Młodzieżowy reprezentant Słowacji krok od przejścia do Cracovii
Weszło

Młodzieżowy reprezentant Słowacji krok od przejścia do Cracovii

Właśnie finalizowany jest ciekawy transfer do polskiej ekstraklasy. Na badaniach medycznych w Cracovii przebywa Jaroslav Mihalik, reprezentant Słowacji do lat 21.

Kiedy już Mihalik testy medyczne zda, co powinno być formalnością, zostanie wypożyczony do końca sezonu z opcją wykupu. Wydaje się, że to naprawdę ciekawy zawodnik. Slavia Praga – której właścicielami są Chińczycy – rok temu zapłaciła za niego Żylinie ok. milion euro. Między innymi z tego względu Cracovia nie mogła go tak po prostu wykupić, tylko najpierw musi się przekonać, że to piłkarz wart dużych pieniędzy.

W Slavii piłkarz furory nie zrobił (w tym sezonie 9 meczów, większość z ławki, 1 gol, 1 asysta), ale w swoim poprzednim klubie – mimo młodego wieku – punktował bardzo dobrze.

2015/2016 – 18 meczów, 6 goli, 4 asysty
2014/2015 – 32 mecze, 13 goli, 4 asysty
2013/2014 – 31 meczów, 3 gole, 6 asyst

Rozegrał też 17 meczów w reprezentacji U-21 i zaliczył w niej dwa doskonałe spotkania w ramach eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy (eliminacji zakończonych sukcesem, ponieważ Słowacja będzie naszym rywalem podczas turnieju rozgrywanego w Polsce). Zarówno w spotkaniu z Holandią, jak i Turcją zaliczył po golu i dwóch asystach. Bramka z Turcją wyglądała tak…

A generalnie Mihalik po boisku porusza się tak…

Mihalik grać może na obu stronach pomocy, chociaż troszeczkę lepiej czuje się na prawej. Ma 180 centymetrów wzrostu.