Czy Stoch przebił już Małysza? Ranking najlepszych skoczków w historii
Inne sporty

Czy Stoch przebił już Małysza? Ranking najlepszych skoczków w historii

Najlepszym skoczkiem w historii jest Matti Nykaenen. To nie podlega dyskusji. Dla swojej dyscypliny jest jak Pele dla piłki nożnej, czy Muhammad Ali dla boksu. Wygrał w tym sporcie wszystko, co było do wygrania, większość tytułów zresztą wielokrotnie. Cztery złote medale olimpijskie, sześć triumfów w mistrzostwach świata, cztery w Pucharze Świata i dwa w Turnieju Czterech Skoczni. Do tych osiągnięć nie zbliżył się nikt. Kto jednak jest za legendarnym Finem na liście wszech czasów? Czy Kamil Stoch już przeskoczył Adama Małysza? Spróbowaliśmy to sprawdzić.

Stoch do dwóch złotych medali z Soczi, zwycięstwa w Pucharze Świata i mistrzostwa świata, wczoraj dołożył triumf w Turnieju Czterech Skoczni. To taki wielki szlem skoków narciarskich, osiągnięcie, po którym naprawdę można spojrzeć w lustro i stwierdzić: jestem zwycięzcą. Dość powiedzieć, że w elitarnym gronie skoczków, którym się to udało jest tylko pięć osób: Matti Nykaenen, Jens Weissflog, Espen Bredesen i Thomas Morgenstern. Wczoraj dołączył do nich także Polak. Komentatorzy zgodnie orzekli, że to daje mu miejsce w gronie 15 najlepszych skoczków narciarskich w historii.

– Jeśli ktoś chce porównań, to powiem tak: Kamil jest lepszy ode mnie. Ma dwa olimpijskie złota, wygrane mistrzostwa świata i medale z drużyną – napisał Adam Małysz w felietonie dla „Przeglądu Sportowego” przed decydującym konkursem Turnieju 4 Skoczni. Po zwycięstwie Stocha, na antenie TVP Sport dodał:

– Kamil zdecydowanie mnie pobił. Ma dwa złote medale igrzysk olimpijskich, zdobył dużo innych tytułów. Brakowało mu tylko zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. W końcu się udało.

Jak wygląda ranking wszech czasów? My już wiemy! Wzięliśmy pod uwagę wszystkie wyniki najlepszych skoczków w historii: w Pucharze Świata, mistrzostwach świata, igrzyskach olimpijskich, Turniejach Czterech Skoczni. Dodatkowe punkty dopisaliśmy za rekordy świata oraz zdobycie wielkiego szlema, o którym wspominaliśmy wcześniej.

nTo7SCdg

10. miejsce – Martin Schmitt (Niemcy) – 109 punktów (wynik po zaokrągleniu)

Niemiec przez lata był jednym z najgroźniejszych przeciwników Adama Małysza, ich rywalizacja przeszła do historii skoków. Wygrał 28 konkursów Pucharu Świata, dwa razy zdobył Kryształową Kulę, dwa razy mistrzostwa świata w skokach i dwa razy w lotach. Na igrzyskach medale zdobywał jednak tylko w drużynie (złoto i dwa srebra), nie wygrał także Turnieju Czterech Skoczni – dwa razy był trzeci, w tym w sezonie 2000/01, kiedy najlepszy był Adam Małysz.

9. miejsce – Kamil Stoch (Polska) – 112 punktów

O Kamilu w zasadzie wszystko zostało już napisane. W wieku 29 lat zdobył Mount Everest skoków, osiągając to, co nie udało się wielu legendom tego sportu, w tym Małyszowi, Ahonenowi, czy Ammanowi. Na koncie ma 17 wygranych w Pucharze Świata, jeden tytuł w klasyfikacji generalnej i złoto mistrzostw świata w Val di Fiemme (plus dwa brązowe medale w drużynie). O tym, czego dokonał w Soczi nikomu przypominać nie trzeba, dodamy tylko, że to aż 30 punktów w naszym rankingu. Kompletując wczoraj wielkiego szlema dołożył kolejne 30 punktów, dzięki czemu wskoczył do pierwszej dziesiątki.

