Horngacher pracuje w stylu Nawałki. I już ma lepsze wyniki
Inne sporty

Horngacher pracuje w stylu Nawałki. I już ma lepsze wyniki

Kamil Stoch mówi, że Stefan Horngacher znalazł na jego skakanie nowy pomysł. Maciej Kot otwarcie przyznaje, że jest pod wrażeniem tego jak ten trener pracuje. Piotr Żyła nie słuchał rad Łukasza Kruczka i Adama Małysza, a Austriakowi udało się do niego dotrzeć. Po ponad dziewięciu miesiącach współpracy pewne jest jedno: polscy skoczkowie są zafascynowani swoim przełożonym. Kibice […]

Proszę czekać...

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

30 komentarzy do "Horngacher pracuje w stylu Nawałki. I już ma lepsze wyniki"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Janis Biodro

już sie nie jarajcie tak tym gościem. to, że chłopakom dobrze wiatr podszedł pod narty, to nie czyni od razu z niego mega trenera. to tak jakby jakiemuś leszczowi laska po pijaku obciągnęła fiuta w klubowym kiblu, a wy byście się spuszczali jaki to z niego nie ruchacz. wiem, bo sam miałem podobną sytuację. dajcie facetowi czas, niech się zweryfikuje w perspektywie dalszej. z kruczka też robili geniusza jak stoch wygral olimpiade a dzisiaj wszyscy plują na niego jadem jak węże kąśliwe.

Władysław Nowak

chłopakom dobrze wiatr podszedł pod narty? Proponuję kolego zobaczyć jaki wiatr w plecy mieli Polacy w pierwszej serii.

Janis Biodro

podyskutowałbym Władku, ale mi się niechce. zapłacili mi dzisiaj tylko za 10 komentarzy. elo.

michalszostak

Też jakiemuś leszczowi obciagnales?

Janusz Kibol-Cebula

HAhahah kurwa Stanowski może zmień nazwę strony na Gapinski.com. Uszatek przejal stronę, tu jest teraz więcej jego gównianych wypocin niż tematów o piłce. Staczacie się na dno.

Janis Biodro

Gapa jest zajebisty. Z tego co się chwalił w swoim programie na Sportklubie to wyrywa dużo dupeczek, a jak ktoś potrafi rwać świnie to szacunek zawsze się należy jemu.

Janusz Kibol-Cebula

Ja mu wierzę, że wyrywa- tak samo jak Zarzecznemu. Możliwe, że to jeden z jego synów, podobny poziom intelektu i niedorozwinięte fizys. Tak dużo wyrywał dupeczek, że aż go ze Sportklubu wyjebali.

Piona Janis, fajnie, że jesteś.

Janis Biodro

No rzeczywiście, mimo sympatii to jednak program muszę przyznać miał hujowy. Do Asa wywiadu się nie umywał. Ale co do Pawki to bym polemizował. Ma hajs, nieruchomości, niejedna młoda świnia na to pewnie poszła i szpary rozchyliła. Z racji wagi i zdrowia może tradycyjnego seksu nie ma siły już uprawiać, ale lachę pewnie pociągną jemu.

Janusz Kibol-Cebula

Gapiński jest gejem więc jedyne dupeczki jakie wchodzą w grę to męskie. Jest tak słabiutki, że jako jedyny gej nie załapał się do Eleven. NAczelny pedryl Patryk wziął tam swojego kochasia Ćwiąkiego, wziął też Kapicę z jego chłopakiem czyli Matim Święcickim. A Gapiński się nie załapał- nawet gejostwo mu nie pomogło. No i ta niewyjściowa twarz.

Gruby Paweł jest impotentem, więc laski nikt mu nie ciągnie. Pewne info od jednej Karyny z Wiertniczej. Paweł może tylko oglądać.

dario armando

Perfekcjonista ,który dodatkowo pasjonuje się tym .co robi.Wybuchowa mieszanka ,Polska ma prawo mysleć o zapisaniu się historii zresztą 1.2.i 4 miejsce to raczej NIKT NIGDY NIE ZDOBYŁ .Polacy jak to Polacy uwielbiają pisać historię-czyżbyśmy rzeczywiście byli wybranym narodem

Dawid Jankowiak

W roki 2012 całe podium TCS było zajęte przez Austriaków.

