post Avatar

Opublikowane 31.12.2014 08:50 przez

Piotr Tomasik

Kibice w Kielcach zaczęli się martwić o los ekstraklasowej drużyny po decyzji miejskich radnych, którzy nie przyznali klubowi 7,8 mln dotacji. – Każdy scenariusz trzeba brać pod uwagę, nawet taki, że Korona podzieli los KSZO i kielecki klub będzie musiał zaczynać w niższych ligach, ale szczerze mówiąc wątpię, by tak się stało. Podobne sytuacje przerabialiśmy już nieraz. Pewnie w styczniu będzie kolejna sesja rady miasta i mam nadzieję, że sytuacja w Kielcach się zmieni. W końcu to wizytówka nie tylko miasta, ale też całego regionu – uważa Andrzej Kobylański, wychowanek KSZO Ostrowiec, były dyrektor sportowy Korony. Między innymi o tym pisze dziś Przegląd Sportowy. Zapraszamy na środowy, ostatni w tym roku przegląd najciekawszych piłkarskich materiałów w polskiej prasie.

FAKT

Zaczynamy od Wielkiego rankingu Faktu. Przed rokiem tabloid w swoim zestawieniu sklasyfikował reprezentację Polski na 32. miejscu w Europie. Teraz przyznaje miejsce dziewiąte.

Po mrocznym roku 2013, reprezentacja Polski wraca do europejskiej czołówki. W naszym rankingu za minione 12 miesięcy biało-czerwoni zajęli 9. miejsce. Rok temu sklasyfikowaliśmy ich dopiero na 32. miejscu, tuż za Azerbejdżanem. Teraz w całym roku ponieśliśmy tylko jedną porażkę – w towarzyskim meczu ze Szkocją (0:1). Zespół prowadzony przez Adama Nawałkę, jako jedyna drużyna z Europy, wygrał w tym roku z Niemcami (2:0). Październikowa wiktoria na Stadionie Narodowym pchnęła kadrę z powrotem na właściwe tory i sprawiła, że kibice odzyskali zaufanie do reprezentacji. Polacy prowadzą w swojej grupie eliminacji mistrzostw Europy. Za naszymi plecami znajdują się m.in. Niemcy. To nie zmienia jednak faktu, że mistrzowie świata w naszym rankingu są na 1. miejscu. W roku mundialu trudno byłoby umieścić ich niżej, mimo jesiennych kłopotów w eliminacjach EURO 2016. Z problemami i tak się uporają, a złoto wywalczone w Brazylii i triumf 7:1 nad gospodarzami musieliśmy docenić.

W ramkach:

Tomasz Zając trafi z Wisły do GKS Katowice
– Peter Grajciar już trenuje indywidualnie we Wrocławiu
– Wybaczyli Fabiańskiemu jego wpadkę

Łukasz Fabiański (29 l.) nie zaliczy spotkania z Liverpoolem (1:4) do najlepszych w karierze. Bramkarz Swansea w 51. minucie popełnił fatalny błąd, po którym jego drużyna straciła drugiego gola. Mimo tej wpadki, mało prawdopodobne jest, by Polak stracił miejsce w podstawowym składzie „Łabędzi”. Fabiański jest w tym sezonie Premier League najskuteczniejszym bramkarzem, w ośmiu spotkaniach zachował czyste konto. Trener Swansea Garry Monk (35 l.) na konferencji prasowej nie skomentował zagrania swojego bramkarza. – Popełniliśmy kilka indywidualnych błędów i to boli, ale mam nadzieję, że w następnym meczu zagramy o wiele lepiej – stwierdził szkoleniowiec.

Michał Wyrwa krótko o braterskim duecie w Śląsku. W jednej drużynie zagrają Mateusz i Bartosz Machajowie. Nie jest to nic innego, jak przypomnienie, że już wcześniej we Wrocławiu mieli sporo duetów – braci Gancarczyków, Gikiewiczów czy ostatnio Paixao. Bez historii.