8. miejsce – Andreas Goldberger (Austria) – 137 punktów

W ciągu 14 sezonów startów Austriak wygrał 20 zawodów Pucharu Świata i zdobył trzy Kryształowe Kule. W swoich najlepszych sezonach 1992/93 i 1994/95 dokładał do tego także triumfy w Turnieju Czterech Skoczni. Do tego doliczyć trzeba dwa medale na igrzyskach w Lillehammer (brąz indywidualnie i brąz w drużynie) oraz cztery medale mistrzostw świata (ale bez złotego). Był też specjalistą od lotów i pierwszym człowiekiem w historii, który poleciał powyżej 200 metrów (złoto i srebro na MŚ w lotach).

7. miejsce – Tomas Morgenstern (Austria) – 138 punktów

Jeden z pięciu członków elitarnego klubu posiadaczy szlema. Austriak 23 razy wygrywał zawody Pucharu Świata, dwa razy triumfował w klasyfikacji generalnej. Na koncie ma także wygraną w Turnieju Czterech Skoczni, trzy indywidualne medale mistrzostw świata w skokach (po jednym w każdym kolorze) i dwa brązowe medale MŚ w lotach. Do tego trzeba pamiętać o czterech medalach olimpijskich: złoty z Turynu indywidualnie i trzy kolejne w drużynie (dwa złote i brązowy).

6. miejsce – Simon Amman (Szwajcaria) – 142 punkty

Jedna z żywych legend skoków, szkoda tylko, że ostatnio rozmienia się na drobne. Szwajcar za wszelką cenę chciał wygrać Turniej Czterech Skoczni, którego brakowało mu do szlema (dwa razy był drugi). Niestety, pod koniec kariery jest cieniem wielkiego mistrza – do ostatniego konkursu w Bischofshofen nawet nie przebrnął kwalifikacji. W najlepszych latach był jednak skoczkiem wybitnym, najbardziej zapamiętany zostanie z czterech złotych medali olimpijskich (po dwa w Salt Lake City i Vancouver, gdzie trzy razy drugi i raz trzeci był Małysz). Na koncie ma także 4 indywidualne medale mistrzostw świata (złoto, srebro i dwa razy brąz), złoto mistrzostw świata w lotach, 23 wygrane zawody Pucharu Świata i jedną Kryształową Kulę.

5. miejsce – Gregor Schlierenzauer (Austria) – 166 punktów

Aż 53 wygrane konkursy Pucharu Świata i 88 miejsc na podium, do tego dwa zwycięstwa w klasyfikacji generalnej i dwa triumfy w Turnieju Czterech Skoczni. A przecież Schlierenzauer ma także na koncie 4 indywidualne (złoto i 3 srebra) medale mistrzostw świata w skokach i dwa w lotach (złoto, srebro). Doliczmy do tego jeszcze dwa brązowe medale olimpijskie (plus dwa w drużynie) i mamy obraz jednego z najbardziej utytułowanych skoczków w historii. W karierze zabrakło tylko złota olimpijskiego. Nie tak łatwo zdobyć szlema…

4. miejsce – Janne Ahonen (Finlandia) – 178 punktów

Fin to prawdziwy specjalista od wygrywania Turnieju Czterech Skoczni – jest jedynym skoczkiem w historii, który triumfował w nim aż pięć razy. W czasie długiej kariery wygrał 36 konkursów Pucharu Świata, dwa razy zgarniając Kryształową Kulę. 17 medali mistrzostw świata w skokach i lotach (8 indywidualnie, w tym dwa złote, 9 w drużynie) także musi robić wrażenie. Do kompletu, podobnie jak Schlierenzauerowi, zabrakło mu tylko złota olimpijskiego. Co więcej, Ahonen nie ma na koncie żadnego indywidualnego medalu z igrzysk (trzy razy był czwarty).

3. miejsce – Jens Weissflog (NRD, Niemcy) – 191 punktów

Dopiero Janne Ahonen odebrał mu rekord największej liczby zwycięstw w Turnieju Czterech Skoczni (4). Na koncie niemieckiego skoczka są też aż 33 zwycięstwa w Pucharze Świata (5. wynik w historii) i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w 1984 roku. Dwa złote medale mistrzostw świata, srebro i brąz mistrzostw świata w lotach plus oczywiście dwa złota i srebro z igrzysk olimpijskich w Sarajewie i Lillehammer dają obraz skoczka kompletnego. Jakby tego było mało, w ostatnim sezonie w karierze, na pożegnanie, znów wygrał ukochany Turniej Czterech Skoczni.