dario armando

cO WDALSZYM CIĄGU NIE ZMIENIA FAKTU ,ŻE PRZY ICH POPULARNOSCI SPORTÓW zIMOWYCH I FINANSOWYCH NAKŁADACH ,NASZ WYNIK JEST 10 RAZY POTEŻNIEJSZY

kajzer

No dobra ale czy zajęli 1,2 i 4? 😉

r4de0n

>Kruczek
>znakomitości światka skoków

xD

pep pep

Świetnie że drugi raz w najnowszej historii TCS Polacy byli w formie (tak tak bo w 2000/2001 obok Małysza w formie był też Skupień)
Horngacher pokazał na razie jak słaby był Kruczek, bo ten nigdy nie wykorzystał nawet 80 % wielkiego potencjału Polaków (no chyba że latem), a wychodziło mu coś niemal tylko z samym Stochem.
Jednak za wcześnie aby Horngachera wychwalać, bo efekty jego pracy ze wszystkimi młodymi z Kadry A (Murańka, Stękała, Wolny) oraz ze Zniszczołem którego zabrał do siebie na 2 miesiące, są dotychczas fatalne, doprawdy fatalne. W każdej grupie zawsze znajdzie się ktoś bez formy, ale żeby ze wszystkim młodymi na raz wyszło dno po przygotowaniach , to nie można zapominać. Przecież dużo lepiej byłoby gdyby wyszło mu z Murańką a nie np ze starym i kończącym się Hulą.
Nadto oczywiście na wyniki całego TCS wlk wpływ miały choroby Krafta i Haybocka, którzy normalnie raczej byliby przed Żyłą.

Wacław Grzdyl

Kruczek też miał dobre momenty jeśli chodzi o całą ekipę, to, że póxniej wszystko się posypało, to nie znaczy, że gość był do niczego

pep pep

Nie był do niczego bo najważniejszemu Stochowi akurat przypasował i wyszło super.To był jednak wyjątek, bo inni przy nim prawie nigdy nie wydobyli swojego potencjału (lata nie liczę gdzie bywały frajerskie letnie szczyty formy jak Kubackiego lato 2010 , może Żyła dwa razy tez wtedy kiedy nie trzeba bo w marcu i w listopadzie i po konsultacjach ze Szturcem) Na pewno nie uczynili tego jak był brąz na MŚ 2013 bo wtedy inni poza Stochem nic szczególnego nie skakali, ot solidnie dopełnili punkty , gdy było wiele skoków w prawie jedną dziurę. Na MS 2015 już trochę lepiej ale to był tylko szczyt formy sezonu który ogółem był marny . A nie wyrwać drużynowego medalu z Soczi mając super lidera i zastrzyk Ziobry z kadry B to już było mistrzostwo dna- vide lepsi starzy chorzy Japończycy (a wystarczyło mieć czwartego na poziomie 30 miejsca w PŚ, niestety sam skandalicznie pominął w składzie Murankę czyli tego który taki poziom by spokojnie zapewnił i wtedy zresztą wygrywał w PK , a dwóm z pieciu przygotował formę na ok 45 miejsca w PŚ mimo że jeszcze w listopadzie Zyła był w top 3 na świecie)

Wacław Grzdyl

jasne, drużynowo nie było aż tak dobrze jak teraz ( choć na razie to dopiero początek) ale naprawdę bywało dobrze. Zresztą powiedzmy sobie szczerze, w reklamach Play występowała za Kruczka cała reprezentacja skoczków, czyli mieli bardzo dobrą opinię w społeczeństwie, bywały konkursy, ze w czołówce było po kilku Polaków, za Kruczka czterech Polaków wygrało konkurs pucharu świata, (Biegun fuksem to fakt), niedosyt pozostał ale ten ostatni fatalny sezon popsuł znacznie odbiór pracy Kruczka

pep pep

Ziobro czy Biegun jak wygrywali(fakt to był ich max choć wtedy kiedy nie trzeba) to nie byli z kadry A.
Pod Kruczkiem żaden z naszych kadrowiczów A poza Stochem nigdy (zimą) nie osiągnął poziomu odpowiadającemu swojemu potencjałowi, zawsze to było poniżej