Krzysztof Król myśli o… trenerce.

Opłaciłem za 1500 dolarów kurs trenerski w Tampie na Florydzie. Do tego doszły koszty wyjazdu i pobytu, które też trzeba było zapłacić z własnej kieszeni. Nie żałuję jednak tego wydatku, bo już trzeba myśleć o tym, co będzie się robiło po zakończeniu kariery – tłumaczy zawodnik. W przyszłości liczy na pomoc Franka Klopasa. To on jako dyrektor sportowy Chicago Fire ściagnął Polaka do ligi MLS. Również dzięki Klopasowi były piłkarz Piasta trafił do kanadyjskiego Montreal Impact.

Paweł Dawidowicz z kolei przekonuje, że dobrze zrobił odchodząc z Lechii. Twierdzi, że wciąż jest realna szansa na jego debiut w pierwszym zespole Benfiki – w tym sezonie, jeśli klub nie będzie walczył do ostatniej kolejki o mistrzostwo. – Lechię opuściłem w dobrym momencie. Polityka kadrowa stosowana w Gdańsku mi się nie podoba – mówi. A my szerzej zacytujemy to z Przeglądu Sportowego.

GAZETA WYBORCZA

Na łamach Wyborczej dzisiaj wiele o sportach zimowych, ale zupełnie nic o piłce. Przynajmniej w wydaniu ogólnopolskim. Dla lekkiej odmiany, żeby nie zaglądać jak zwykle do wydania stołecznego, mamy przed sobą krakowskie. A tam krótko o przymiarkach transferowych Wisły.

Początek roku przy Reymonta może być bardzo ciekawy. Powinien wyjaśnić się los kilku piłkarzy, mogą też pojawić się nowe twarze. Wielce prawdopodobne, że pod Wawel nie wróci już Osman Chavez. W listopadzie zakończył wypożyczenie do chińskiego Quingdao Jonoon i wyjechał do Hondurasu. Od tego czasu trenuje z CD Platense, którego jest wychowankiem (…) Wciąż niepewny jest los Semira Stilicia. We wtorek pojawiły się informacje o egzotycznych kierunkach – Chinach i Korei Południowej. Wątpliwe jednak, aby tymi transferami Stilić był zainteresowany.

Niestety zero konkretów. Dziś w GW o piłce nie poczytacie.

SPORT

Tak wygląda okładka.

A z piłkarskich tematów na początek tekst o życiu bez Kuby. Mało odkrywcza konstatacja, że brak w reprezentacji Błaszczykowskiego nie okazał się dramatem tej drużyny. Cytujemy fragment:

– Jest takie powiedzenie: Jak długo odpoczywasz, tak długo będziesz wracał. Mam nadzieję, że w tym przypadku się nie sprawdzi – mówi Radosław Gilewicz. – Wierzę, że Błaszczykowski wróci silniejszy. To twardy facet. Drużyna go potrzebuje. Pytanie tylko, jak szybko osiągnie optymalną formę – dodaje Gilu. Kuba do gry w klubie wrócił na początku w grudnia. Rok 2013 kończyliśmy w minorowych nastrojach. Kadra przegrała eliminacje do Mundialu w Brazylii, a niemal każdy mecz w jej wykonaniu wiązał się z krytycznymi komentarzami. Pesymizm w narodzie narastał, a kontuzja Błaszczykowskiego jeszcze go spotęgowała – Szczerze? Myślałem, że będzie dramat – uważa Czesław Michniewicz. Trudno się dziwić, Kuba był naturalnym liderem kadry. Tyle że był liderem drużyny… przegranej. Ponadto warto przypomnieć, że za kadencji trenera Waldemara Fornalika reprezentacja zagrała jeden dobry mecz – z Anglią na Stadionie Narodowym. Wtedy Kuby nie było na boisku Tezy, że paradoksalnie bez Błaszczykowskiego – z różnych powodów – reprezentacja gra lepiej, to jednak duże uproszczenie.

