post Avatar

Opublikowane 25.05.2016 17:42 przez

redakcja

Nie pomogły słowa wsparcia, motywacja bez wyzwisk i podnoszenie na duchu. GKS Bełchatów jak zbierał cięgi w I lidze, tak zebrał je i u siebie z Olimpią Grudziądz, wjeżdżając bez stania w kolejkach do bramek na autostradę do II ligi. 90minut.pl wycenia ich szanse na załapanie się do baraży na 7,2%, logika oraz rzetelna ocena gry i kulejącej w wielu wiosennych meczach skuteczności – na jakieś 0,0072%. W walkę o pozostanie w I lidze jest jednak zamieszanych na ten moment – obok GKS-u – jeszcze sześć innych zespołów. Jaka jest ich sytuacja wyjściowa i jakie cuda muszą się wydarzyć, by spadkowiczem nie został jednak Bełchatów?

Na początek – tabela I ligi, delikatnie alternatywna od tej oficjalnej, bowiem w naszej dopisujemy trzy punkty MKS-owi Kluczbork, który na finiszu wygrał szóstkę w totka. W ostatniej kolejce dopisze sobie trzy oczka za pojedynek z Dolcanem Ząbki.

10. Stomil Olsztyn – 41 pkt (32*)
11. MKS Kluczbork – 41 pkt (33)
12. Wigry Suwałki – 41 pkt (32)
13. Chojniczanka Chojnice – 40 pkt (32)
14. Olimpia Grudziądz – 39 pkt (32)
——————————————————————–
15. Pogoń Siedlce – 38 pkt (32)
——————————————————————–
16. GKS Bełchatów – 35 pkt (32)

* mecze rozegrane

STOMIL OLSZTYN

PLOCK 29.04.2016 MECZ 28. KOLEJKA I LIGA SEZON 2015/16 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH: WISLA PLOCK - STOMIL OLSZTYN GRZEGORZ LECH MIKOLAJ LEBEDYNSKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Punkcik z Pogonią Siedlce i można rozkładać leżaczki, otwierać piwko i zaczynać plażing-smażing.  Stomil startuje do wyścigu o utrzymanie z pole position. Ba, przy tak spłaszczonej tabeli, wciąż ma szanse nawet na… szóste miejsce na koniec sezonu.

Tyle że jest i druga strona medalu. Właśnie rozwiązano umowę Mirosława Jabłońskiego, a drużyna jest w tak dramatycznie słabej formie, że od połowy kwietnia punktowała o trzy oczka lepiej od Dolcanu Ząbki. Tak, tego Dolcanu, który nie przystąpił do rundy wiosennej.

Zrzut ekranu 2016-05-25 o 15.46.32źródło: 90minut.pl

Terminarz:

Pogoń Siedlce (D), Miedź Legnica (W).

MKS KLUCZBORK

Tak jak pisaliśmy – dostając na finiszu 3:0 z Dolcanem, wygrali w totka. Jasne, prawie każdy (poza pewnym 1:6, o którym nieco później) te trzy oczka dopisał gdzieś w czasie rundy wiosennej, ale dostać je za darmo w ostatniej serii gier – marzenie. W takim układzie finałem sezonu jest dla Kluczborka wizyta w Chojnicach, gdzie pozostanie w lidze zapewnia wygrana. A akurat w meczach z kategorii „o sześć punktów” MKS grał ostatnio rewelacyjnie. Stomil? 3:0. Rozwój? 1:0. Olimpia? 2:1.

Utrzymanie może zresztą dać nawet… porażka. Wtedy jednak muszą zostać spełnione wszystkie poniższe warunki:

GKS Bełchatów nie wygra w Katowicach z Rozwojem;
– Olimpia Grudziądz nie pokona u siebie Sandecji;
– Wigry przegrają w Płocku z Wisłą;
– w meczu Stomilu z Pogonią Siedlce padnie remis.

Czyli: chyba łatwiej będzie po prostu wygrać.

Terminarz:

Chojniczanka Chojnice (W), Dolcan Ząbki (D) – 3:0 (walkower).

WIGRY SUWAŁKI

Dzięki wygranej z Sandecją, to właśnie podopieczni Dominika Nowaka bezpośrednio już na pewno nie spadną. Jedynym, choć doprawdy minimalnym zagrożeniem jest baraż o pozostanie w I lidze. By go uniknąć, wystarczy zremisować w dwóch pozostałych meczach, co odetnie możliwość dogonienia Wigier Pogoni Siedlce.

