Miało być święto, znów jest tylko gigantyczny strach…
Weszło

Miało być święto, znów jest tylko gigantyczny strach…

Za często, zdecydowanie za często w ostatnich latach mamy do czynienia z takimi informacjami i – co martwi szczególnie – coraz częściej jesteśmy zmuszeni je podawać przy okazji wydarzeń sportowych. Przed autokarem Borussii Dortmund przejeżdżającej na swój stadion na mecz z AS Monaco miała miejsce eksplozja. Niemieckie media mówią o trzech ładunkach wybuchowych, które miały roznieść szyby autokaru, na szczęście piłkarzom nic się nie stało – jedynie Marc Bartra został przewieziony do szpitala z rozciętą ręką.

Na razie nie wiadomo nic – ani o przyczynach eksplozji, ani o tym, co stanie się dalej. O 20.30 ma zostać podjęta decyzja, czy mecz się odbędzie – naszym zdaniem nie ma na to szans. To, co wiemy już teraz za sprawą Twittera Tomka Włodarczyka z „Przeglądu Sportowego” – poza Bartrą wszyscy piłkarze są cali i zdrowi.

A i Bartra zapewne obrażeń doznał nie w wyniku wybuchu, ale właśnie od wybitej szyby.

Nie zmienia to faktu, że mamy do czynienia z czymś bezprecedensowym. Jeśli potwierdza się pierwsze hipotezy, że eksplozje nie były przypadkowe a całość okaże się kolejnym atakiem… Wolimy nawet o tym nie myśleć. Tak jak i o tym, co stałoby się, gdyby wybuch miał miejsce bliżej piłkarzy. Na stadionie na razie prośby o cierpliwość i oficjalne komunikaty, którym towarzyszą śpiewy kibiców Monaco: „Dortmund, Dortmund”. W niemieckich oficjalnych kanałach, czy to klubowych, czy policyjnych – prośba o powstrzymanie się od komentarzy i spokojne oczekiwanie na ustalenia służb.

Czekamy na dalsze informacje.

AKTUALIZACJA

Według Michała Pola mecz przełożony na jutro, na 1845, ale to wciąż nieoficjalne informacje, które jeszcze nie zostały przekazane kibicom. Tu z kolei śpiewy kibiców Monaco z trybun stadionu w Dortmundzie.

AKTUALIZACJA

Nadal nie ma oficjalnych informacji o przyczynach, sprawcach i tym podobnych kwestiach wokół wybuchu, więc i my nie będziemy spekulować na ten temat. Wiadomo za to, że ładunki z pewnością nie zadziałały w sposób, w jaki życzyliby sobie ci, którzy je podłożyli. Początkowo pisano o rozbitych szybach, tymczasem na zdjęciach Bilda już widać, że to zaledwie wgniecenie dwóch z nich. Uszkodzenia autokaru nie są wielkie, piłkarze uspokajają sytuację poprzez kontakty ze znajomymi dziennikarzami, Bartra z kolei opuścił już szpital.

KOMENTARZE (119)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
iksis

Unia Europejska w całej okazałości. Burdel coraz większy.

PRT

Polityka multi-kulti i socjalizmu zbiera coraz większe żniwo.

Fuska

Jeden z przypadków gdzie w Polsce jest lepiej pod tym względem.

Arturro31

No nie – jest jeszcze drugi – to oni mają rudego Pinokia u siebie. A najśmieszniejsze – „czekamy na ustalenia służb niemieckich”. Pewnie ustalą, że to spóźnione sylwestrowe petardy odpalone przez jakichś pijanych polaczków…

Jorgen

Przeczytałem pierwsze trzy komentarze i zaczynam się zastanawiać czy Wy się ludzie zastanawiacie czasem co Wy piszecie. Przestańcie ćpać medialną propagandę… Wina Unii tak samo jak kiedyś wina Tuska, wszystko można na nią zrzucić. W końcu Unia to multi kulti, socjalizm i właściwie nic więcej pożytecznego. Aha, no i u nas lepiej, bo bomby nie wybuchają. Ech…

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Rzucanie ćpania propagandy zacznij od siebie. Malowanie kredkami na asfalcie: nie dla terroryzmu nic nie pomoże.