W ramach ligowego podsumowania czeka nas dziś tekst o Ruchu Chorzów. Taki, jakich nie lubimy, czyli przypominajka, że najpierw było dobrze, były puchary, później wyrzucenie Kociana, ble, ble, ble. Lepiej poczytać o Górniku Zabrze, któremu mogą przywrócić dwa zabrane wcześniej punkty.

Górnik spłacił część zaległości wobec Pawła Olkowskiego i Macieja Małkowskiego. Był to warunek niezbędny, by starać się o anulowanie kary nałożonej kilka tygodni temu na klub przez komisję licencyjną. Przypomnijmy, że zabrzanie nowy sezon na pewno zaczną z minus jednym punktem. Gdyby zaległości wobec tej dwójki nie zostały uregulowane, to kara byłaby bardziej dotkliwa i klub zacząłby sezon z minus trzema oczkami. – Pieniądze zostały już przelane na konta. Mieliśmy czas do końca roku, więc jesteśmy spokojny. Dwa punkty powinny nam wrócić – usłyszeliśmy w klubie. Można powiedzieć, że… coś za coś. Piłkarzom swego czasu obiecano regularne wypłaty do końca roku, ale ostatecznie dostali przed świętami jedną zamiast dwóch pensji. Tę drugą trzeba było przeznaczyć za uregulowanie wspomnianych zaległości licencyjnych. Chodziło o kwotę w okolicach 400 tysięcy złotych.

Zbigniew Koźmiński w swoim felietonie w typowy sposób krytykuje Górnika, za jego długi i niegospodarność, po czym proponuje – dość przynoszenia dziwnych ludzi w teczkach.

To ostatni moment, by na czele klubu stanął człowiek, którego nazwisko otworzy drzwi do większości znaczących firm w regionie. Takowych nie brakuje. Jako pierwsza nasuwa mi się kandydatura najbardziej oczywista – Włodka Lubańskiego. Żaden biznesmen nie pozwoli sobie na zatrzymanie go już na etapie sekretarki, gdy zapuka do bram jego firmy z prośbą o wsparcie. W PZPN-ie co prawda nikt dla Lubańskiego przepisów nie złamie czy nie nagnie, ale wobec takiej osobistości łatwiej będzie o dobrą wolę. Pytanie, czy Włodek zechce być mężem opatrznościowym…

Na koniec Sport proponuje ranking pomocników śląskich klubów, na pierwszym miejscu – mimo fatalnej rundy jesiennej – ustawiając oczywiście Filipa Starzyńskiego. Argumentacja:

Wiosną należał do najważniejszych autorów sensacyjnego wyniku Ruchu, czyli trzeciego miejsca w rozgrywkach Ekstraklasy. Wówczas rozpływano się nad nim, a każda kolejna medialna spekulacja o zagranicznym transferze windowała cenę. Mówiło się w pewnym momencie nawet o milionie euro! Jesienią forma zawodnika lekko spadła, ale nie wolno nam zapominać, że Figo jako jeden z nielicznych w naszej Ekstraklasie zagrał w eliminacjach Euro 2016. Co prawda tylko z Gibraltarem…

Lekko to naiwne.

SUPER EXPRESS

Na łamach Superaka najpierw kilka drobiazgów w ramkach:

Klops Łukasza Fabiańskiego
– Podolski zagra w Interze?
– Co dalej z Koroną?

Główny tekst piłkarski jest jeden i dotyczy nie po raz pierwszy Grzegorza Krychowiaka, nowego ulubieńca polskich mediów. Piłkarz, model, artysta – tak zatytułowany jest jego alfabet.

A – Arsenal.
Na lekcji hiszpańskiego dowiedziałem się, że 28 grudnia w Hiszpanii to jak u nas 1 kwietnia. No to zażartowałem w Internecie, że dogadałem się z Arsenalem i że odejdę z Sevilli.