2. miejsce – Adam Małysz (Polska) – 194 punkty

Jest i on – Orzeł z Wisły! Polak w karierze wygrał 39 konkursów Pucharu Świata, cztery razy był najlepszym skoczkiem sezonu (nikt nie ma więcej tytułów), w tym trzy razy z rzędu, czego nie dokonał nikt w historii. Ma na koncie także triumf w Konkursie Czterech Skoczni w 2001 roku oraz aż cztery tytuły mistrza świata w skokach (tego nie osiągnął nikt w historii). Do idealnej kariery zabrakło tylko jednego: złotego medalu olimpijskiego. A było bardzo blisko: Małysz ma na koncie cztery medale, w tym trzy srebrne.

1. miejsce – Matti Nykaenen (Finlandia) – 249 punktów

Najlepszy skoczek w historii, którego rekordy wydają się być niezagrożone. 46 wygranych w Pucharze Świata, cztery Kryształowe Kule i dwa zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni. Poza tym, cztery indywidualne medale igrzysk olimpijskich, w tym trzy złote. Mało? No to jeszcze 14 medali mistrzostw świata w skokach i lotach (9 indywidualnie, w tym dwa złote). W mistrzostwach świata startował 5 razy i zawsze zdobywał medal.

Niestety, poza skocznią już taki wybitny nie był. Za zaatakowanie nożem znajomego trafił do więzienia na ponad dwa lata. Tuż po wyjściu znów został zatrzymany, tym razem za pobicie żony. W międzyczasie wpakował się w poważne kłopoty finansowe i musiał sprzedać wszystkie medale…

Przed Kamilem Stochem jeszcze kilka lat skakania i wiele tytułów do zdobycia. Myślicie, że przegoni Małysza także w tym rankingu?

JAN CIOSEK, PAWEŁ DRĄG

KOMENTARZE (49)

Dodaj komentarz

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Tomasz Terka

ranking skoczków narciarskich xDD

witamy na weszło 2017

porzech

Wolę czytać o skokach na Weszło – przynajmniej jest fachowo i bez pompki – niż na Sport.pl czy innym wp. Tam wszystko jest pod klikalność. Szkoda gadać.

Antyantifa

Czemu za mistrzostwo świata jest prawie dwa razy mniej punktów niż za złoto na olimpiadzie? Według mnie powinno być odwrotnie. Wolelibyście żeby np. Polska reprezentacja w piłce nożnej wygrała mistrzostwo świata czy złoto na igrzyskach? według mnie mistrzostwo świata jest zawsze bardziej prestiżowe.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Borsi

Każdy sportowiec, oprócz piłkarza i tenisisty odpowie Ci że najważniejszą imprezą są Igrzyska Olimpijskie. Zresztą MŚ w skokach odbywają się co 2 lata, Igrzyska co 4. Mistrzów Świata jest dwa razy więcej niż Mistrzów Olimpijskich.

Artur Urbanowicz
Artur Urbanowicz

Borsi? Każdy? Śmiem twierdzić, że bokserzy, rugbiści, koszykarze, baseballiści, zawodnicy krykieta, hokeiści i wielu innych sportowców Igrzyska Olimpijskie ma serdecznie gdzieś.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

m1025

ale zdobywce zlota na io dluzej sie pamieta.

Wacław Grzdyl

no i na Igrzyskach nie startują pierwsze reprezentacje

C39
AC Milan, Stal Mielec

Brak Tonia Tajnera zakrawa o kryminał.

Młody Socjalista

>2017
>skoki narciarskie

wybierz jedno

Tomasz Szczygieł
Wisła Kraków & FC Barcelona

„Najlepszy skoczek w historii, którego rekordy wydają się być niezagrożone.”

Takie niezagrożone że Gregor ma więcej wygranych w Pucharze Świata.

mparusz

Za Nykkanena było dwa razy mniej konkursów w sezonie niż teraz, dlatego 46 zwycięstw Fina to niesamowity wyczyn.

Przemysław Kow.