Jorgen

To wsiadaj na koń i pod Wiedeń! :)
Terroryzm ma wzbudzać strach i póki co wzbudza go nawet tam gdzie nie ma zagrożenia. Polska nie jest interesująca dla zamachowców bo jest słaba gospodarczo, a Unia daje możliwości wszystkim państwom członkowskim w tym oczywiście proporcjonalnie największe najsilniejszym. Osłabienie Unii = osłabienie gospodarcze państw członkowskich. Więc jak na moje w imię świętej wojny ktoś duży (Rosja, USA, Turcja?) załatwia swój biznes. A co my możemy z tym zrobić? oprócz tracenia czasu na dywagacje nic. Więc proponuję robić swoje a nie pieprzyć o dupie maryni

dupa

Panowie, spokojnie Jorgen dopiero wczoraj wyszedł ze swojej chatki na Syberii. Przez 10 lat był odcięty od cywilizacji i nadal myśli, że UE to szczytowe osiągnięcie cywilizacji zachodniej. 😉

TrolloLollo

Apeluja o powstrzymanie się od komentarzy oby tylko nie skrzywdzic podejrzeniami tych bogu ducha winnych i biednych uchodźców

Grandal
Legia Warszawa

Na 100% to przypadkowa eksplozja. Ładunek wybuchowy miał być zdetonowany dla próby
przez saperów Bundeswery na jednym z poligonów. To niefortunny wypadek.

TrolloLollo

Tylko przypadkiem jednym z saperów był rodowity Niemiec Abdul Karim a drugim Belg z dziada pradziadza Mohammed Abdullah

Criskrakow

ale za to ich dowódcą był rodowity francuz Zayed ben Salam

Szczepek
Legia Warszawa

Którzy cierpieli na depresję i syndrom odrzucenia przez nieakceptowanie i różnorodności kulturowej przez ksenofobiczne społeczeństwa zachodu.

Trollosiewicz

Kwestią czasu jest zamach podczas meczu na stadionie, pytanie co wymyślą? Wlecą helikopterem w trybuny? A może dronami z bombami?

romulus

Zapominasz o pilkarzach Muslim ach. Dużo lepsze rozwiązanie.

Voitcus

Kwestią czasu? Jak były zamachy w Paryżu, to tylko przypadkiem ciapaty nie wszedł na mecz Francja – Niemcy (nie zdążył wejść o czasie) i się musiał rozerwać pod kasami.

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

Voitcus, ciapaty nie wszedł na mecz, bo by nie dał rady przebić się przez bramkę i dobrze to wiedział. Tu nawet przy wejściu do centrum handlowego muszę rozpinać kurtkę żeby pokazać, że nie mam nic pod spodem. A karnację mam jasną.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Szczepek
Legia Warszawa

A w jakim kraju mieszkasz? Ja przez ostatni rok mieszkałem w Belgii i często lataniem. Pamiętam jak na Charleroi trzeba było zostawiać bagaż w przedsionku, przed wejściem na halę lotniska żeby piesek mógł powachac. Do tego były dwa checkpointy na drodze do lotniska ale białych nie zatrzymywali. Wojsko przy szkołach stało ale do sklepu się wchodziło normalnie.

Grzegorz Brzeczyszczykiewicz

proecostore: w Brukseli mieszkam. Wojsko krąży wszędzie, bez jakiś określonych punktów stacjonowania (raz się widzi ich w jednym miejscu, raz w innym). A kontrole, o których mówiłem, robią po prostu ochroniarze danego punktu. Od 7 lat obserwuję jak zmienia się to miasto, jak z dnia na dzień nagle zaczynają mi obmacywać nogi i tors gdy wchodzę do kina, jak mojej dziewczyny nie wpuścili na koncert bo miała ze sobą torebkę czy właśnie jak zamknęli parking przed lotniskiem Charleroi, żeby nikt nie mógł zbyt blisko samochodem podjechać. No i niestety białych sprawdzają tak samo – raz, że w ochronie jest masa ciapatych, a dwa, że nie chcą być oskarżeni o rasizm.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Otake Jewrope walczyłem!

