Wiesz, że Ekstraklasa za pasem, skoro wraca Ustaw Ligę!
Ustaw ligę

Wiesz, że Ekstraklasa za pasem, skoro wraca Ustaw Ligę!

W ataku Nikolić. Środek pola kontrolują Vacek i Linetty, nad obroną czuwa Głowacki, który za sobą ma Sandomierskiego. Co to za drużyna? Twoja, prezesie, twoja w Ustaw Ligę. Rusza kolejna edycja naszej zabawy, zapraszamy do gry!

Wiesz, graczu, że wszyscy ekstraklasowi prezesi i trenerzy ci zazdroszczą? Podczas gdy oni mają na dopięcie kadr jeszcze tylko kilka dni, podczas gdy w lidze są piłkarze nie do wyjęcia, ty masz znacznie większe możliwości. Marzy ci się zespół z samych gwiazd? Trzydzieści milionów to dość, by zbudować solidną ekipę. A może chcesz grać samymi juniorami bądź weteranami? Temat jak najbardziej do ogarnięcia. A jeśli taka ferajna nie będzie się sprawdzać dostatecznie dobrze, możesz przed każdą kolejką przeprowadzić transfery, a negocjacje – delikatnie mówiąc – nie będą się przeciągać, każdy jest do kupienia. Ilu prezesów w Ekstraklasie chciałoby takich możliwości! Możliwości, które stoją przed tobą otworem, graczu.

Na wszelki wypadek przypomnimy elementarz – może są tu tacy, którzy jeszcze nie wiedzą o co biega.

CZYM JEST USTAW LIGĘ?

To projekt uruchomiony przez Weszło, który miał już cztery edycje i cieszył się dużym powodzeniem. Użytkownik wchodzi na stronę ustawlige.com, zakłada konto w kilkadziesiąt sekund i buduje własną drużynę. Drużyna składa się z piętnastu zawodników – pierwszej jedenastki, w tym kapitana.

Punkty przyznawane są zgodnie z regulaminem, który odnosi się do rzeczywistych wydarzeń boiskowych, i zależą m.in. od bramek, asyst, kluczowych podań danego zawodnika bądź wyniku uzyskanego przez drużynę. Dorobek ustawianego co kolejkę kapitana jest podwajany, zaś rezerwowi mogą otrzymać punkty tylko w sytuacji, gdy nie zagra jeden z podstawowych zawodników.

O regulaminie nie chcemy w tym momencie się rozpisywać – jest on dostępny w zakładce „Zasady”.

Zrzut ekranu 2015-07-09 o 17.18.27

KLIKNIJ TUTAJ, ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ W USTAW LIGĘ >>

JAK ZBUDOWAĆ ZESPÓŁ?

Składa się z piętnastu piłkarzy – dwóch bramkarzy, pięciu obrońców, pięciu pomocników i trzech napastników. Możliwości ustawienia jedenastki jest siedem, z czego konieczne jest utrzymanie w niej bramkarza i minimum trzech defensorów. Generalnie, wachlarz możliwości spory, od 5-4-1 do 3-4-3.

Przygotowując kadrę meczową na pierwszą kolejkę, właściciel klubu musi zmieścić się w budżecie wynoszącym 30 milionów złotych. Po przekroczeniu granicy 30 punktów może on pozyskać sponsora z dwoma milionami, po przekroczeniu granicy 80 punktów – kolejnego i po przekroczeniu 150 – również. Maksymalny budżet w trakcie rozgrywek może więc wzrosnąć do 36 milionów.

Między kolejkami można rzecz jasna przebudowywać zespół. Wymiana dwóch zawodników jest bezpłatna, każda kolejna oznacza utratę trzech punktów. W teorii, po nieudanej kolejce można wyrzucić całą piętnastkę. W takiej sytuacji do następnej kolejki użytkownik przystąpiłby z wynikiem: -39 punktów.

Aha, z jednego klubu ligowego można pozyskać maksymalnie trzech piłkarzy. Zapomnijcie o tym, że odtworzycie prawdziwą Termalikę.

CO DAJE USTAW LIGĘ?

Oprócz nagród, o których później, gwarancję dobrej zabawy i możliwość rywalizacji z kilkudziesięcioma tysiącami innych graczy – od własnych znajomych, poprzez dziennikarzy, po piłkarzy. Wspólnie z nami ligę ustawiali Grosicki, Mila, Rzeźniczak, Danch, Golański czy Rafał Gikiewicz. Ale to również świetna dodatkowa motywacja, by naszą ekstraklasę regularnie śledzić. Pretekst, by w piątek, sobotę, niedziele i poniedziałek rzeczywiście zasiąść przed telewizorem i ucieszyć się, że Bonin zaliczył asystę.

CO MOŻNA WYGRAĆ?

Screen Shot 02-07-16 at 12.21 PM

Dużo kasy. Łączna pula nagród w zabawie wynosi 18 tysięcy złotych! Wygrywać można i w klasyfikacji generalnej, i w klasyfikacji miesiąca, i w klasyfikacji kolejki. Nagrody fundują bukmacherzy Betclic, Expekt i ComeOn. Vouchery na zakupy w swoim sklepie wykłada również R-GOL.

To jednak nie koniec.

W Ustaw Ligę jest wiele prywatnych lig, których twórcy – często za pośrednictwem Twittera – informują o fundowanych przez siebie dodatkowych nagrodach, np. butelce dobrej whisky. Warto szukać okazji.

UWAGA, WAŻNE! Nagrody wypłacane są po zakończeniu rundy, a nie po każdej kolejce. Jeśli okaże się najlepszy w najbliższej kolejce, musisz zaczekać do końca sezonu. Aktualnie trwa wypłacanie nagród za rundę jesienną – część z was już je dostała, część może się ich spodziewać w najbliższych dniach.

ILE ZOSTAŁO CZASU?

Ekstraklasa startuje już w przyszły weekend, a to oznacza, że do piątku godz. 17:45 trzeba zamknąć kadrę na pierwszą kolejkę. Radzimy nie czekać z decyzjami do ostatniej chwili, bo ten, kto już ligę ustawiał, wie, że to nie jest taka prosta sprawa. Dylematów zawsze jest wiele.

Można również dołączać do zabawy już w trakcie normalnego sezonu ligowego.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ W USTAW LIGĘ >>

KOMENTARZE (0)