Ktoś tu pisał, że Weszło chociaż fachowo pisze o skokach.
Tylko czemu służy dociekanie czy Stoch jest lepszy od Małysza ?!
Za 30-50 lat na kartach historii sportu wyżej będzie oczywiście Stoch.
Jednak to Małysz napędził popularność tego sportu w Polsce, On przyciągnął media i sponsorów.
Pamiętam do dziś jak oglądałem skoki i „dmuchałem pod narty” by Małysz, Mateja, lub Skupień weszli do drugiej serii.
Potem nadszedł magiczny przełom 2000/01 i od wtedy nagle co drugi Polak zna się na skokach, a taka prawda że nikt z nas się nie zna. Znamy nazwiska, wyniki, medale, ale nie detale tego sportu.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Artur Urbanowicz
Artur Urbanowicz

Rzeczywiście, Dawid, w Niemczech, czy Słowenii ten sport nikogo nie obchodzi. „Nie znam się, ale się wypowiem”.

Nic to, że na każdy na każdy konkurs PŚ w Niemczech przychodzi po 30-40 tys. ludzi, a to właśnie pieniądze niemieckich telewizji i sponsorów (Audi, Viessmann) w ogóle sprawiły, że ta dyscyplina komercyjnie ruszyła z kopyta. Ty wiesz lepiej. W Niemczech ten sport nikogo nie obchodzi.

A no i jeszcze zapewne ogromnym kłamstwem Gazety Wyborczej jest fakt, że skoki mają lepszą oglądalność na świecie niż La Liga i odrobinę gorszą niż Premier League przy znacznie mniejszej liczbie godzin transmisji:
http://www.sport.pl/skoki/1,65074,21178191,szok-i-niedowierzanie-skoki-narciarskie-maja-ponad-dwa-razy.html

Prośba – pozostań przy piłce nożnej, a na temat skoków się nie wypowiadaj, bo nie masz jak widać o tym najmniejszego pojęcia ;).

Tomasz Szczygieł
Wisła Kraków & FC Barcelona

O, teraz to zajebiście dorzuciłeś do pieca, fachowy komentarz. A jakim trenerem był Tajner? Co to był za trener? Rozumiem że Alex Pointner, Vasja Bajc, Mika Kojonkowski czy Kuttin się na skokach nie znają? Dawno nie słyszałem większej głupoty. Masz racje wcale w Niemczech nikogo nie interesuje ten sport, można to było zobaczyć szczególnie po pustych trybunach podczas ostatnich konkursów. Jeśli gdzieś zainteresowanie skokami jest małe, to tylko i wyłącznie dlatego że nie mają zawodników na poziomie, a nie dlatego że „zbyt dużo przypadkowości”. Przypadkowość w tym sporcie jest, to owszem. Ale jak jesteś mocny, to nie ważne jak wieje. Pokazał to wczoraj Kamil. Ale to masa pracy, masa dogrywania szczegółów, od sprzętu, aż po dojazd do progu, kierunek odbicia, sposób lotu i lądowania.

Stev

Skoro trenerzy też sie srednio na skokach znają to jak wytłumaczysz nagły wzrost formy polskich skoczków po zmianie trenera z Kruczka na Horngachera ?? Stoch przypadkiem ze skoczka który w zeszłym sezonie miał problemy by przebrnąć kwalifikacje czy zakwalifikować się do drugiej serii zdobywa T4S ?

Lelumpolelum

Ty Jankowiak, twoje pierdololo jest jeszcze nudniejsze niż skoki narciarskie na 90 metrowej skoczni. Jak na kogoś kto uważa skoki za sport zupełnie niszowy, nieciekawy, którym interesują się jedynie w trzech krajach świata, to dużo czasu poświęcasz na pisanie komentarzy pod artykułami o skokach. Chociaż może tego czasu tak dużo nie poświęcasz, raczej wklejasz zawsze to samo.

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Lelumpolelum

No bardzo merytoryczne, aż warto to samo napisać pięć razy.

Nedi81

a taki Funaki – ten to był przekozak, albo Hannavald, albo Thoma czy M.Hautamaeki. Peterka dwusezonowy dominator. Nie mogli się tu załapać, ale byli genialni.