Szczepek
Legia Warszawa

Masakra. Też mieszkałem w Brukseli i często korzystałem w weekendy latając do Polski z Zaventeem (rzadziej z Charleoi) i troche nieswojo czułem jak tą bombkę tam podłożyli. Myślałem, ze moze tam kiedyś znowu się wybiorę na kontrakt ale chyba odpuszcze…

Porucznik Borewicz
Wyobraź sobie, że jestem piłkarzem...

Oho, „ubogacanie kulturowe” oprócz gwałcenia kobiet, obrzezania małych dziewczynek, szariatu i pedofilii bierze się teraz za sport!

P.S. To nie prawda, że żona Mahometa miała 7 lat! Wg. islamskich historyków miała ich 10.

tombek

Czy jest jakakolwiek informacja o tym, że zrobił to imigrant? To tak jak z tym zamachem w Londynie gdzie pani premier Brożka zaczęła bredzić że to imigranci a potem w angielskich miediach się nabijali z buraczanej Polski, że jak zawsze nic nie ogarnia. Sami siebie nakręcacie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

tombek

Czy mozesz wkleić linka do informacji kto to zrobił? Jakiś news – czy się domyślasz?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Sugerujesz, że w Polsce nie ma wysokich statystyk gwałtów dokonywanych przez Polaków, a pedofilii nie broni instytucja posiadająca największą władzę w Polsce czyli kościół, z ich niedawnym zatwardziałym obrońcą takich zwyrodnień czyli JP2?

Nigga, plz. Sebki widzicie tylko jedną stronę medalu. Szariatu i obrzezania wprawdzie tu nie ma, ale inne patologie jak najbardziej. O tym się nie mówi jednak tyle, bo o wiele lepiej sprzedaje się: „Arab wysadził bombę w pobliżu autokaru Borussii”. Zamiast: „No cóż, Sebki dzisiaj dokonali gwałtu na X kobiet”.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Przypomij mi nigga zamachy bombowe w Polsce na poparcie swej tezy. :) Chcę zobaczyć drugą stronę medalu. Lub chociaż dyplomu…

TrolloLollo

List znaleziony na miejscu wybuchów w Dortmundzie odwołuje się do Allaha i niemieckich nalotów na Państwo Islamskie.

Treść listu brzmi: – Sportowcy na czarnej liście śmierci póki Niemcy będą robić naloty na Państwo Islamskie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

werseo

To tak jakbym wszedł do najlepszego burdelu w mieście ze stojącą pytą, już wybieram dziwki, wchodzę z lafiryndą do pokoju a tu nagle wkracza policja i chuj bombki strzelił. Szkoda bo strasznie napaliłem się na ten mecz.

Aerth

To była kwestia czasu. Bo niby co powstrzymuje terrorystów? Kara? Jaka? Zastrzela ich – to w ich wierze śmierć męczeńska, pójdą do raju ruchać 40 dziewic (czy ile oni tam ich mają obiecane). Więzienie? Super, w warunkach, jakie oferują więzienia europejskie to będą tam żyli lepiej jak niejeden wolny czlowiek. Można w nieskończonosć apelować do Muzułmanów, żeby reagolwali na podejrzane zachowania, ale który debil to zrobi? Toż jak wsypie to przy następnym napływie jeszcze jego dom z rodziną wysadzą, a jak nie wsypie to ma spokój.

DrMabuse
Wisła Kraków

Mozna by ich schwytac, skazac na smierc, wykonanie wyroku zlecic katu-kobiecie a zwloki pochować gdziekolwiek bez rytualnego w islamie obmycia. Moze to bylby jakis straszak.

