Warto kopać – nie tylko piłkę, ale również przełożonych! Dudek piłkarzem roku?
Weszło

Warto kopać – nie tylko piłkę, ale również przełożonych! Dudek piłkarzem roku?

Stolica polskiego futbolu? Bez wątpienia Sosnowiec! Niezbicie świadczą o tym wyniki plebiscytu Polskiego Związku Piłkarzy (członek FIFPro). Sami zawodnicy wybierali listę najlepszych zawodników i zawodniczek ubiegłego roku.

A co ma do tego Sosnowiec? Otóż zarówno wśród nominowanych piłkarzy, jak i wśród nominowanych piłkarek są przedstawiciele tego uroczego miasta. Jest oczywiście Monachium, jest Dortmund, jest Paryż, no i jest Sosnowiec właśnie. Uwaga, uwaga, oto najlepsi polscy zawodnicy 2016 roku zdaniem piłkarzy (kolejność alfabetyczna, zwycięzcy jeszcze nie znamy):

1. Jakub Błaszczykowski (AC Fiorentina / VfL Wolfsburg)
2. Sebastian Dudek (Zagłębie Sosnowiec)
3. Grzegorz Krychowiak (Sevilla / Paris Saint-Germain)
4. Robert Lewandowski (FC Bayern)
5. Michał Pazdan (Legia Warszawa)
6. Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund)

No tak, Sebastian Dudek. Dobrze widzicie. Nie będziemy polemizować z tym werdyktem, bo przecież sami zawodnicy lubią podkreślać, że na piłce zjedli zęby, nie to co dziennikarze, którzy nie potrafią prosto kopnąć. Dlatego trzeba przyjąć ten werdykt z pokorą – gracz Zagłębia to najbardziej niedoceniana przez media postać, ale prawdziwi fachowcy widzą więcej. Na uznanie nie zasłużył Glik, Milik czy Fabiański, jest za to (nie)sympatyczny Seba. Po cichu podejrzewamy, że zasłużył się jednak nie kopaniem piłki, lecz kopaniem przełożonych, czym jak widać zdobył uznanie w środowisku.

Z przyczyn formalnych podamy też nominowane zawodniczki, chociaż kompletnie nie mamy pojęcia, czy jest na tej liście ktoś niepoważny:

1. Katarzyna Daleszczyk (Medyk POLOmarket Konin)
2. Nikol Kaletka (Czarni Sosnowiec)
3. Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain)
4. Monika Koziarska (AZS Wrocław)
5. Ewa Pajor (VfL Wolfsburg)
6. Aleksandra Sikora (Medyk POLOmarket Konin)
7. Agata Tarczyńska (Medyk POLOmarket Konin / VfL Wolfsburg)

KOMENTARZE (13)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Tymooonn
Lechia Gdańsk

Chyba nie rozumiem żartu

Pan Ziemniak

No to chyba ostatnie miesiące pod lodem przeleżałeś jak nie wiesz o co chodzi.

mstr

Dudek publicznie skrytykował trenera (Mandrysza), że ten podejmuje zupełnie niezrozumiałe dla drużyny decyzje i nie czuje się w obowiązku z nimi o tym rozmawiać. Przykład: zamiast wziąć na mecz z Pogonią Siedlce zmiennika Maticia (czyli drugiego napastnika w ogóle V. Sanogo), stwierdził, że ten jest zmęczony, mimo to ten przemęczony zawodnik dzień wcześniej grał i strzelał dla drużyny rezerw. Inny przykład: w meczu z Chojniczanką Zagłębie prowadzi 1:0, a trener około sześćdziesiątej minuty ściąga z boiska jedynego napastnika. Kibice łapią się za głowy, piłkarze pewnie myślą, co też ten trener wyczynia. W konsekwencji Zagłębie oczywiście dostaje bramkę, a piłkarzy omija premia za wygraną (czyli lwia część ich wypłat). Drużyna jest wkurzona, ale nie chce przegrywać na siłę i nie zarabiać (patrz poprzednie zdanie) i solidarnie postanawia postawić się sabotażyście z ławki. Weszło wzięło w obronę trenera, bo to tak nie przystoi narzekać publicznie piłkarzowi na trenera, choć np. miesiąc wcześniej tacy piłkarze Legii robili wszystko, żeby zwolnić znienawidzonego przez siebie Hasiego, ale o tym cicho sza.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Reyman
Reyman

leśny im zabronił pisać o tym

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Reyman
Reyman

Bo to piłkarze są zbyt głupi, aby zrozumieć tom myślenia Mandrysza, w polskiej piłce wszystko na pałę i wyjaaaazd, dajcie im Wójta to będzie gitara

DzejDzej

Hasi to idiota. Publicznie krytykował piłkarzy, robił zakazy jakich nie ma nawet w klubach naprawdę profesjonalnych typu Barcelony, Reale czy inne Bayerny. Myślał, że jest genialnym trenerem, a nie był nawet przeciętniakiem. Przerwał piłkarzom urlopy, wjechał na pełnej kurwie – i na pełnej kurwie wyjechał. Ot szara rzeczywistość. A poza tym mimo wszystko, łatwiej jest wyjebać jednego trenera niż kilkunastu zawodników.

adamkielar
Tiger Bonzo

To jest właśnie inteligentna szydera bęc

Kulturalny Komentator

Zaczynasz czytać… Sosnowiec sympatycznym miastem… Ekhem. Nastawiasz się na szyderę.

Stefek Burczymucha

Polska piłka, jakiś patus zdobył szacunek wśród kolegów po fachu swoim patologicznym zachowaniem….

To Tylko Ja

z Jerzym pomylili, wielkie mi halo

wpDiscuz

INNE SPORTY

WARSZAWA 17.05.2018 
KONFERENCJA PRASOWA  PRZED BOXING NIGHT 14 NARODOWA GALA BOKSU --- PRESS CONFERENCE BERORE BOXING NIGHT 14 NATIONAL BOX GALA  
MARCIN NAJMAN   
FOT. ANNA KLEPACZKO/FOTOPYK/NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
26 maja, 11:40