Image and video hosting by TinyPic
Szczęśliwa trzynastka Juve, czyli pobity klubowy rekord. Asysta Kuby
Włochy

Trzynaste kolejne zwycięstwo w Serie A, poprawiony klubowy rekord. Może i mecz Juve z Genoą był festiwalem fauli, ale bezsprzecznie kto oglądał, ten był świadkiem wydarzenia dla Bianconerich historycznego. Co poza tym? Asysta Kuby Błaszczykowskiego, Napoli dotrzymujące kroku Juve, Milan ze zwyżką formy, wreszcie zwycięski Inter.

***

Juventus pozostaje nieuchwytny od końca października, passa trwa i jej końca nie widać. Z Genoą nie było jednak tak łatwo, jak oczekiwali kibice – słabeusz z dna tabeli podejmowany na Juventus Stadium? Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, miał być bagaż goli, przeciwnik odprawiony z kwitkiem. Tymczasem szło jak po grudzie.

Jedyny gol padł po akcji Cuadrado, ale wymowne, że niezbędny był tu udział defensora Genoi, De Maio, któremu ostatecznie zapisano bramkę. Poza tym Juventus niby przeważał, atakował, ale niewiele z tego wynikało, brakowało ostatniego podania, kropki nad i. Wicelider nie musi jednak bić na alarm – zwycięstwo wszak jest, a wiadomo było, że jakiś słabszy mecz musiał się prędzej czy później.

De Maio S. (Own goal) – Juventus 1-0 Genoa – 03… przez Football–Live

Gościom należą się słowa pochwały mimo porażki, ale trzeba przyznać, że nie przebierali w środkach – zanotowali aż trzydzieści fauli, z kontuzjami w Juve zeszli Caceres i Evra. To znaczy – podobno ten drugi z powodu kontuzji, bo plotka głosi, że musiał zejść… z powodu sraczki.

***

Kolejne punkty „Starej Damy” nie zrobiły wrażenia na Napoli, choć lider stał przed nieporównywalnie trudniejszym zadaniem. Stadio Olimpico, Lazio w roli gospodarza…. czego by nie mówić o tegorocznych laziali, to jednak inna półka niż podejmowanie Genoi. Wszelkie nadzieje kibiców Juventusu, że największy rywal się potknie, rozwiały się po dwóch kwadransach: Callejon na 1:0, Higuan na 2:0, dziękujemy, pozamiatane.

Dla Higuaina to już 23 gol ligowy, w klasyfikacji strzelców dominuje absolutnie. Już ma więcej trafień, niż zeszłoroczni capocannoniere Icardi i Toni, którzy kończyli sezon 14/15 z 22 trafieniami. Tegorocznych rywali Gonzalo odstawia o ponad dziesięć bramek, pod względem formy w lidze – z całym szacunkiem dla asów Juve, z Dybalą na czele – nie może równać się z nim nikt. Warto też zwrócić uwagę na dyspozycję Callejona, który miał mniej lub bardziej  bezpośredni udział przy dziesięciu z dwudziestu jeden ostatnich bramek Napoli. Dzisiaj to również on asystował Higuainowi.

All Goals HD – Lazio 0-2 Napoli – 03-02-2016 przez Bayeo

Lazio? Nie można powiedzieć, że nie próbowało, że nie miało zupełnie argumentów. Ostatecznie jednak jeden celny strzał jaki oddali mówi wszystko – nie zasłużyli na choćby punkt i koniec.

Odnotujmy, że w drugiej połowie sędzia na kilka minut przerwał mecz, podobno z powodu rasistowskich okrzyków w kierunku obrońcy gości, Koulibalyego.

***

Milan potwierdził zwyżkę formy, tym razem pokonując Palermo 2:0 na wyjeździe. Rezultat ustalony został już w pierwszej połowie, a później kwestią było wyłącznie to, czy zostanie podwyższony – Rossoneri zaprezentowali się naprawdę dobrze, dominując rywala, na swój sposób kontynuując to, co zaczęli w Derby della Madonnina. Przejęli stery od meczu w pierwszej minucie i raczej ich nie oddawali na dłużej niż chwilę. Na kolejne pochwały zasługuje Bacca, dzisiaj znów kluczowy, skuteczny, a trzeba podkreślić, że jego 12 goli z tego sezonu udało się uzyskać z 23 celnych strzałów w bramkę.

Screen Shot 02-04-16 at 12.07 AM

Wygrał też Inter, w swoim tradycyjnym rezultacie, a więc 1:0, choć że skończyło się tylko na 1:0, zakrawa na cud: łącznie Nerazzurri oddali 20 strzałów, Chievo pozwolili tylko na jeden. Bezdyskusyjna różnica klas – goście mieli szczęście, że debiutujący w ich bramce Andrea Seculin postanowił przedstawić się meczem życia. Bronił jak w transie w wielu sytuacjach, nie dał rady tylko raz Icardiemu. Icardiemu, dla którego był to wyjątkowo ważny gol po fatalnych derbach Mediolanu, kiedy zaczął na ławce, a potem zmarnował jedenastkę, która mogła dać wyrównanie.

***

Fiorentina niemiłosiernie męczyła się z Carpi, potwierdzając, że gaz, który mieli na początku sezonu, uleciał. Zryw w ostatniej minucie, w tym dogranie Błaszczykowskiego, wystarczył jednak, by trzy oczka pozostały we Florencji. Polak w ostatnich trzech meczach zagrał zaledwie trzy minuty, więc jego obecność w pierwszym składzie była niemałym zaskoczeniem, ale szansę wykorzystał. Choć uczciwie trzeba przyznać, że jego asysta nie będzie asystą roku – większość pracy (delikatnie mówiąc) wykonał Zarate.

Mauro Zarate Injury Time Screamer vs Carpi! przez wittyfutty

Empoli Piotrka Zielińskiego i Łukasza Skorupskiego uratowało remis z Udinese dopiero w ostatniej minucie, ale obaj Polacy spisali się dobrze. Skorupski obronił wszystko co mógł, natomiast Zieliński był wyróżniającym się graczem z pola. 92 procent celnych podań, sześć odbiorów, cztery próby strzału i dwie wykreowane sytuacje. Jak na tak przewidywalnie i wolno grające dziś Empoli – wynik conajmniej przyzwoity.

Screen Shot 02-04-16 at 12.12 AM 001

Podania Zielińskiego

Screen Shot 02-04-16 at 12.13 AM

Wszystkie próby dryblingów udane

Cały mecz w 2:2 Sampdorii z Torino zagrał Kamil Glik i sądząc po notach włoskiej prasy był to w najlepszym wypadku przeciętny mecz kapitana „Byków”.