Wróżka Weszława

Faktycznie Kruczek chujowy, wprawdzie zrobił ze Stocha mistrza świata i mistrza olimpijskiego a w drużynie zdobyliśmy na tych imprezach po brązie… ale co tam… Co z tego że przed Kruczkiem nasze skoki nie istniały, bo oprócz Małysza była czarna dziura…

pep pep

Tak na pewno zdobyliśmy brąz w drużynie na IO, jasne.
A co do tego co było przed Kruczkiem i od Kruczka to różnica była taka – poprzedni trenerzy nie mieli z kim pracować i kogo obrabiać bo polscy juniorzy to było dno w latach 1980-2003 (a wyjątki to były absolutne wyjątki, jak Małysz i Skupień i tak bez medalu w MŚJ, zazwyczaj były to ostatnie miejsca w MŚJ i ledwie około 6-7 razy były incydentalne miejsca w przedziale 4-10 w MŚJ przez 23 lata).
Kruczek natomiast mógł korzystać z cudownego fantastycznego pokolenia polskich juniorów, którzy w latach 2004-2013 byli drugą juniorską nacją na świecie pod względem wyników w tym okresie w MŚJ a razem z wynikami dziećmi byli nr 1- mając taki dopływ talentów, z żadnego poza Stochem Kruczek nic nie wycisnął, a to było około 10 zawodników z potencjałem na top 10 świata (oczywiście nie każdy może być wykorzystany ale 1 na 10 to dno)
Taka była zatem różnica że poprzednicy mieli materiał ludzki nie nadający się do niczego (poza nielicznymi wyjątkami oczywiście takimi jak Małysz same beztalencia), a Kruczek miał do dyspozycji fantastyczną szeroką ławę talentów z potencjałem, z którą powinien wielokrotnie walczyć o bycie nr 1-2 Pucharu Narodów i o złota drużynowe.
Kolejna kwestia to zaplecze finansowe i logistyczne. Przecież przed 2001 to był dramat warunki w jakich pracowali poprzednicy w porównani udo cieplarnianych warunków Kruczka,
To tak jak by porównywać wyniki selekcjonera WKS z lat 70 z wynikami selekcjonera Słoni w latach 2005-2015

Janusz Kibol

Z całym szacunkiem, ale porównanie Horngachera do Nawałki, to obraza dla Austriaka. Co Nawałka wygrał? NIC! Poza tym, musicie odnosić wszystko do piłki nożnej? To skoki w najbliższym czasie będą najpopularniejszym sportem w Polsce! I nawet zwycięstwo Legii z Ajaxem w Lutym nie zepchnie na drugi plan Stocha! Jak już postanowiliście pisać o innych sportach, to nie traktujcie ich z góry, ciągle sugerując że świat się kręci wokół piłki.

HBKwowo

Co Ty pierdolisz?

Wacław Grzdyl

Generalnie miło popatrzeć jak to nie Polacy sypią się w najważniejszych momentach fizycznie i psychicznie tylko Austriacy czy Norwegowie. Nasi tymczasem jak gdyby nigdy nic skaczą sobie jak automaty.
P.S. Może jakiś wywiad z Horngacherem autorze? Tylko radzę nie pytać go o orgazmy.

Mariusz Janusz

Ale Sebek Szczęsny to marny spec i cytowanie go zakrawa na amatorkę kosmiczną… A no tak, to przecież Gapiński

mazi krk

Zgadzam się.Kruczek też miał dobre momenty.Tajner równieź.Z czasem coś się wypala.Tylko Kutnie nie zatrzymał wcale podczas pracy z naszymi skoczkami.Kiedyś za wybitnego fachowca uchodził niejaki Mika Kijonkoski.Koleś całkiem wypadł z karuzeli

Wróżka Weszława

Tajner miał dobre momenty? On miał tylko Małysza któremu rozpiski pisał Jan Szturc. I się na tym Małyszu wozi do dzisiaj. W jego czasach każdy Polak który przebrnął kwalifikacje był ogromnym sukcesem.

mazi krk

Ja bym nie deprecjonował zasług Tajnera w rozwój Małysza.Po pierwszych sukcesach Mikeska nie ogarnął tematu.Tajnera miał też wsparcie Pana Blecharza i Żołądzia.Fenomen Małysza sprawił że dzisiaj mamy Stochów i innych kozaków.Wcześniej byliśmy zdani na Wojciecha Skupnia☺

Wscieklybajpas

Teraz pytanie – to Kruczek był tak słaby, Horngacher jest tak mocny czy jedno i drugie?

M.

Z innej beczki. Aktualizacja strony weszło masakra….
a. strony ładują się ok. minuty
b. ad-block i na Fair by Stands Chrom i Ad Block na Firefoxie – wyłączone czego stronka nie widzi,
c. kwestia gustu, ale komentowanie dużo trudniejsze.

Generalnie – skucha.

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY

WARSZAWA 14.05.2016
GRAND PRIX POLSKI NA ZUZLU --- 2016 LOTTO WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND
GREG HANCOCK
FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl
17 stycznia, 17:49
Image and video hosting by TinyPic