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

Jeżeli kogoś to interesuje to z nudów zrobiłem sobie klasyfikację wszech czasów (liczoną od 1980 roku xD) skoczków. Brane pod uwagę mistrzostwa świata, olimpiada, mistrzostwa w lotach, puchard świata, turniej czterech skoczni, miejsca na podium. Za miejsce pierwsze 5 punktów, za drugie 3 punkty, za trzecie 1 punkt.

1. Ahonen 416
2. Schlierenzauer 400
3. Nykanen 383
4. Małysz 363
5. Weisflog 319
6. Ammann 288
7. Morgenster 266
8. Goldberger 240
9. Schmitt 226
10. Prevc 199
11. Freund 196
12. Widholzl 172
13. Hannawald 172
14. Kasai 171
15. Stoch 155
16. Funaki 152
17. Thoma 133
18. Hautamaki 135
19. Ljokelsoy 128
20. Peterka 127

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Sebastian Ro(L)ewski
kup pan cegłę

Za dużo pierdzielenia by było z taką robotą, miejsca na podium są podane na stronie wiki zawodnika więc zajęło mi to chwilę moment.

KO
AS Roma

To jest lista największych talentów w historii skoków narciarskich

1.Tonjo Tajner
2. Pochwała
3. Kruczek
4. Długopolski
5. Diabelek Bachleda
6. Brytyjski Orzeł
7. Koreańczycy wszyscy bez wyjątku
8. Kazachowie wszyscy bez wyjątku
9. Skupień
10. Mateja
11. Ukraińcy i Białorusini

kucharinho
Lech Poznań

Powiem tak, Insbruck 2001, przewaga koło 45pt nad drugim na dużej skoczni(!). Gdy Małysz był w formie to 3/4 skoczków lądowało na buli bo jury się bało że Małysz przeskoczy skocznię. A jak już podnieśli belkę to Małysz przypierdzielił 151,5 (a pewnie nawet więcej) w Willingen. Dla mnie naprawdę Stoch nie ma podejścia do Małysza, ktoś powie że takiej przewagi teraz nie można osiągnąć bo wiatr, ale dla mnie to i tak nie przemawia. Willingen 2001, Innsbruck 2001, Bischoschofen 2001, , Planica 2007, MŚ 2007 gdzie wszystkich opierdzielił o 10 metrów na K90, to chyba kończy jakiekolwiek dyskusje

Tomasz Szczygieł
Wisła Kraków & FC Barcelona

Ale zdajesz sobie sprawę że kiedyś jechali z o wiele wyższych najazdów i jeśli ktoś był w wybitnej formie to mógł po prostu przeskakiwać skocznie i rywali? Dzisiaj jest to niemożliwe, bo od razu zmieniaja Ci belkę, dodatkowo punkty za wiatr, na których sporo się traci. Patrzenie na jakieś śmieszne przewagi w pojedynczych zawodach jest zabawne.

Wacław Grzdyl

Tomasz Szczygieł – chyba sobie kpisz, kiedyś nie można było zmieniać belki dowolnie i dlatego własnie rozbiegi ustawiano bardzo nisko na wszelki wypadek, bo jesli ktoś skoczył ponad odległość jury, to musiało zbierac się jury i podejmowac decyzję czy obnizyc rozbieg, a jak obnizono rozbieg to trzeba było całą serię rozgrywać od nowa

Tomasz Szczygieł
Wisła Kraków & FC Barcelona

– Jak Hannawald wygrywał w 2002 roku w Bischofshofen – belka nr. 17
– We wczorajszych zawodach, gdy Stoch wygrał w Bischofshofen – belka nr. 7

Ale wiesz lepiej, rozumiem.

Wacław Grzdyl

co to ma do rzeczy, to była inna skocznia wtedy to raz, nie wiadomo jakie były warunki to dwa, poza tym z tej 17-tej belki skakali wszyscy a łatwiej uzyskać dużą przewagę kiedy rozbieg daje małe możliwości lądowania na wypłaszczeniu, bo wtedy jest gdzie odlecieć a Ty twierdziłeś, że łatwiej jest mieć dużą przewagę, kiedy rozbieg jest ustawiony wysoko. Jest dokładnie odwrotnie.

Tomasz Szczygieł
Wisła Kraków & FC Barcelona

Przed chwilą pisałeś: „rozbiegi ustawiano bardzo nisko”.

Udowodniłem Ci że nie masz racji. Pozdrawiam.

