Fuck off, man. Vadis Odjidja-Ofoe kontra sędzia Stefański, w tle starcie z językiem angielskim
Weszło

Fuck off, man. Vadis Odjidja-Ofoe kontra sędzia Stefański, w tle starcie z językiem angielskim

Od pierwszych klas podstawówki do ostatnich rozgrywanych przez weterana meczów największym problemem Panów Piłkarzy jest przekonanie, że heliocentryzm jest fałszywą teorią, a cała galaktyka kręci się wokół ich nogi postawnej, względnie wokół ich czaszki. Nie inaczej jest z Vadisem Odjidją-Ofoe, który we wczorajszym meczu jeszcze raz pokazał, że jest zawodnikiem przerastającym Ekstraklasę, ale jednocześnie zawodnikiem, którego zaczynają przerastać własne możliwości.

Sytuacja numer jeden. Odgwizdany dość oczywisty faul Vadisa. Pan Piłkarz oczywiście nie zgadza się z decyzją. Co może w takim układzie powiedzieć?

– panie sędzio, moim zdaniem to nie był faul
– drogi arbitrze, pokornie proszę o nieco mniej restrykcyjne sędziowanie, to piłka nożna a nie szachy
– kurwa, odpierdol się, odpierdol się, zamknij, kurwa, tę mordę

Jak już się domyślacie, sympatyczny Belg wybrał opcję najbardziej odpowiednią dla meczu quasi-derbowego i potraktował sędziego Daniela Stefańskiego jak raper natrętnego fana na koncercie. Czyli: bluzgi, bluzgi i jeszcze trochę bluzgów, po czym „pociągnięcie z bara”, będące już jawnym naruszeniem nietykalności sędziego.

Vadisowi zwrot „fuck off” spodobał się na tyle, że postanowił przywołać nim do porządku sędziego jeszcze raz, kilkanaście minut później.

Jak wyjaśnić te dwie sytuacje? Naszym zdaniem są trzy wyjścia: albo angielskiego nie zna Daniel Stefański, przekonany, że Vadis po przyjacielsku przyznaje: „faktycznie, faktycznie, dobra decyzja”, albo angielskiego nie zna Vadis, powtarzający popularne w filmach zwroty bez ich zrozumienia. Trzecie wyjście: Daniel Stefański jest głuchy, co w sumie kończyłoby temat.

Jest jeszcze wariant, którego nie bierzemy pod uwagę. Mianowicie: sędzia Stefański zrozumiał, co mówi Vadis, zauważył, że ten uderzył go barkiem, a mimo to postanowił wsadzić mordę w kubeł i się od Vadisa odpierdolić, zgodnie z zaleceniami Belga. Naszym zdaniem jednak w takim układzie na odpoczynek zasłużyli i piłkarz, i sędzia, który pozwolił zawodnikowi zmiażdżyć swój autorytet. Tym bardziej, że to arbiter międzynarodowy, który powinien kojarzyć takie angielskie zwroty i potrafić na nie reagować.

Komisjo Ligi, Wydziale Sędziów – chyba czas ustalić, kto tu przysypiał na angielskim. I odesłać na przymusowe korepetycje, w trakcie kolejnego, albo nawet kilku kolejnych spotkań.

KOMENTARZE (112)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jorgen

Warto zauważyć, że Vadis przez cały mecz miał pretensje do sędziego i to ciągłe wymachiwanie łapami powinno być ukarane dużo dużo wcześniej.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

pyra

Za to co robił powinien dostać w ryj tak jak Jedza dostał i przestałby cwaniakowac. A wtedy zrobiłby taki ryj jak twój awatar.

Porter

Lech swoją taktyke oparł na przerywaniu akcji Legii faulem. VOO sfaulowano taktycznie w ten sposób kilkakrotnie. Sędzia Stefański jest tchórzem, bo po pierwsze bał sie dawać żółtka piłkarzom Lecha za trakie akcje, a po drugie – nie wywalił z boiska VOO za niesportowe zachowanie. Tyle, że zaryzykuję twierdzenie, że gdyby Trałka, Majewski i Nielsen dostali jeszcze w pierwszej połowie zasłużone żółtka, to VOO by nie miał powodu żeby narzekać, bo musieliby przestac go faulować.

facemob

Pokaż mi do chuja pana te taktyczne faule na Vadisie. NO POKAŻ!!!! Bo Legionistów nie powinno być już trzech ba boisku!

