„Afera” Browargate: mało procentów, dużo zamieszania
Inne sporty

„Afera” Browargate: mało procentów, dużo zamieszania

Znacie nas – jesteśmy ostatnimi, którzy rzuciliby kamieniem w sportowca, który już po zawodach wychylił sobie kilka piwek, albo nawet poleciał w trochę grubszy melanż. Sportowiec nie wielbłąd, pić musi. Przyznajemy, niecodziennie nasi czołowi lekkoatleci są za to wyrzucani z hotelu – jak właśnie stało się podczas zgrupowania w Chula Vista w Kalifornii – ale… coś nam zalatuje klasyczną gównoburzą.

Bo tak: wygląda na to, że regularnej popijawy tam nie było, nikt nie wypadł przez okno, nikomu nie przyszło też pchać kulą w hotelowym korytarzu. Wypito po prostu kilka browarów, a że trafiło na ośrodek, który mówi „fe!” procentom? Będziemy szczerzy, nas ta aferka nieźle rozbawiła. George Best, gdyby żył, pewnie aż turlałby się ze śmiechu. Polska „lekka” jednak nie ma szczęścia. Tyle słyszy się narzekań, że polski kibic jej nie docenia, że wszędzie tylko piłka, że marni polscy kopacze tyle zarabiają, a duże sukcesy lekkoatletów przechodzą gdzieś bokiem. I kiedy wydawało się, że po wygraniu klasyfikacji medalowej Halowych Mistrzostw Europy w Belgradzie w końcu nadeszły nieco lepsze czasy dla dyscypliny, miła atmosfera została właśnie spuszczona w kiblu. I to w wyjątkowo dziwaczny sposób.

Jak podał „Super Express”, do feralnej imprezy doszło kilka dni temu podczas trwającego w Stanach Zjednoczonych zgrupowania. Przebywają tam Konrad Bukowiecki, Piotr Lisek, Sylwester Bednarek, Kamila Lićwinko, Wojciech Nowicki, Joanna Fiodorow, Andrzej Regin i Anita Włodarczyk. W ośrodku treningowym Chula Vista nie tolerują ponoć procentów, dlatego kiedy w pokojach polskiej ekipy znaleziono butelki po alkoholu, wyrzucono z hotelu kilkoro zawodników i trenerów („Przegląd Sportowy” podał, że ostatecznie wyprowadziło się łącznie 12 osób). Wszyscy wciąż mogą korzystać z obiektów treningowych, ale z samego hotelu – aut. 

Spokojnie spać mogła tylko nasza mistrzyni rzutu młotem Anita Włodarczyk, która ponoć nie miała z tą bibką nic wspólnego. Dzisiaj umieściła nawet na swoim Twitterze oświadczenie. Sprawa pilna, więc napisała je chyba na kolanie. Sami musicie przyznać, wszystko wygląda aż do bólu kuriozalnie. 

17836721_1363671810345649_1866083473_o

Natomiast jeden z głównych podejrzanych, czyli Piotr Lisek (mistrz Europy z Belgradu w skoku o tyczce), odpowiedział na całą „aferę” tak:

17813879_1363671727012324_157406750_n

Swoje oświadczenie przygotował też Polski Związek Lekkiej Atletyki, który od rana próbuje gasić pożar. Lub gównoburzę, jak kto woli. Działacze potwierdzili, że w pokojowych lodówkach faktycznie znaleziono butelki z piwem, część ekipy została usunięta z hotelu, ale rzekomo nie doszło tam do żadnej libacji. PZLA zapowiedział, że będzie wyjaśniał sprawę z zawodnikami po ich powrocie ze zgrupowania, ale jak na razie nie widzi powodów, żeby wszczynać wobec nich jakiekolwiek postępowanie dyscyplinarne. Bo zdaniem działaczy, złamanie regulaminu nie było adekwatne do całej krytyki, która wylała się na głowy zawodników.

– Jeśli faktycznie spożywali alkohol, to nie było innego wyjścia niż usunięcie z hotelu. Nie powinno się to zdarzyć. Ale dopuszczam też taką możliwość, że być może oni nawet nie wiedzieli o tak surowym zakazie wnoszenia alkoholu do tego ośrodku – komentuje w rozmowie z Weszło Monika Pyrek, była znakomita tyczkarka. – Ja na przykład jeździłam po całym świecie, byłam w różnych ośrodkach i nigdy nie rzucił mi się w oczy żaden zakaz alkoholowy. Daleka jestem też od oskarżania kogokolwiek, bo każdy jest człowiekiem. Z tego co wiem, niektórzy z tych zawodników mieli niedawno urodziny, więc być może mogło to być z tym związane? I nawet jeśli tak było, to pamiętajmy, że każdy przecież w takich chwilach świętuje. Spokojnie, nie osądzajmy ich tak ostro.   

Tak czy inaczej, na zdrowie!

KOMENTARZE (11)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Zenon Zawodowiec

Tak, pić każdy może, ale w sumie to fajnie by było powstrzymać się podczas wycieczki do USA za państwowy hajs.

Wicher

jesli pili to za swoje. Ty podczas wyjazdu w delegację za pieniądze firmy nie walnąłbyś sobie piwka za swoje po wypełnieniu obowiązków?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jak Co Szabat: Moshe Ohayon - Prywatnie Kolega Herberta Dicka
Legia Warszawa

Panny w tekście wymienione raczej mało urodziwe to możliwe, że na coś się przydał 😉

dambibi
Rote Armee Fraktion

Kamila jest fajna 😛

Morderca z glebi lasu

Ale Bukowiecki stuka Swobodę wiec Ewa mogłaby być zazdrosna. Choć tyle tysięcy km od domu, to nie zdrada:)

Krzysztof Jarzyna ze Szczecina
Szef Wszystkich Szefów

Tylko że jeździ z mężem na zawody i zgrupowania 😉

Woodstock

Człowiek nie wielbłąd jak słusznie zauważył autor artykułu. Jeśli faktycznie nie było żadnych (s)ekscesów to dziw bierze, jeszcze w USA gdzie po kilku browarkach normalnie możesz samochodem jeździć, bylebyś nie pieprznął jaskółkę robiąc, a tu nagle takie sankcje. Mogli zaprosić na zgrupowanie Wujta, to by im jeszcze sam kierownik hotelu polewał.

Al Bundy

To po chuj się pchali do takiego ośrodka, gdzie nie można zatankować.
Po drugie, albo się jedzie na wakacje, albo na obóz treningowy… Potem są żale, że zabrakło paru centymetrów albo sekund. Za to nie zabrakło promili.

mr.OTHER
Kartofliska.pl

Póki co wygląda na to, że zostali wydaleni z hotelu (a konkretniej: przeniesieni do innego), gdyż sprzątaczka w lodówce znalazła ZAMKNIĘTE piwo.

Ciekawsze jest jednak to, co piszą Bukowiecki, Lićwinko i Fiodorow na swoich facebookach. Niby to Włodarczyk na nich DONIOSŁA, gdyż przeszkadzali sobie w trakcie godzin treningów. Wstyd, że tak wielka lekkoatletka pokusiła się o takie donosiki.

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

To jakiś kurwa burdel, a nie hotel.

wpDiscuz

INNE SPORTY