Wacław Grzdyl

No bo tak ustawiano,

Tomasz Szczygieł
Wisła Kraków & FC Barcelona

Racja, tak ustawiano nisko że jechali po 1-2km/h szybciej niż teraz.

Wacław Grzdyl

To dlaczego wtedy do drugiej serii wchodzili zawodnicy, którzy skakali nierzadko 15 metrów poniżej punktu K?

Tomasz Szczygieł
Wisła Kraków & FC Barcelona

Bo poziom był diametralnie niższy niż dzisiaj?

Wacław Grzdyl

dlatego Kasai dzisiaj radzi sobie tak świetnie jako 45 latek?

Tomasz Szczygieł
Wisła Kraków & FC Barcelona

Faktycznie świetnie, mniej zdobytych punktów niż…Stefan Hula.

Wacław Grzdyl

no tak, bo regularne skakanie w światowej czołówce przez 3 poprzednie sezony oraz wicemistrzostwo olimpijskie z 2014 roku się kompletnie nie liczą :)

Nedi81

Przebudowa skoczni w 2003 sporo pozmieniała.

Wacław Grzdyl

Małysz skromniś. Publicznie tak mówić, że Stoch jest od niego lepszy, pomimo, że to nieprawda to naprawdę ma gościu klasę. Stochowi generalnie brakuje do Małysza jeszcze sporo. Zgadzam się z tym rankingiem, nie można podchodzić do sprawy na zasadzie: złoty medal igrzysk = wszystko inne

jest jeszcze parę takich ciekawostek, które pokazują jak legendarnym i kosmicznym skoczkiem był Małysz np.
-jako jedyny w historii wygrał Kryształowa Kulę 3 razy z rzędu (było w artykule) i jako jeden z dwóch w historii 4 razy ogółem
– wygrał turniej czterech skoczni z największą przewagą nad drugim zawodnikiem w historii skoków
-jako pierwszy w historii skoków zdobył w turnieju czterech skoczni ponad 1000 punktów (1045,9) (wtedy to było prawie niemożliwe bo były jeszcze stare profile skoczni i przekroczyć punkt Konstrukcyjny o powiedzmy 10 metrów to już było wielkim wyczynem a dziś przy nowoczesnych profilach skoczni przekroczenie go nawet o 20 metrów jest normalne. Jak wiadomo punkty ponad punkt konstrukcyjny się dodaje do noty więc im bardziej się go przekroczy tym wyższa będzie nota. No i wtedy nie było dodatkowych punktów za wiatr ani za rozbieg, co też utrudniało sprawę aby miec wysoka notę.
– wygrał konkurs pucharu świata z najwyższą przewagą punktową nad drugim zawodnikiem w historii skoków
– jako pierwszy skoczek w historii przekroczył na nie mamuciej skoczni notę 300 punktów za 2 skoki i jako jedyny w historii na skoczni nie większej niż k120
– jako jedyny skoczek w historii osiągnął 150 metrów (151,5) na skoczni K120 ( kiedy Ahonen skoczył w Willlingen 152 była juz ona po lekkim przeprofilowaniu i miała już K130)
-jako jedyny w historii wygrał 3 razy z rzędu dzień po dniu konkursy pucharu świata na mamuciej skoczni (piątek, sobota, niedziela)

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

Jędrek Lepper

Dobrze że zajmujecie się sportem, który nie obchodzi ludzi w normalnych krajach.

Artur Urbanowicz
Artur Urbanowicz

A normalny kraj to co? Na przykład USA jak rozumiem? Rozumiem, że jesteś zapalonym fanem koszykówki, futbolu amerykańskiego, hokeja i baseballu?

gogal1204

Zmiana miała być zmianą na lepsze. I w wielu przypadkach tak jest. Pojawiają się świetne wywiady czy artykuły, ale to co teraz przeczytałem bardziej przypomina zmianę nie na lepsze ale zmianę z weszło na wyszło. Moim zdaniem takie tandetne artykuły na temat innych sportów niż piłka nożna nie mają tu sensu. Jeśli coś innego, to niech to przynajmniej trzyma poziom.

wally

Kiedy ranking kajakarzy górskich?

Użytkownik usunięty
Użytkownik usunięty

Treść usunięta

wpDiscuz

INNE SPORTY