Porter

Pamietasz moment kiedy Rado sie odmachnął w strone Kedziory? To było po nie tylko taktycznych, ale i brutalnych faulach najpierw Majewskiego, a potem Kędziory. Rado dryblingiem minął całą druga linie Kolejorza, mial przed sobą wolną przestrzeń, ścieli go (i to brutalnie), a sędzia żółtka nie pokazał. Powołuje sie na ten przykład, bo wielokrotnie pokazywano to w telewizji.
A VOO wielokrotnie ogrywał zawodników Lecha i kiedy miał juz przed sobą wolne pole, to go ścinali. W penym momencie Nielsen wychodzil za nim z obrony i po tym, jak VOO go ograł (czyli min. 3 razy) faulował. To powinny byc żółtka.
A tak w ogóle – jak dupa? Boli? W Rossmanie jest promoicja dla kibiców Lecha na maść od bólu dupy. Skorzystaj.

Felix Ogbuke

Komisjo Ligi, możecie pocałować Legię w pompkę. Nie ma opcji, żeby sędzia zdarzenia nie zauważył albo nie zrozumiał zwrotu (jako międzynarodowy ma obowiązek znać angielski), co zamyka droge do wszelkiego rodzaju kar. Uzasadnienie dla sędziego: ciężar gatunkowy meczu i nie podgrzewanie atmosfery.

Criskrakow

Niekoniecznie, jeśli nie opisał tego wydarzenia w raporcie meczowym to otwiera drogę do postępowania wyjaśniającego w KL, a tam mogą różne kary wymyślić. Choć szczerze, wątpię w to!!!

Trollosiewicz

W tym wypadku należało wyjebać „Odżidżę” z boiska, tylko też nie bez winy arbiter jest we wcześniejszych sytuacjach, gdzie po ciągłych faulach na Vadisie piłkarze Lecha nie zobaczyli kartki. Więc błędy sędziego doprowadziły do sytuacji, gdzie te błędy stworzyły kolejne chujowe sytuacje.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Trollosiewicz

Zgadzam się jak najbardziej z tym stwierdzeniem, dlatego taka dupa wołowa powinna dostać odpoczynek. To samo Vadis. Bo mimo tego, że grał zajebiście, był faulowany dość często, a często to się od niego odbijali jak dzieci, to nic nie usprawiedliwia zachowywania się jak za przeproszeniem „pała jebana”.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

KUBA97

Oprócz Ofoe to jeszcze powinni się zająć Guilherme.Ze 3-4 mecze kary i oduczyć się przypierdalania celowo łokciem w twarz innego gracza.

zdyrman

nim to sie powinien zajac Magiera – ze 3-4 mecze kary….

Pan Wiesio
(L)egia

Nie no celowo… Vis a Vis stali siebie. Łokciem. Taaak.

me_how

Guliherme powinna zająć się organizacja KSW. Skoro powalił wyższego o głowę Nielsena, to mógłby być z niego niezły fighter.

gryf01

I to jak! Dłonią go delikatnie szturchnął a koleśowi jakby głowę urwało. Gui ma niesamowitą parę w rękach :)

Sofronow
(L)

Łokciem to ty chyba zarobiłeś przed tą wrzutką.

Czacha
Legia Warszawa

O widzę że sami znawcy w czytaniu z ruchu warg.

Voitcus

To prawda, ja nie jestem do końca przekonany, czy tam jest „f***”, oglądam bez dźwięku.

facemob

To współczuję wam obu…

julcyk

Szkoda, jak zawodnicy Lecha nie chcieli czekać do końca i próbowali zabrać mu koszulkę i spodenki w trakcie meczu to się nie ma co dziwić

Peter Lisek

Kto to na tatuażu Vadisa? Deyna? Elvis?

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Tesla ;DD

Ale to nie jego tatuaże, a jest tam Elvis.

Garp68

To chyba ( ta postać z prawej) poseł Suski ale mogę się mylić

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Chyba jednak to Stefański zasłużył na odpoczynek skoro nie potrafi zadbać o zdrowie zawodników. Jak rozumiem Vadis podobnie kazałby mu spierdalać gdyby wcześniej pokazał komuś żółtą kartkę za notoryczne nękanie pomocnika Legii. Na pewno.