Problem? Piłkarze Wisły będą pewnie chcieli w Płocku godnie pożegnać się z własną widownią przed zasłużonymi urlopami, a dodatkowo zagrają już z pewnym awansem, bez żadnej spinki. Ewentualna porażka może więc spowodować, że do ostatniej kolejki sprawa pozostanie na ostrzu noża. Pod warunkiem, że Pogoń nie przegra w Olsztynie – takie rozstrzygnięcie również da Wigrom kolejny sezon na zapleczu Ekstraklasy.

Terminarz:

Wisła Płock (W), Olimpia Grudziądz (D).

CHOJNICZANKA CHOJNICE 

WARSZAWA 18.11.2015 REWANZOWY MECZ 1/4 FINALU CWIERCFINAL PUCHAR POLSKI SEZON 2015/16 --- SECOND LEG 1/4 FINAL QUARTERFINAL OF POLISH CUP FOOTBALL MATCH IN WARSAW: LEGIA WARSZAWA - CHOJNICZANKA CHOJNICE 4:1 PRZEMYSLAW PIETRUSZKA PATRYK MIKITA MARCIN BIERNAT FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Dla drużyny z Chojnic mamy parę wiadomości. Na przemian – dobrych i złych.

Wiadomość dobra: Chojniczanka od czterech kolejek nie przegrała, a dwa remisy dają jej utrzymanie.

Wiadomość zła: Obaj rywale będą do końca drżeć o ligowy byt.

Wiadomość dobra: Chojniczanka obu ich pokonywała jesienią.

Wiadomość zła: Rywale przeanalizowali błędy, wyciągnęli wnioski, powiedzieli sobie kilka mocnych słów w szatni, a mecze o pozostanie w lidze rządzą się swoimi prawami.

Wiadomość zła: MKS Kluczbork gra jednak lepiej na wyjazdach…

Wiadomość dobra: … ale ostatnio w Chojnicach przegrał 1:2.

Wiadomość zła: Pogoń z kolei ponad dwa razy więcej punktów zgarnęła u siebie

Wiadomość dobra: Nawet dwie porażki nie muszą oznaczać spadku. Ba, barażu też nie – o ile Olimpia również przerżnie swoje spotkania.

Terminarz:

MKS Kluczbork (D), Pogoń Siedlce (W).

OLIMPIA GRUDZIĄDZ

Wielce prawdopodobne, że ekipa z Grudziądza zagra dwa razy z zespołami, które już przed meczem będą wiedzieć, że nie grają o nic. Sandecja już zapewniła sobie pozostanie w lidze i absolutnie nic jej nie grozi, bardzo możliwe również, że po weekendzie to samo będzie mogła o sobie powiedzieć ekipa Wigier Suwałki.

Na co trzeba uważać najbardziej? Ktoś powie: „to oczywiste, na brak koncentracji”. My jednak bylibyśmy również ostrożni i powściągliwi jeśli chodzi o faule, bo żółta kartka w meczu z Sandecją może wyeliminować z finału sezonu aż sześciu ważnych graczy Olimpii…

Dariusz Kłusa (pomocnik, 10 meczów, 0 goli, 1 asysta)
– Arkadiusza Kasperkiewicza (pomocnik, 6 meczów, 0 goli, 0 asyst)
– Maticia Zitko (obrońca, 12 meczów, 0 goli, 0 asyst)
– Dejana Zigonia (napastnik, 16 meczów, 3 gole, 0 asyst)
– Patryka Skóreckiego (pomocnik, 15 meczów, 0 goli, 2 asysty)
– Adama Banasiaka (obrońca, 24 mecze, 4 gole, 2 asysty)

Spośród nich tylko Kłus nie zagrał ostatnio w arcyważnym, wygranym 2:1 spotkaniu w Bełchatowie.

Terminarz:

Sandecja Nowy Sącz (D), Wigry Suwałki (W).

POGOŃ SIEDLCE

SIEDLCE 30.04.2016 MECZ 28. KOLEJKA I LIGA SEZON 2015/16 --- POLISH FIRST LEAGUE FOOTBALL MATCH: POGON SIEDLCE - GKS BELCHATOW 1:0 PILKARZE POGONI DANIEL DYBIEC RAFAL ZEMBROWSKI DANIEL GOLEMBIEWSKI MARIUSZ RYBICKI FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

Jedynym zespołem który w meczu rewanżowym z Dolcanem nie zgarnął trzech punktów była… właśnie Pogoń Siedlce. Drużyna, której ta „trójka” przydałaby się teraz jak tlen. Pogoń miała tyle pecha, że grała obydwa mecze z zespołem z Ząbek jeszcze przed zimową przerwą, gdy w Dolcanie zaczęły się ogromne kłopoty i de facto skończył się klub.

