice walczą o spokojne życie), kończą niewyedukowani i bez żadnych perspektyw. A ponieważ nie znają swojej prawdziwej ojczyzny, to nie są już wdzięczni tej nowej…

Miszcz Joda
Der Adler im Flug ;)

Generalizujesz. Młodzi imigranci są równie niebezpieczni jak młodzi potomkowie imigrantów. Kluczem jest wiek.
Lata 60 to był czas lewackich komand i też sporo krwi popłynęło.
Młodych, którzy chcą zmieniać świat na swoją modłę zawsze i wszędzie pełno.

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

Zawsze widać i słychać tych, którzy zachowują się głośniej i inaczej niż pozostali. Tych, którzy zachowują się normalnie nie zauważysz. Zapraszam do Brukseli jak chcesz to przetestować i testuj koniecznie na Polakach. Zauważysz tylko tych, co drą ryja pijąc Żubra/Tatrę o 7 rano pod polskim sklepem, zanim pójdą do roboty (o ile pójdą). I w tym czasie gdy ich będziesz obserwować, służbowymi Mercedesami i na rowerach przemknie kilkunastu innych Polaków, o których nie będziesz nawet wiedział, że są Polakami.

jpr

Skoro kluczem jest wiek, to nie ma znaczenia czy to imigranci czy miejscowi (w latach 70-tych raczej, niż 60-tych nie byli to imigranci). W PRL dla pokolenia moich rodziców wartością był pokój. Dla mojego pokolenia (56) pokój był oczywistością, więc brak demokracji i puste sklepy doskwierały nam bardziej. Z kolei dla pokolenia urodzonego w latach 90-tych jest to oczywistość, a doskwierają pensje niższe, niż na Zachodzie. Taka kolej rzeczy.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Konkretnie lemingu lub komuchu – ile zamachów bombowych dokonał elektorat PiS. Ja pamietam tylko elektorat PO, który po medialnej nagonce, która i Tobie wyprała móżdżek wpadł do biura poselskiego i zamordował posła PiS.

Grandal
Legia Warszawa

Może nie bombowych, ale jeden zginął na proteście sKODy. Wstał później, ale najpierw zginął. :)

jpr

Przecież mówię, że różnica jest taka, że nasza religia nie dopuszcza samobójstwa. A ty widocznie przegapiłeś, że ten facet z Łodzi w pierwszym ruchu zamierzał zabić Tuska. Najwyraźniej było mu wszystko jedno, jakiego polityka zabije.

jpr

Konkretnie – ile osób zginęło w całej Europie w ostatniej pięciolatce? Jakieś 50-70? Wiesz, ile zabójstw jest rocznie w Polsce? 500! Nie licząc pobić ze skutkiem śmiertelnym, nieumyślnych spowodowań śmierci, zaginięć… Nie wiem, czyim elektoratem był ten, co strzelał w biurze poselskim PiS, bo chwalił się, że najpierw chciał zabić Tuska, ale czy to naprawdę imigranci są niebezpieczni w świetle powyższych liczb (zwłaszcza, że to głównie rodowici Europejczycy dokonywali zamachów? Rozumiem, że PiS ci wyprał mózg i nie widzisz, że czerpią z komuny pełnymi garściami, ale może z konkretnych danych coś dotrze?

Wieslaw_Bundesliga
Swornica Czarnowąsy

Jeśli nie potrafią dopilnować bezpieczeństwa we własnym kraju, to owszem niech wystepują w lidze mistrzów,ale tam gdzie to będzie bezpieczne np: w Polsce.

szafranski

Tylko chwila i znikam. Krotka refleksja. Po pierwsze, zdaje sobie sprawe z wlasnej, naiwnej natury i bezcelowej nadzei, ze znajde w tych komentarzach cos poza tym co (nie)wlasciwie tutaj sie znalazlo. Ale do rzeczy. Chcialem tylko powiedziec, ze zalamalem sie w trakcie czytania ponizszych opinii (?), zartow (?), smiesznych memow (?)… To tylko moje zdanie, ale osobiscie sciska mnie niesamowicie „cos” w srodku, jak widze, gdy chwile po szczesliwie niedoszlej tragedii, absolutnie nikt (z tutaj obecnych) nie lapie chwili na refleksje, zeby zwyczajnie pomyslec, co by bylo gdyby… Zamiast tego, jedni wrzuca smieszny mem o przewidywalnosci (?!) takiego aktu terroryzmu, drudzy, znajda w tym okazje na ukazanie swiatu, idealnego rozwiazania problemu uchodzcow (co osobiscie troche mnie nawet bawi… „skoro juz wiemy, ze to oni, to brac wszystkich i sio z nimi – zalatwione… i ciezko juz stwierdzic, kto bardziej naiwny: ja czy czy ci „oswieceni”). Nikt natomiast nie pomysli przez chwile jak blisko bylismy, po raz kolejny z reszta, nieopisanego zalu… Rozumiem, ze gdzies u podstawy tego instynktu lezy to, czym jestemy karmieni przez media (swieczkami i kwiatami walczmy z karabinami i wybuchami), ale zastanowmy sie: czy takie podejscie jest w jakimkolwiek stopniu bardziej… normalne? I choc ja rowniez, idac w slad Marcellusa, nie czesto zastanawiam sie nad tymi kultowmi juz „if’s”, to ludzie… odrobina spokoju i ludzkiej zadumy (to nas w koncu cechuje jako gatunek i odroznia od zwierzat, tych czy innych), a narazie jedyne co wyrazacie, to wlasna prostote. Prosic was o wstrzymanie sie z osadem, to jak uspokajac byka czerwona plachta. Ot, taki mam z wami problem. Wiem, jestem jeszcze gorszy marnujac czas na swoje refleksje, ktore przeciez, koniec koncow tyle dobrego wniosa, co wasze wszystkie dowcipy i agresywne potoki. Coz, wracamy chyba do mojej naiwnej natury.

