Piłkarzu, czy jesteś gotowy na świadomą podróż przez karierę?
Weszło

Piłkarzu, czy jesteś gotowy na świadomą podróż przez karierę?

– Zawsze myślałem o jednej rzeczy i w tym półroczu postanowiłem to zrealizować. Wszyscy szkolą trenerów, sędziów, menedżerów i kogokolwiek innego, a zapominamy o tym, co najważniejsze – o szkoleniach i warsztatach dla piłkarzy, na których dalibyśmy im różnego rodzaju przepisy na życie. By wiedzieli, w jaki sposób się zachować, jak walczyć ze swoimi słabościami, jak dążyć do sukcesu. Postanowiłem coś takiego zorganizować – mówił w niedawnym wywiadzie z Weszło (KLIK!) Jacek Magiera. Chyba nie musimy specjalnie przedstawiać wam tej postaci. Postanowiliśmy za to przyjrzeć się bliżej wydarzeniu, które organizuje. 

Przede wszystkim zapowiada się naprawdę pioniersko, a – jak zdążyliście się już pewnie zorientować – lubimy, gdy ktoś wychodzi poza schemat.  Niezależnie od tego, jaką dziedziną się zajmuje. A akurat ta inicjatywa – jakkolwiek górnolotnie to zabrzmi – powinna przyczynić się do profesjonalizacji środowiska piłkarskiego. A co za tym idzie – Weszło nie będzie musiało tak często pełnić swojej funkcji edukacyjnej. Tym lepiej!

Dobra, tyle tytułem wstępu. Pora na odpowiedzi na kilka ważnych pytań.

Po pierwsze: kto za tym stoi? 

Jacek Magiera osiemnaście lat spędził – jako piłkarz oraz trener – w Legii Warszawa, z którą rozstał się w czerwcu tego roku. Delikatnie rzecz ujmując – wychował kilku piłkarzy. Spokojnie można nazwać go autorytetem. Wokół siebie zgromadził grono ciekawych, bardziej lub mniej związanych z futbolem ludzi. Czy warto przyjść dla nich 13 grudnia na Stadion Narodowy, oceńcie sami.

OK, nazwiska. Wśród prelegentów – prócz samego Magiery – znajdą się:

Marian Owerko – niespełniony piłkarz, ale niewątpliwie człowiek sukcesu. Wiceprezes Polskiej Rady Biznesu, twórca potęgi Bakallandu, spółki z przychodami szacowanymi na 500 milionów złotych.

Wojciech Kowalewski – były reprezentant Polski. Chyba nie musimy wam przybliżać jego kariery sportowej. Po niej zajął szkoleniem kolejnych pokoleń piłkarzy, tworząc i prowadząc „Akademię 2012”.

Bożydar Iwanow – dziennikarz, człowiek-instytucja w telewizji Polsat. Komentuje mecze, prowadzi studia i programy publicystyczne.

Rafał Kubów – trener, mental coach, wykładowca. Współpracuje z Legią Warszawa, a także reprezentacjami Polski U-19 i U-18.

Piotr Osiecki – współtwórca, główny akcjonariusz i Prezes Zarządu Altus TFI. Wybaczcie, że nie wymienimy innych funkcji, które pełnił – zajęłoby to sporo czasu. W sierpniu poprzedniego roku magazyn Forbes nazwał go „nową gwiazdą rynku finansowego”.

Damian Radowicz – co tu dużo mówić…

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: jeden z najlepszych siatkarzy na świecie Michał Winiarski, byli świetni piłkarze Jacek Krzynówek i Mariusz Jop, a także zawodnik Legii Michał Żyro. Imprezę poprowadzi dziennikarz i spiker Marek Magiera, a występami artystycznymi wydarzenie uświetni m.in Tomasz Jachimek.

Po drugie: o czym będzie mowa?

Wróćmy jeszcze raz do wywiadu z Magierą. – To ma być spotkanie ludzi sportu. Ludzi, którzy chcą coś osiągnąć. Zaprosiłem na nie osoby, które miały lub mają styczność z piłką nożną. Nawet jeśli nie zrobili w niej kariery, skończyli granie na amatorskim poziomie, to osiągnęli ogromny sukces w innych dziedzinach. Na ich przykładzie chcę zainspirować i pokazać pewną drogę wszystkim, którzy pojawią się na Stadionie Narodowym. Młodym, starszym, tym co są na początku drogi i tym, którzy tę drogę kończą i szukają sposobu na życie. Tym, którzy mają ogromne rezerwy i nawet o tym nie wiedzą. 

Tak prezentuje się sama idea konferencji, a przechodząc do konkretów. Podczas wydarzenia dowiesz się, jak:

– motywować się do pracy
– pracować w chwilach sukcesu
– pracować, gdy forma jest daleka od oczekiwań
– koncentrować się przed meczem
– rozmawiać z dziennikarzami po wygranym lub przegranym meczu
– odżywiać się, aby być w optymalnej formie
– mądrze inwestować zarobione pieniądze
– radzić sobie w czasie kontuzji

Po trzecie: dla kogo jest to wydarzenie? 

Z jednej strony – powyższe słowa Magiery i wykazów tematów jednoznacznie dają odpowiedź na to pytanie – dla piłkarzy i trenerów. Nie da się ukryć, że najwięcej z takiego spotkania wynieść powinni ci, którzy dopiero karierę rozpoczynają i szukają odpowiedzi na ważne pytania. Z drugiej jednak – ciężko nie odnieść wrażenia, że każdy – nie tylko zawodowcy – znajdzie tam coś dla siebie.

Podstawowy warunek uczestnictwa: chęć rozwoju.

Drukowanie

Jeszcze raz Magiera: – To wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą. Nie dla kogoś, kto został zmuszony, by się pojawić. Chłopak z okręgówki, zawodnik z III ligi, pierwszoligowiec, piłkarz Ekstraklasy, trenerzy na różnych etapach swojej kariery, a nawet rodzice, bo ich rola też jest bardzo ważna – każdy, kto szuka dawki motywacji i inspiracji, chce poznać tajemnice sukcesu oraz pragnie znaleźć przepis na maksymalne wykorzystanie swojego potencjału. 

Po czwarte: gdzie i kiedy? 

13 grudnia, PGE Stadion Narodowy. Miejsce nie jest przypadkowe – organizatorzy mają nadzieję, że ich słuchacze kiedyś tam wrócą. Już w zupełnie innej, ważniejszej roli – jako główni aktorzy spektaklu pod tytułem reprezentacja Polski.

Dodatkowo uczestnicy konferencji otrzymają bezpłatny wstęp na hitowy mecz Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Piastem Gliwice, który odbędzie się tego samego dnia na Stadionie Wojska Polskiego.

Po piąte: gdzie znaleźć szczegóły? 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej – np. jak zapisać się na wydarzenie lub ile kosztuje udział – wbijajcie na stronę www.footballplayerszone.pl. Tam znajdziecie wszelkie informacje.

UWAGA! Jak poinformowali nas organizatorzy – zostało już tylko kilka wolnych miejsc, więc nie ma co zwlekać.

Po szóste (i najważniejsze): czy warto wziąć udział? 

Naszym skromnym zdaniem – zdecydowanie tak.

KOMENTARZE (0)