Czy Pogoń mogła tamten mecz wygrać „po bożemu”, na boisku? No mogła. Czy wzorem legnickiej Miedzi, która również dwukrotnie zdążyła zagrać z wycofaną później z rozgrywek drużyną wygrała? No nie wygrała. Przegrała 1:6.

Teraz więc czeka ją walka o życie, w której największą komplikacją może być fakt, że obaj pozostali rywale to również zespoły próbujące załapać się do odjeżdżającego, pierwszoligowego pociągu.

Terminarz:

Stomil Olsztyn (W), Chojniczanka Chojnice (D).

GKS BEŁCHATÓW

Perspektywa Bełchatowa wygląda nie za ciekawie? To bardzo mocny eufemizm. Nie bójmy się tego powiedzieć – Bełchatów jest w dupie. Czarnej dupie. Nie dość, że startuje daleko zza pleców reszty stawki, to jeszcze ma gorszy bilans bezpośredni od: Pogoni Siedlce, Chojniczanki, Wigier i Kluczborka, a więc wirtualnie traci do nich dodatkowy punkt. Zrównanie się ich liczbą z tymi zespołami nie daje bowiem GKS-owi kompletnie nic.

Jedyną nadzieją jest terminarz i korzystne poukładanie się wyników pozostałych drużyn. A i to tylko przy założeniu, że samemu po prostu wygra się i w Katowicach, i na zakończenie rozgrywek u siebie z Bytovią, punktując po zimie lepiej jedynie od tego Dolcanu.

Wigry i Kluczbork już są w każdym razie poza zasięgiem. Stomilowi potrzebny jest punkcik, by zniknąć z pola widzenia bełchatowian, zaś Chojniczanki nie uda się dogonić, gdy zdobędzie więcej niż jedno oczko. Olimpia i Pogoń Siedlce ostatecznie pogrzebią Bełchatów, jeśli wygrają choć jeden z dwóch pozostałych meczów.

Terminarz:

Rozwój Katowice (W), Bytovia Bytów (D).

***

Na koniec – trzy łyki matematyki. Oto, jak szanse na pozostanie na zapleczu Ekstraklasy wylicza portal 90minut.pl:

Utrzymanie:

Wigry Suwałki – 97,1%
Stomil Olsztyn – 95,4%
MKS Kluczbork – 92,4%
Chojniczanka Chojnice – 80,9%
Olimpia Grudziądz – 80,3%
Pogoń Siedlce – 51,5%
GKS Bełchatów – 2,4%

Baraż o pozostanie w I lidze:

Pogoń Siedlce – 42,6%
Chojniczanka Chojnice – 18,0%
Olimpia Grudziądz – 17,1%
MKS Kluczbork – 7,6%
GKS Bełchatów – 7,2%
Stomil Olsztyn – 4,5%
Wigry Suwałki – 2,9%

Bezpośredni spadek:

GKS Bełchatów – 90,4%
Pogoń Siedlce – 5,8%
Olimpia Grudziądz – 2,6%
Chojniczanka Chojnice – 1,1%
Stomil Olsztyn – 0,1%

fot. FotoPyK

Opublikowane 25.05.2016 17:42 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
Bukmacherka
05.08.2020

100 000 zł do podziału za europejskie puchary w eWinner!

Nie, to nie błąd! Legalny polski bukmacher eWinner naprawdę przygotował dla swoich graczy promocję, w której rozdaje 100 000 zł. To wszystko z okazji powrotu wielkiej piłki, czyli europejskich pucharów. Obstawiając rozgrywki na Starym Kontynencie u tego buka, możemy zgarnąć freebet na saldo główne! Z okazji powrotu Ligi Europy oraz Ligi Mistrzów, czeka na nas […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Legia kusi Bartosza Kapustkę, który nie chce być już w Leicester

„Super Express” donosi o poważnym temacie powrotu Bartosza Kapustki do kraju. – nikt z działaczy Legii nie dementuje starań o wspomnianego Kapustkę. Negocjacje nie są jednak łatwe, bo zawodnik ma jeszcze roczny kontrakt z Leicester. „Kapi” nie chce tam jednak zostać, czeka na propozycje, jest gotów przyjść do Legii. Przełomu w tej sprawie jeszcze nie […]
05.08.2020
Weszło
04.08.2020

Wojciech Szczęsny, czyli najlepszy bramkarz we Włoszech. A może i na świecie?