Fuska

Nikt by się nie odważył (nawet muslimy) zorganizować zamach na piłkarzy (no cóż, taki świat, w końcu jechały tam setki milionów euro, a nie szarzy obywatele). To tak samo jak z bombą atomową – kilka krajów ją ma (m.in. Iran), a wiadomo że w Iranie jest pewnie odsetek „ekstremistów”, którzy „chętnie” przejęliby ją, i im nie zależy (śmierć w imię Allaha jest chwlebna) i mogliby rozdupcyć świat. Ale tego nie robią. To podobnie jak z tym autokarem. Śmiem przypuszczać że „bomba” miała niską siłę rażenia i nawet wybuchając centralnie pod autokarem nikogo by nie zabiła. Są pewne granice i zamachowcy na razie sportu nie tykają. Może to jakieś ostrzeżenie z ich strony ? Jeśli ktoś to rozczyta jako próbę obrony muslimów to jest w błędzie. Może to tak wygląda, ale ma to inne przesłanie.

slu

Ja tam po takich akcjach widzę jedno rozwiązanie. Ilu już mamy uchodźców z Syrii i tym podobnych Państw w Europie?? Całe kolonie albo już są w UE albo zginęły. Ja mam proste rozwiązanie dwie bombki i po problemie. Nie ma od razu Państwa Islamskiego i nie ma czym straszyć. Wg liczb to większość normalnych obywateli jest już w Europie to po co się jeba… Dwie bombeczki atomowe i nie ma problemu.

jpr

Tak, a te kilka milionów kobiet i dzieci to koszty, które trzeba ponieść. Dzieci zresztą mogłyby wyrosnąć na terrorystów, a na pewno na muzułmanów (zakładając, że nie nawróciliby ich chrześcijańscy misjonarze), więc ich liczyć nie należy.

szaser

Ale przecież obiektywnie zamachy to nie jest jakiś duży problem w skali Europy. Podobnie jak tzw. „fale rasizmu w Polsce” propagowana przez środowiska GW-TVN. Jasne, że w 40-milionowym kraju znajdzie się paru idiotów, którzy, powiedzmy, raz na tydzień zbluzgają jakąś Chinkę. Dwa-trzy zamachy rocznie na kontynencie liczącym 0,5 mld ludzi to nie jest jakiś duży problem, nawet jeśli rocznie zginie przez nie 50-100 osób.
Problemem Europy jest politpoprawność i brak atrakcyjnej tożsamości czy też wymarcie zasad republikańskich.

sztrasburger

Dzieki za rzetelny artykuł opisujący całą sytuację niemal od a do z. Sukałem w pierwszej chwili jakiegos info na onecie ale tam historia byla podzielona na 20 części i brakowało tylko nagłówka „stanowisko Dody ws. sytuacji w dortmundzie”. Dzięki.
Co do samwj sytuacji… Szkoda słów. Jestem ostatnim który pochwaliłby za coś nasz rząd, ale ich polityka ws. uchodźców zapewnia nam ogromne poczucie bezpieczeństwa w porównaniu do państw tzw. Wysoko rozwiniętych.

FC Bazuka Bolencin

Ten jak i inni wydawcy w stylu Axl Springer i tym podobni lubią sobie dotrzepać kieszeń pieniążkami z reklam i artykułów „z dupy”. W końcu pieniążek „nie śmierdzi” a że robi się go na cudzej krzywdzie i nieszczęściu? To nie łapie się w ramy niepoprawności politycznej wg powszechnego euro-lewactwa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

beckham

bor.jpg
bbb.jpg
olekwawa

Komentarz mojej koleżanki z pracy: Ciekawe kto to zaatakował tych piłkarzy. To mogli być kibole.