B – Bramka.
Z Gruzją to moje pierwsze trafienie w reprezentacji Polski. Czekałem na nią bardzo długo. Wcześniej kibice kojarzyli mnie z gola, którego strzeliłem w 2007 roku z rzutu wolnego Brazylii na MŚ do lat 20.

E – Edward.
Mój tata, który pozwolił mi spełnić futbolową pasję, dbał o moją edukację. Tata nie wytyka mi błędów, nie krytykuje. Podobnie jak mama nie był przeciwny mojemu wyjazdowi do Francji…

F – Francja.
Moja druga ojczyzna, spędziłem w tym kraju 8 lat i spotkało mnie tam wiele dobrego: debiut w Ligue 1, poznałem Celię, ukończyłem studia. Teraz marzę, aby w 2016 roku zagrać na Euro we Francji.

PRZEGLĄD SPORTOWY

Ostatnia okładka PS w tym roku.

A na stronie dwunastej, czyli pierwszej piłkarskiej, ranking reprezentacji w 2014 roku. Szczerze, myśleliśmy, że będzie to ten sam ranking, który znaleźliśmy w Fakcie, a jednak występują w nim pewne różnice. Polska znalazła się na dziesiątym miejscu, a czołówka wygląda następująco:

1. Niemcy
2. Holandia
3. Francja
4. Belgia
5. Słowacja
6. Anglia
7. Chorwacja
8. Włochy
9. Czechy
10. Polska

Kiedy rok temu tworzyliśmy ranking europejskich reprezentacji, pół żartem, pół serio pisaliśmy, że należy się cieszyć, iż biało-czerwoni są jeszcze przed Gibraltarem. Reprezentację Polski sklasyfikowaliśmy dopiero na 32. miejscu tuż za… Azerbejdżanem. Byliśmy wśród zespołów, które zanotowały największy spadek. Na szczęście tamte mroczne czasy to już przeszłość.

W Kielcach tymczasem… strach przed okręgówką.

Kibice w Kielcach zaczęli się martwić o los ekstraklasowej drużyny po decyzji miejskich radnych, którzy nie przyznali klubowi 7,8 mln dotacji.– Każdy scenariusz trzeba brać pod uwagę, nawet taki, że Korona podzieli los KSZO i kielecki klub będzie musiał zaczynać w niższych ligach, ale szczerze mówiąc wątpię, by tak się stało. Podobne sytuacje przerabialiśmy już nieraz. Pewnie w styczniu będzie kolejna sesja rady miasta i mam nadzieję, że sytuacja w Kielcach się zmieni. W końcu to wizytówka nie tylko miasta, ale też całego regionu – uważa Andrzej Kobylański, wychowanek KSZO Ostrowiec, były dyrektor sportowy Korony. Najgorszy scenariusz dla złocisto-krwistych to ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Taka decyzja klubowych władz skutkowałaby natychmiastowym wykluczeniem ze struktur PZPN. – Wątpię, by władze Korony podjęły tak drastyczne decyzje. Jestem przekonany, że każdy klub grający w ekstraklasie jest w stanie dokończyć rozgrywki dysponując środkami, które płaci Canal+ – mówi Krzysztof Sachs, przewodniczący Komisji Licencyjnych PZPN. Drugi scenariusz to ogłoszenie upadłości układowej. W takim przypadku kielecki klub mógłby dograć sezon w ekstraklasie, a decyzja o tym, gdzie wystąpi w następnych rozgrywkach, zapadłaby pod koniec obecnego sezonu.

I jeszcze prezes klubu:

Na co chcieliście przeznaczyć 7,8 mln zł dotacji, której nie przyznano Koronie?
– Część kwoty miała zostać przeznaczona na spłatę zadłużenia: premii oraz dwumiesięcznych poborów piłkarzy. Dzięki niej mieliśmy też uregulować zobowiązania za usługi firm, z którymi współpracujemy. Pozostała część pozwoliłaby na normalne funkcjonowanie klubu, spokojne dokończenie sezonu 2014/15. Powiem tylko, że pomoc miasta to około jedna trzecia naszego rocznego budżetu. Muszę też dodać, że już wprowadzamy program oszczędnościowy.