Aerth

Można by. I może by poskutkowało. Tylko nikt tego nie zrobi, bo zaraz by się podniósł krzyk o znieważanie wiary, obrażanie uczuć religijnych itp.

DrMabuse
Wisła Kraków

Ano. A z nimi trzeba jak Amerykanie w Guantanamo. Mieć w dupie prawa.

Criskrakow

Jaja sobie robicie, a wystarczyłoby aby cała rodzina takiego pojebańca została wysiedlona na bliski wschód to by się skończyły zamachy. Bo on może zginąć ale jego rodzince to „zgniły zachód” daje jeść.

Szczepek
Legia Warszawa

Nie bardzo się da bo oni mają z reguły już obywatelstwa UE i żyją tam już kilkadziesiąt lat. Zwróć uwagę, że większość tych zamachów popełniają obywatele UE, którym jakiś imam zrobił sieczke z mózgów. W Niemczech jakoś próbują uregulować funkcjonowanie meczetow i sposób ich finansowania i to jest dobry początek.

Voitcus

Kredkami ich, kredkami!

Szykanator

Niedlugo kobiety w Niemczech bede gwalcone w bialy dzien przez tych pierd… uchodzcow a i tak chu..a z tym zrobia .Francja.Belgia, Niemcy,Anglia,Szwecja,Rosja jeszcze Holandii do kompletu brakuje. Jak Wlodek Putin nie wezmie tej sprawy w swoje rece to Europa za kilkanascie lat zginie :(

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Zapomniał gość, że w statystykach gwałtów i przestępstw na emigracji (dane z Anglii) prowadzą Polacy. Faktycznie, pierdoleni uchodźcy z kraju polan.

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

Poprosze o wiarygodny link, bo faktycznie zapomniałem. :)

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Poszukam, w robocie jestem i na szybko tylko jakiś artykuł udało mi się z 2014 na tę chwilę znaleźć ale na pewno wiem, że to widziałem i nie w jakiejś miernej gazecie. Tu jakieś tam statystyki o największej liczbie osadzonych na 2014 rok, ale to za mało, poszukam.

http://www.mirror.co.uk/news/ampp3d/immigration-bring-crime-uk-4669746

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

+ 2016 za Szkocję, Walię i Anglię, raport oficjalny bez gazet ze statystykami w tym podsumowaniem gdzie Polacy są przewodzącą nacją w pudle:
researchbriefings.files.parliament.uk/documents/SN04334/SN04334.pdf

Jest to jeszcze bardziej detalicznie rozbite, jak tylko znajdę podrzucę o ile nie zapomnę.

Wacław Grzdyl

Kolega Moshe nie mówi chyba tego poważnie? Jaką wartość ma liczba bezwzględna osadzonych w więzieniu? Trzeba patrzeć przez pryzmat nadreprezentacji lub niedoreprezentacji. Polacy stanowią w wielkiej Brytanii 1,56% populacji natomiast w więzieniach stanowią tylko 1,05% więźniów a więc jest to wyraźna niedoreprezentacja. Natomiast muzułmanie stanowią 4% populacji Wielkiej Brytanii ale aż 14,6% całkowitej liczby więźniów.
Powiem więcej. Nawet przedstawiciele kolegi narodu, którzy uchodzą za bardzo wykształconych i inteligentnych i nad wyraz spokojnych mają wyższy współczynnik osadzeń w pierdlu niż Polacy. 0,5% populacji całkowitej i 0,5% całkowitej liczby więźniów.
Także Polacy są de fakto jedną z najrzadziej trafiających do więzień w Wielkiej Brytanii grup narodowościowych.