Jak co sobotnie przedpołudnie - Wiesław "Agent 711" Machniewicz

„Fuck off” w kierunku sędziego na angielskich boiskach pada co najmniej 30 razy na mecz. Poza tym proste przekładanie tego zwrotu na „odpierdol się” albo „wypierdalaj” jest bezsensowne. Zainteresowanym polecam dyskusję chociażby pod tym postem: https://www.reddit.com/r/soccer/comments/3xl8r8/dzeko_literally_tells_the_referee_to_fuck_off_and/

me_how

Tylko, że to nie pasuje do koncepcji Weszło. Nie kliknie się…

bastion79
KS Milan

Franek napisał z sensem. Jak zaczniemy ścigać za fuck off/you trzeba się też przyjrzeć polskiej kurwie. Występuje po dwa razy w każdym zdaniu (na boisku) jest wulgarne, bywa obraźliwe itd. Kto pierwszy rzuci kamieniem?

me_how

Albo ile razy jest tak, że sędzia jest szarpany za ramię, gdy protestuje połowa drużyny i nie ma żadnej kartki.

Lluc93

To pewnie ten sam pisał co dał Pazdanowi 4, do dzisiaj nie wytrzezwiał… Poziom tutaj spada na łeb na szyje, Stanowski ma wyjebane, Ćwiąkała w Eleven, Zarzecznego już z nami nie ma. Zostali sami tacy co się nigdzie nie nadają.

szaser

Co do faulów na Vadisie: mnie podoba się sędziowanie ‚gospodarskie’, ale takie w którym to gospodarze ustalają próg faulu. Lechowi pasowała chyba twarda gra, a jej ofiarą padł Kownacki, obijany niemiłosiernie.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

szaser

Określają w taki sposób, że gwizdać można wszystko i nic, mądralo. Wczoraj można było pokazać i 15 czerwonych kartek (bo każdy faul na Vadisie można uznać za taktyczny) zgodnie z przepisami.

Szczepek
Legia Warszawa

Ja bym chciał zobaczyć jakie słowa padają w innych meczach w reakcji na nieprzechylne decyzje sędziego. Czy piłkarze mówią: tak drogi sędzio, dobra decyzja czy może coś innego? Chyba po zmianie rządów na Ł3 nastąpiły też zmiany tonu w artykułach na weszło :)

Lechowy

Dać mu snickersa.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Grandal
Legia Warszawa

Ciebie zaś wygłaszać bezgraniczne brednie nauczono na CUNY czy jeszcze w pyrlandii? Obstawiam to drugie.

fryz

Jakby tak jeszcze go poprawnie po agnielsku pisać nauczyli to by było nieźle. :)

Grandal
Legia Warszawa

To jest Mark Madey z NY, on nawet z myśleniem ma problem. :)

Grandal
Legia Warszawa

Sędziowie nie słyszą np. „spierdalaj” w języku ojczystym… Tak jest w każdej kolejce ligowej. Tego już nie słyszycie?

Pan Wiesio
(L)egia

Ciekawe jak Wy byście reagowali, jakby Was kilkanaście razy faulowało dwóch zawodników na raz. Grzecznie wstawali i grali dalej? Czy może rzucili po którymś razie kurwą do szeryfa na boisku, bo nie reaguje?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Kamil23r

Stefański dostał prikaz z góry że ma się nie wpieprzać w paradę legii, moim zdaniem już po pociągnięciu z bara murzynka powinnien wywalić no niestety Stefański okazał się ciepłą kluchą. Na moje oko za takie akcje murzynek 3 mecze zawieszenia co najmniej ten sam debilizm co Savicia i jakaś kara finasowa a Stefański to tak do końca sezonu powinien być zdegradowany do 1 ligi albo odpocząć od sędziowania, po prostu za bycie pizdą, bo jak inaczej nazwać niewywalenie Kopczyńskiego, Pazdana i Vadisa z boiska

Grandal
Legia Warszawa

„Stefański dostał prikaz z góry”
Boga też w Legijny spisek należy wmieszać?

