Matematyka z InStatem. Co liczby mówią o ligowcach?
Weszło

Matematyka z InStatem. Co liczby mówią o ligowcach?

Słyszeliście to sto razy, jeśli nie więcej – są kłamstwa, wielkie kłamstwa i statystyki. Faktycznie, liczby potrafią przesłonić rzeczywistość, ale też nie trzeba ich demonizować, dobrze użyte pozwalają tę rzeczywistość lepiej zrozumieć. Sprawdziliśmy więc, co raport InStat mówi o naszych ligowcach po 20. kolejkach Ekstraklasy. Z każdej pozycji wybraliśmy piątkę najlepszych, która uzbierała najwięcej punktów […]

Proszę czekać...

KOMENTARZE

Dodaj komentarz

15 komentarzy do "Matematyka z InStatem. Co liczby mówią o ligowcach?"

Powiadom o
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Tomasz Jozefowski

To Kelemen gra w końcu w Śląsku czy Jadze?

Bartek BAchorski

Czyli co? 4 najwyższe indeksy z Legii? 2 z nich już na wiosnę nie zobaczymy? Tego Guilherme to w sumie powinien wyciągnąć ktoś lepszy bo widać po nim, że poradziłby sobie w graniu przynajmniej na poziomie fazy grupowej LE, a InStat to tylko potwierdza.

Wojtas

Ja bym poczekał z nim do końca sezonu. W ekstraklasie już było wielu takich, którzy mieli świetne pół roku/rok a potem poziom ich gry wyraźnie spada. Poza tym nie ma co się sugerować raportem instat… wszyscy wiemy, że najlepszym napastnikiem ligi jest Robak

Bartek BAchorski

To zależy jaki ma kontrakt i jakie wymagania. Jeśli jest do wyciągnięcia za grosze to Legia, Lech czy Lechia mogłyby zaryzykować teraz. Latem może mieć dużo większe wymagania, do tego okres przygotowawczy jest dużo krótszy, wkomponowywanie nowych piłkarzy odbywa się między meczami pucharów, a ligowymi. Pozycja lewego obrońcy to też taka pozycja na której jeśli przegapisz okazję kupienia kogoś w miarę rozsądnego to przez następne 3-4 okienka możesz zostać z niczym. Ogólnie zgadzam się, ze wypadało by poczekać ale jeśli można podjąć małym kosztem ryzyko to taką opcje też trzeba rozważyć.

Wojtas

Wątpię, żeby Termalica chciała się go pozbywać za bezcen choć z drugiej strony wg transfmarketu kontrakt ma ważny przez kolejne pół roku, wiec może któryś klub to wykorzysta. Jego dużym plusem niewątpliwie jest portugalski paszport.

HBKwowo

Legia powinna ściągnąć gulierne kolejnego gilerne, wtedy ten pierwszy nie czulby się tak samotny, bo w końcu zjednalby się że swoim bratem.

Grandal

Jest mi bardzo przykro, że statystyki nie idą w parze ze zdaniem kopaczy. Gdzie jest Robak?

Chujumuju-dziki_wonsz

To po raz kolejny udowadnia bezsens tych plebiscytów. A może „małość” ligowych kopaczy, na zasadzie „zesram się a nie dam się” i na Nikolicia nie zagłosuję, bo z Legii.

Grandal

Tak pewnie było. Szkoda tylko, że 98% z tych kopaczy po cichu onanizuje się myśląc o Legii.

Piotr Jacek

To po co ten Kędziora jak Broź lepszy?

sailor

To po co ten Jędrzejczyk jak Broź taki dobry?

Chujumuju-dziki_wonsz

Kędziora po to, żeby słowicze dupy bolały…

sailor

Niestety Kędziora olał ofertę z Legii, więc dupy nie zabolą…

Reyman

Gdzie jest Pazdan ahahahahah … tam gdzie jego miejsce bo statystyki pokazują jak odrealnieni warszawscy janusze po euro pieją nadal nad Pazdanem bo wyszły mu 4 mecze w roku, który jest przeciętnym ligowym obrońcą i przebija go nawet 37 letni Głowacki

pejsbuk

Jak widac liczby same mowia, ze Jagiellonia sie nie liczy w tych rozgrywkach:)
chachacha
Oj legia sprzedaje…zeby kupic. No ja wiem. To jasne. Lepszych zeby kupic.. zima pelna geba wszyscy sie pchaja z afryki i Balkanow. Szkola Koseckiego sprzedaje na zachod:) . ?
Lech to firma ktora jaga nie zlamie. Wisla to samo. a Lechia gra o wiele lepiej od Jagiellonii.

Jestem jednak dobrej mysli i od ucha do ucha mam :).
A wy nie przeszkadzajcie sobie. Wszak WIECIE.i to lepiej odemnie!

rzucam kosc

wpDiscuz
Najnowsze wpisy

INNE SPORTY

WARSZAWA 14.05.2016
GRAND PRIX POLSKI NA ZUZLU --- 2016 LOTTO WARSAW FIM SPEEDWAY GRAND PRIX OF POLAND
GREG HANCOCK
FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl
17 stycznia, 17:49
Image and video hosting by TinyPic