Szykanator

akurat 3/4 naszych za granica to ciemnogrod ktory skazany jest na bezrobocie lub minimalna u nas i emigruje w wiekszosci ciemnogrod opuszcza nasz narod

podgor5

comment image:large

Szykanator

Te Cioty nic nie zrobia albo Putin albo nikt nie zrobi z tym porzadku.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Voitcus

elo, tak, to prawda, w naszym interesie jest, żeby Niemcy były słabe, a jeszcze lepiej, żeby ich w ogóle nie było, a najlepiej, jakby nikogo nie było, ale wolę Niemcy niż Arabów, bo Niemiec jest z mojej cywilizacji, opartej na judaistycznym monoteizmie, greckiej filozofii i rzymskim prawie. Te reguły są jasne, uczciwe i precyzyjne. Doprowadziły do tego, że w pewnym momencie zdominowały cały świat. Nawet w rejonach, które się oparły (jak Chiny czy Japonia) używa się naszego systemu zapisu daty, biznesmeni noszą krawaty, a wszędzie na świecie do ambasadorów mówi się per „wasza ekscelencjo”, każdy na świecie wie, kiedy jest Boże Narodzenie, a tory kolejowe mają (prawie) wszędzie ten sam rozstaw szyn.

Wiem, że były dwie wojny światowe, że zakupy mogę w pewnych rejonach zrobić tylko w Lidlu, Kauflandzie, Netto czy Aldi. To się nam nie musi podobać, ale to nie jest ich wina, oni po prostu korzystają z tego, że nasz rząd im pomaga, trudno się temu dziwić. Mimo wszystko nie jest tak źle, wystarczy, żeby rząd nie przeszkadzał i proszę, można w Hamburgu kupić jabłka z Polski, albo w Berlinie jeździć Solarisem. Jakbyśmy chcieli i umieli dbać o swoje, to z Niemcami moglibyśmy robić taaakie interesy. A z Arabem to nigdy nie wiesz, czy spotkanie z nim nie będzie ostatnie dla was obu.

I to wszystko jest nie dlatego, że Niemcy czy Francuzi zaprosili ciapatych, tylko dlatego, że oni odeszli od zasad naszej cywilizacji. Że prawo jest równe dla wszystkich, że są w życiu ważniejsze sprawy niż konsumpcja, oraz że są pewne rzeczy, które są w jakiś sposób święte, nawet jak mi się nie podobają, to muszę je uszanować i naprawdę „performens” polegający na robieniu kupy na krucyfiks to nie jest sztuka, oraz że jałmużna nie polega na tym, że się daje komuś rybę a nie wędkę po to by uciszyć wyrzuty sumienia. I zapewniam Cię, że w walce z tym wrogiem (teraz chyba już niestety byłe) Niemcy, Francja czy Szwecja są naszymi sojusznikami, bo jak oni padną, to my będziemy następni i memy o husarzach Sobieskiego nam nie pomogą.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Zawisza Czarnecki
KS Admira-Teletra Poznań

nie – to był błąd kierowcy

PRT

Wjechał w strefę szariatu, no go.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Wacław Grzdyl

Były 4 podejścia do parkowania

Wróżka Weszława

comment image?w=640

Kikkhull

Jacy terroryści, to umiarkowana opozycja.

Krystian B.

Obecny system panujący w Europie niestety się nie sprawdza. Schengen, ustępstwa wobec wszelakich mniejszości oraz socjalizm i lewactwo prowadzą Europę do upadku. Dopóki politykom będzie to rękę, takie sytuacje jak dzisiejsza będą coraz częstsze.

tombek

Rozumiem, że jesteś przeciwko Schengen i najlepiej, żeby były znów granice między krajami w Europie. Clever.

Wacław Grzdyl

Schengen? Chyba ochujałeś chłopie. Schengen to jedyne co jest w tej Europie dobre.

Zadi

Sprawca to biały, heteroseksualny katolik, rodowity Niemiec, kibol Bayernu. Sprawdzone info.

Janusz Kibol

Zadi Czyli taki trochę niemiecki Breivik? Tylko mniej skuteczny… Norweg zabił 77 osób, z czego 69 było lewakami.

Wacław Grzdyl

a 8 kim?

Janusz Kibol

Wacław Grzdyl. 69 osób na wyspie było uczestnikami obozu młodzieżówki norweskiej Partii Pracy. To lewacy. Reszta to ofiary at