Nykiel, jak ci się nie chce biegać – skończ karierę
Weszło

Nykiel, jak ci się nie chce biegać – skończ karierę

Jesteśmy wam winni przeprosiny: na stronie nie pojawił się tekst z piątkowego meczu Zawiszy z Arką. Wrócilibyśmy po tym wydarzeniu jakimś sposobem do życia codziennego, gdyby nie to, że mamy wyrzuty sumienia. A konkretnie jeden – nazywa się Krzysztof Nykiel.

Możecie gościa kojarzyć. Najpewniej z Ekstraklasy, gdzie grał w ostatnich latach i zebrał prawie 150 spotkań. Występował przez kilka sezonów w Ruchu Chorzów i Cracovii, był członkiem słynnego zespołu 0-5-2 i elementem bloku „zero”. Nigdy niczym się nie wyróżniał, raczej uchodził za bardzo topornego, przeciętnego piłkarza. Ale że już trochę starszy, mocno doświadczony – w Zawiszy uznano, że w walce o awans lepiej kogoś takiego mieć, niż nie mieć.

Parę dni temu, podsumowując pierwszą połowę sezonu I ligi, napisaliśmy: Jeśli ktoś nie rozumie, dlaczego Zawisza jesienią notował takie wyniki, niech obejrzy sobie w akcji Krzysztofa Nykiela. Albo któregoś z obrońców. Albo większość zawodników.

No i w piątek miał miejsce mecz, w którym Nykiel dokładnie przypomniał, o co chodzi. Sapela źle, zdecydowanie za krótko wybija piłkę – rusza do niej zawodnik rywala, Nykiel zupełnie niewzruszony truchta. Mimo że Arka ma liczebną przewagę, Nykielowi w ogóle się nie spieszy. Nie biegnie ani za zawodnikiem, który jest na skraju pola karnego i ma problemy z opanowaniem futbolówki, ani za zawodnikiem, który stoi niepilnowany w szesnastce i przed strzałem, dającym gola, jeszcze przyjmuje. Tak właściwie to Nykiel w ogóle nie biegnie. Nie rusza z pomocą kolegom z obrony, którzy mają problemy, ani ze wsparciem, by ratować dupę popełniającemu błąd bramkarzowi.

Pytanie, które należy tym momencie zadać, brzmi: czym Nykiel w tym momencie się zajmuje? Wszelkie sugestie mile widziane… Właściwy materiał do oceny znajdziecie TUTAJ albo TUTAJ (od 0:58).

Aha, na zdjęciu głównym Krzysztof Nykiel w pozycji leżącej. Jak zgadujemy: swojej ulubionej.

KOMENTARZE (0)

INNE SPORTY

04.09.2019 LODZ ATLAS ARENA SIATKOWKA KOBIET CEV MISTRZOSTWA EUROPY 2019 KOBIET W SIATKOWCE  ( VOLLEYBALL WOMEN'S ,  EUROPEAN CHAMPIONSHIP CEV EUROVOLLEY 2019 WOMEN ) MECZ  WLOCHY - ROSJA (GAME ITALY - RUSSIA )
NZ   RADOSC ZWYCIESTWO EGONU PAOLA OGEC , ORRO ALESSIA 
FOTO JAKUB PIASECKI / CYFRASPORTT / NEWSPIX.PL
---
Newspix.pl *** Local Caption *** www.newspix.pl 
mail us: info@newspix.pl
call us: 0048 022 23 22 222
---
Polish Picture Agency by Ringier Axel Springer Poland
17 listopada, 16:59