Będzie chciał pan spotkać się raz jeszcze z radnymi?
– Rozmawiałem z radnymi działającymi w komisji sportu i próbowałem ich przekonać do moich racji. Wszystkich się nie udało. Mam nadzieję, że niebawem dojdzie do kolejnego spotkania i rozmów. Argumentów, by przekonać radnych, na pewno mi nie zabraknie.

Na kolejnej stronie tekst o braterskim klubie – Śląsku Wrocław.

Pierwsi byli Janusz i Marek Gancarczykowie, którzy przed sześcioma laty mieli duży udział w wywalczeniu awansu do ekstraklasy. Obaj razem trafili do Wrocławia z Górnika Polkowice. Starszy, Marek, szybko dogadał się z kierownictwem Śląska w sprawie warunków finansowych. Janusz chciał zarabiać przy Oporowskiej osiem tysięcy złotych. – Mówisz o kwocie brutto, czy netto? – pytali klubowi działacze. – Wszystko jedno, byle osiem tysięcy – miał im odpowiedzieć młody skrzydłowy, mając w negocjacjach mocne wsparcie brata. Bez Marka mógłby się nie dogadać, bo był zbyt nieśmiały. Wrocławski klub na przyjściu braci Gancarczyków z pewnością nie stracił, bo rozwiązali problem z obsadą skrzydeł. Młodszy o rok Janusz znalazł nawet dzięki dobrej grze uznanie selekcjonera kadry Franciszka Smudy i doczekał się debiutu w reprezentacji. Barw Śląska bronił tylko do jesieni 2009, przeszedł do Polonii Warszawa. Marek grał dwa lata dłużej, ale nie dotrwał do końca sezonu i nie fetował z kolegami mistrzostwa Polski. Jesienią rozegrał 3 mecze, odszedł do ŁKS Łódź.

Tomasz Zając miał być młodą nadzieją Wisły Kraków, sam mówił na głos, że liczy na grę w pierwszej drużynie Wisły, ale okazuje się, że jeszcze nie ten czas i nie ta pora. Odejdzie do GKS-u Katowice.

Zając błyszczał w czerwcu, gdy prowadził Wisłę do efektownej wygranej w mistrzostwach Polski juniorów. W ekstraklasie zazwyczaj zawodził. W GKS piłkarza chce mieć trener Artur Skowronek, który lubi stawiać na młodzież. To przy nim w Ruchu Radzionków okrzepł Michał Nalepa, który potem przeszedł z Wisły do Ferencvarosu. W tym samym okresie Skowronek wprowadzał do dorosłego futbolu braci Mateusza i Michała Maków. Wypożyczenie Zająca to zapewne dopiero początek karuzeli z juniorami. Wisła chce ogrywać swoich młodych poza Krakowem. – Praktycznie o nich już zapomniałem. O tym, kto zostanie wypożyczony, zdecydujemy, gdy będziemy wiedzieć, jaką kadrę udało nam się sklecić – mówi Smuda. W przypadku Zająca szkoleniowiec wcześniej dał zielone światło na transfer.

Opublikowane 31.12.2014 08:50 przez

Piotr Tomasik

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 0
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
Powiadom o
WeszłoTV
16.01.2021

STAN FUTBOLU. Sokołowski, Włodarczyk, Rokuszewski, Kowalczyk

Zapraszamy na kolejny odcinek Stanu Futbolu. Dzisiaj gośćmi Krzysztofa Stanowskiego będą: Tomasz Włodarczyk, Tomasz Sokołowski, Mateusz Rokuszewski i Wojciech Kowalczyk. Ruszamy o 11:40. 
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Futbol Totalny w eWinner – 60 PLN na Premier League!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Tym razem bierzemy na tapet, w której czeka nas wielki hit – mecz Manchesteru United z Liverpoolem. O co chodzi w tej promocji? Już wyjaśniamy. ZAREJESTRUJ SIĘ W EWINNER […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