Wojciech Szczęsny wybrany najlepszym golkiperem w Serie A. Jeśli zastanawiacie się, jak duży postęp zrobiła polska piłka w ostatnich latach, to podpowiedzieć może wam to, że taka wiadomość dziś w zasadzie jest przyjmowana z oczywistością. Że „Tek” jest gwiazdą Juventusu i całej włoskiej ligi? Wiadomo, od kiedy wskoczył między słupki za Gianluigiego Buffona. Pozostaje więc […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Magazyn Lig Egzotycznych – Luksemburg

Ach, jak my lubimy ten program. Ponad godzinka całkowitego oderwania od codzienności. I tym razem nie było inaczej. Czy Legia Warszawa zlekceważyła zespół Dudelange w eliminacjach Ligi Europy w 2018 roku? Czy ŁKS Łódź w obecnej formie miałby szansę na zdobycie mistrzostwa Luksemburga? Adam Kotleszka zaprasza na Magazyn Lig Egzotycznych na Kanale Sportowym, w którym […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Koronawirus tym razem w Lechii. Brak logiki i rozsądku również

Słuchajcie, my mamy tak małe oczekiwania względem polskiej piłki, że czasami wszystko czego chcemy, to logika. Niech jedni z drugimi robią coś logicznie, jak nie wyjdzie, to nie wyjdzie, ale przynajmniej próbowali działać z sensem. Nie po omacku, nie na hurra. Z sensem. Niestety te oczekiwania są chyba na wyrost. Najnowszy dowód? Koronawirus. Zaczęło się […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Korona wraca w ręce miasta, czyli przeżyje

To nie było wcale oczywiste, to nie było wcale łatwe. Korona Kielce przystąpi do rozgrywek I ligi, ba, prawdopodobnie przystąpi do nich z trenerem, kilkunastoma zawodnikami, przy dobrych wiatrach nawet z kibicami na trybunach oraz jakimś logicznym człowiekiem w zarządzie. Dzisiaj zamyka się kwestia dokapitalizowania spółki, ale co ważniejsze – dzisiaj Korona wreszcie uwalnia się […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Stefański: Nikt nie powinien puścić na boisko zawodnika niezbadanego

– Jeśli chodzi o wcześniejsze, a więc obecnie obowiązujące regulacje – tam od początku dużo wytycznych wskazywało na odpowiedzialność lekarzy klubowych. Wprost było powiedziane, że najlepsze procedury nie zwolnią klubu z opracowania własnych. Zadaniem komisji jest przygotowanie wersji – tak, ale to nikogo nie zwalnia z odpowiedzialności za własne postępowanie. Tak samo w przypadku Wisły […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Ekstraklasa jak zwykle traci indywidualności. Felix na testach medycznych w Sivassporze

Zawsze to jakaś radość, gdy wyróżniające się postacie z Ekstraklasy zostają w tym naszym grajdole, bo indywidualności mamy tyle, co kot napłakał. A jak jeszcze wyciągają nam je kluby z trzeciej europejskiej ligi, pokazując, że my jesteśmy w czwartej, można się załamać. Dlatego transfery wewnątrz rozgrywek Ramireza, Mladenovicia czy Lopesa były dobrą wiadomością nie tylko […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Finał last minute, koronawirus i walkowery – unikalny finisz ligi rumuńskiej

Przyzwyczailiśmy się już, że w lidze rumuńskiej nic nie jest proste. Może to kwestia wieloletniej działalności takich asów jak Gigi Becali, może to po prostu kwestia biedy w poszczególnych klubach, która przekłada się też na zachowanie władz ligi. Fakty są takie, że raz na jakiś czas dobiegają z tamtego regionu wieści o rzeczach absolutnie niewytłumaczalnych. […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Sitek, Bielica, Benedyczak – jedenastka najlepszych młodzieżowców w I lidze

Przemysław Płacheta, Radosław Majecki, Jakub Łabojko, Jakub Moder, Grzegorz Szymusik… W ostatnich latach wyliczanka młodzieżowców, którzy pokazali się na zapleczu Ekstraklasy była całkiem okazała. Wielu z nich w mniejszym lub większym stopniu zaistniało w najwyższej lidze, dlatego warto przyjrzeć się ich następcom. Którzy przedstawiciele zdolnej młodzieży najlepiej spisywali się w minionym sezonie pierwszej ligi? Przygotowaliśmy […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

Tymczasem w Holandii. Czy będzie otwarcie męskich lig dla piłkarek?