Kamil23r

Chodziło mi o Przesmyckiego i resztę leśnych dziadków

zuy_pan

Jeżeli miałby wylecieć Pazdan i Vadis (Kopczyński akurat raz zasłużył, ale sędzia się z tego wytłumaczy), to musiałoby też wylecieć kilku piłkarzy Lecha, ale większość mimo notorycznego kopania po nogach i fauli taktycznych nawet nie dostała żółtej kartki. A anty-legijne śmieszniaki będą mówić, że Stefański sędziował „za Legią”, sędziował całkiem sprawiedliwie, chociaż może i dało się lepiej, przyjął taktykę w której daje kartki tylko w sytuacjach gdzie dać po prostu trzeba i tak sędziował cały mecz. Można karać piłkarzy za każdą pierdołę, ale to się kończy tylko eskalacją, wie to każdy kto kiedyś widział mecz w którym sędzia sobie nie radził i tylko rzucał na lewo i praw kartkami-jak na przykład słynny mecz Portugalia-Holandia sędziowany przez pewnego Bułgara.

fryz

No, zwłaszcza Pazdan powinien wylecieć – chyba za niesportowe zachowanie, jakim było regularne ośmieszanie „nadziei” polskiej piłki, niejakiego Kownackiego.

Kamil23r

Nie za zajebanie łokciem w brzuch gdzie nawet piłka nie leciała w ich strone, a Vadis za machanie łapami i pociągnięcie z bara to na pewno, gdybym ja był na miejscu Stefańskiego i jakiś tempak powiedziałby spierdalaj, pociągnął z bara to z miejsca czerwona i raport do komisji ligi

fryz

Pewnie dlatego nie jesteś na jego miejscu. 😉

Sir Benett

Podsumowując.
– Z boiska powinni byli zostać usunięci: Pazdan, Kopczyński, Ofoe, Radovic oraz Guilherme za bestialskie faule i ogólny brak kultury.
– Kilka meczów na trybunach dla Vukovica za naruszenie nietykalności cielesnej pracownicy Lecha.
– Dotkliwa kara finansowa dla Jędrzejczyka za stanie na głowie na ławce w szatni.
– Kibice Legii zakaz wyjazdowy do końca sezonu za wulgaryzmy.
– Kierowca autokaru zatrzymanie prawa jazdy i punkty karne za zablokowanie przejazdu drużynie Lecha.
– Do wyjaśnienia kwestia czy trener Magiera w przerwie umył ręce po siku. Na razie bez kary.

Coś ominąłem?

Kamil23r

Pierwszy punk jak najbardziej, reszta to marne prowo, co co Pazdana taki z niego kozak ale jak wszedł Robak to już spotulniał, spróbowałby zajebać mu z łokcia tak jak dla Kownackiego to szybko skończyłby ten mecz

me_how

Po pierwsze, gdy Robak wszedł na boisko, to Pazdan miał już żółtą kartkę.
Po drugie, Robaka częściej krył Dąbrowski.
Po trzecie, Robak to poważny napastnik, a nie dziecko, które płacze po każdym ostrzejszym zagraniu.

zuy_pan

Robak to poważny rzeźnik, Pazdan miał w nogach kupę minut i nie mógł faulować, bo by wyleciał, ale Kownacki akurat został zmieciony nie dlatego, że Pazdan grał ostrzej niż zwykle, tylko temu że po prostu jest słaby fizycznie i jak nie przypakuje to nie będzie napastnikiem do gry na poziomie powyżej strzelania goli Górnikowi Łęczna i Ruchowi Chorzów. Ponoć pół Europy oglądało go w tym meczu, niestety raczej dobrej renomy sobie tym nie wyrobił, ale powinien więcej czasu spędzić na siłowni, to na pewno.

Kamil23r

Nie każdemu napastnikowi siłownia służy, przykład Zwoliński

zuy_pan

Nikt nie każe mu wyglądać jak Pudzian, ale jeżeli między Pazdanem a Dąbrowskim przestaje istnieć i odbija się od nich jak od ścian, to albo powinien rozważyć zmianę pozycji, albo poprawić się fizycznie, chociaż na tyle, żeby był w stanie wygrać czasem pozycję z twardo grającym stoperem. Jest młody, jeszcze wiele może.

Kamil23r

A pamiętasz takiego napastnika który na siłowni zbyt wiele czasu nie spędzał a jest jednym z najlepszych, Tomasz Frankowski się nazywał, wcale nie trzeba mieć super warunków fizycznych żeby być dobrym napastnikiem