Widzew przeskoczył Parmę. Lepsze tylko Rangers
Weszło

Widzew przeskoczył Parmę. Lepsze tylko Rangers

Z jednej strony Buffon, Thuram, Cannavaro, Bennarivo, Mussi, Sensini, Crippa, Pedros, Baggio, Chiesa i Crespo, trenerem Carlo Ancelotti. Z drugiej Onyszko, Łapiński, Gęsior, Siadaczka, Michalski, Szymkowiak, Michalczuk, Szarpak, Terlecki, Dembiński i Kobylański. Taki bój w 1997 stoczyły Widzew i Parma. Wtedy zwycięzcą był ówczesny włoski potentat. Minęły dwie dekady, a Widzew zemścił się za lanie, wygrywając inny prestiżowy bój. RTS pobił bowiem Parmę jeśli chodzi o liczbę sprzedanych karnetów na czwartym poziomie rozgrywkowym.

Oba kluby może zleciały z krajowego szczytu, ale fani ich nie opuścili. Gdy Parma zbankrutowała, a kolejny sezon musiała zaczynać od Serie D, reaktywowana pod nazwą Parma Calcio 1913 sprzedała dziewięć tysięcy karnetów, bijąc DWUKROTNIE wcześniejszy rekord ligi. Pierwszy domowy mecz – 2:1 w prestiżowym starciu z Villafrancą – obejrzało dziesięć tysięcy kibiców.

image63

W ten sposób lepsze od Widzewa pozostaje tylko Rangers. Gdy klub z Ibrox zbankrutował i został karnie wyrzucony do szkockiej Third Division, sprzedał nierealną liczbę 38 tysięcy karnetów. Lepsze pod tym względem w sezonie 12/13 w Wielkiej Brytanii było tylko Man Utd i Newcastle.

Zupełnie nie wygląda jak mecz czwartej ligi z Berwick, prawda? A jednak.

 

Trzeba powiedzieć jasno: o Widzewie w najbliższych dniach powinno być głośno nie tylko w polskich mediach. Dziesięć tysięcy karnetów na tym poziomie – to musi zwrócić uwagę piłkarskiego świata. Już zwróciło na łodzian uwagę Daily Record czy szkockie The Sun, nie mówiąc o Kickerze:

Screen Shot 02-28-17 at 05.23 PM

 

A jeszcze podobno pierwszy mecz Widzewa ma doczekać się reportażu Canal+. Umówmy się: to wszystko kapitał. Teraz jednak pozostaje najważniejsze – tego kapitału po prostu nie zmarnować. Jest szansa na nowy, efektowny początek, trzeba ją wykorzystać z głową, a nie powielając stare błędy.

 

KOMENTARZE (12)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Termalica Hooligans

Długi się spłaca, a nie likwidowanie i reaktywowanie klubu. Kolejny skureaiły klub którego miejsce jest na śmietniku historii.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Giovanni

Czy ja wiem? Dla osób interesujących się piłką, a weszło jest (było?) portalem dla takich osób, po tytule szło się domyśleć że chodzi o karnety. Swoją drogą chciałoby się żeby w ekstraklasie 60% miejsc na stadionie było wykupione z karnetów…

Pussycocaine

Prawda jest taka, że Widzew pod tym względem jest już w ekstraklasie. I to w grupie mistrzowskiej.

JihadLegia

Tylko że ceny tych karnetów jeszcze nie są ekstraklasowe

ein

To chyba akurat dobrze?

Orw14
Legia, RMCF, CFC

Jihad, ale i tak te ceny nie są jakieś specjalnie niskie, są kluby które mniej w Eklasie życzą sobie za karnet. Obiektywne propsy się należą.

moko

http://mibet4.blogspot.com Jeżeli szukacie wysokich kursów i codziennie wygranych, to sprawdzcie ich. Codziennie udowadniają skanami swoje trafione kupony, wczoraj trafili kurs 61 i skana juz dali na blogu.Na dzis maja juz kolejny kupon z duzym kursem. Polecam

Yankes

spierdalaj

YanuszYoyko
Drużyna-A

Mam nadzieję, że będą bić kolejne rekordy sprzedaży karnetów, rok w rok w tej 4 lidze.

JihadLegia

Haha dobre 😀

wpDiscuz