Ma dziewiętnaście lat, nazywa się Ellen Fokkema, jest utalentowaną piłkarką. I za chwilę może pograć w męskiej drużynie VV Foarut. KNVB dała zielone światło. Istotny jest tutaj kontekst. Generalnie w Holandii dozwolone są mieszane drużynki do U19. Historię mają długą – do U12 były dozwolone już w 1986. Po dziesięciu latach podwyższono ten limit wiekowy. […]
04.08.2020
Weszło
04.08.2020

PRASA. Stokowiec odpowiada na zarzuty: „Nie chcę taplać się w szambie”

– Rzeczywiście była w drużynie duża sielanka i spore rozpuszczenie. Myślę, że kibice mieli dosyć takiej bardzo aroganckiej drużyny. […] Mówiąc wprost, nie chciałbym wchodzić do tego szamba i się w nim taplać. Myślę, że nie mam się czego wstydzić, odbudowałem kilku doświadczonych piłkarzy, wprowadziłem wielu młodych – mówi „Przeglądowi Sportowemu” Piotr Stokowiec, który odpowiada na […]
04.08.2020
Weszło
03.08.2020

Młode wilki na gigancie. Wspomnienie Warty lat dziewięćdziesiątych

Brakowało na proszek do prania, grali na dożynkowym pięćdziesięciotysięczniku. Wychowywali talenty Tomasza Iwana i Macieja Żurawskiego, mieli kapitana z przeszłością w Fenerbahce, a przy tym skład z łapanki, który po zwycięskim debiucie w ekstraklasie krytykował sam trener. Krótki, dwuletni lot Warty wśród najlepszych ćwierć wieku temu to wciąż jednak sporo wniosków także dla dzisiejszych „Zielonych”. […]
03.08.2020
Weszło
03.08.2020

I ligę pozamiatał, czas na Ekstraklasę. Bartosz Nowak w Górniku Zabrze

Wiecie, jak to z transferami z pierwszej ligi do Ekstraklasy bywało. Często kogoś chwaliliśmy, często wpychaliśmy go na wyższy szczebel, a okazywało się, że nie do końca tam pasował. Nie zawsze ktoś, kto błyszczał na zapleczu, okazał się równie dużym wzmocnieniem w najwyższej lidze. Ale Bartosz Nowak ze Stali Mielec pozamiatał pierwszą ligę tak, że […]
03.08.2020
Weszło
03.08.2020

Stal w trzeciej lidze, sprawa Skry w prokuraturze

Jak wiemy, Stal Stalowa Wola bardzo pragnęła pozostać w drugiej lidze, mimo tego, że spadła do trzeciej. Ale sami rozumiecie, jakie mamy czasy – dość pokręcone i różne regulaminowe cuda już widzieliśmy, więc swoich sił spróbowała również Stal, która zaapelowała do PZPN-u o poszerzenie drugiej ligi do dwudziestu zespołów (teraz jest ich dziewiętnaście przez awanse […]
03.08.2020
Włochy
03.08.2020

Znakomity Szczęsny, rozczarowujący Teodorczyk… Jak poszło Polakom w Serie A?

Jak doskonale wiadomo, nie brakowało Polaków w minionym sezonie Serie A. Jest wśród nich mistrz kraju, są zdobywcy Pucharu Włoch, ale są również spadkowicze. Kto zachwycił, kto spełnił oczekiwania, a kto rozczarował i ma za sobą stracony rok? Pokusiliśmy się o małe podsumowanie. Nie braliśmy pod uwagę piłkarzy, którzy w trakcie rozgrywek zmienili ligę, jak […]
03.08.2020
Weszło
03.08.2020

Biznes po płocku. Nie ma ani 20 tysięcy złotych, ani drużyny

Jak wiadomo, Wisła Płock nie pojechała na zgrupowanie, ponieważ u jednego z zawodników wykryto koronawirusa. To zdarzenie zapoczątkowało medialną ofensywę nowego prezesa płocczan, Tomasza Marca – i nie do końca wiadomo, czy on się chwali, czy żali. Na początek zacytujmy fragment wywiadu z „Przeglądu Sportowego”: – Wybraliśmy więc droższe testy wymazowe głównie dlatego, żeby mieć […]
03.08.2020
Weszło
03.08.2020

Punkt za Juventusem. Conte zdecydowanie ma na czym budować!

Jeden punkt. Tak niewielkiej różnicy na szczycie Serie A nie było od dawna, więc Inter Mediolan ma powody do radości. Owszem, dorobek całego peletonu potwierdza, że to nie gonitwa była wyjątkowo mocna, ale Stara Dama wyjątkowo słaba. W erze dominacji Juve – czyli w erze trwającej już prawie dekadę – nigdy mistrz nie miał tak lichego […]
03.08.2020