25 PLN zakładu bez ryzyka na Premier League w Totolotku!

Półmetek sezonu Premier League już za nami! W Anglii zaczynamy dziś rundę rewanżową, choć z wiadomych względów część zespołów ma jeszcze zaległości do nadrobienia. Ale dziś skupiamy się na tym, co czeka nas w ten weekend. A że czeka nas sporo, to legalny polski bukmacher Totolotek przygotował specjalną promocję. Dzięki „Lucky Loser” mecze najlepszej ligi […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Skoki narciarskie bez podatku przez cały weekend eWinner!

Gotowi na weekend ze skokami narciarskimi z Pucharem Świata w Zakopanem w roli głównej? Jeśli tak myślicie, to na pewno znacie już promocję eWinner, który oferuje nam grę bez podatku przez cały weekend! A jeśli nie znacie to najwyższy czas nadrobić zaległości. Bo przed nami kilka dni narciarskiego szaleństwa w zimowej stolicy Polski. Na czym […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Happy Hours na Premier League w TOTALbet!

Przed nami kolejny weekend z najlepszą ligą świata, więc warto spojrzeć na aktualne promocje. W TOTALbet obstawianie Premier League się opłaca, bo za każdy kupon na te rozgrywki zgarniemy podwójną liczbę losów w loterii Kasomania! A w niej na zwycięzców czekają Porsche 718 Cayman oraz liczne nagrody pieniężne. Sprawdźcie szczegóły promocji. ZAREJESTRUJ SIĘ Z NASZEGO […]
16.01.2021
Anglia
16.01.2021

Lot nad drugoligowym gniazdem. Jakie gwiazdy mogą wkrótce opuścić Championship?

Championship przez wielu postrzegana jest jako jedna z najsilniejszych lig Europy. Nic zatem dziwnego, że kto zdoła przebić się w angielskiej drugiej lidze i zapracować tam na status gwiazdy, ten zazwyczaj prędko wypływa na znacznie szersze wody. Rzecz jasna najczęściej statek dobija w takich przypadkach do portu nazywanego Premier League.  Tylko w minionym letnim okienku […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

Kadra Legii coraz węższa. Czas na transfery przychodzące

Ośmiu piłkarzy odeszło lub zaraz najpewniej odejdzie z Legii Warszawa. Przy dwóch pozostałych można postawić znaki zapytania, bo są kluby, które chętnie by ich ściągnęły już teraz. Jeszcze jesienią nie brakowało stwierdzeń, że skład „Wojskowych” jest zbyt szeroki jak na grę na dwóch frontach. Tymczasem teraz kadra mistrzów Polski stała się na tyle wąska, że […]
16.01.2021
Weszło
16.01.2021

PRASA. Śląsk odrzucił ofertę za Exposito – liczy na lepsze propozycje latem

– Dyrektor sportowy Dariusz Sztylka przyznał, że do klubu wpłynęła propozycja transferu hiszpańskiego napastnika Erika Exposito. Zdaniem działacza nie była jednak ona zbyt atrakcyjna pod względem finansowym. – Wierzymy, że w kolejnych miesiącach Exposito będzie się rozwijał tak jak do tej pory, czyli dosyć harmonijnie, według planu, dzięki czemu latem oferty będą dużo lepsze – […]
16.01.2021
Włochy
15.01.2021

To był nokaut. Lazio zmiażdżyło Romę w derbach Wiecznego Miasta

Roma do dzisiejszych derbów Rzymu przystępowała z trzeciego, a Lazio z ósmego miejsca w lidze. Na boisku kompletnie nie było tego jednak widać. Biancocelesti zmiażdżyli lokalnych rywali w starciu o prymat w Wiecznym Mieście. Podopieczni Simone Inzaghiego koniec końców zatriumfowali 3:0 i jest to rezultat dość dobrze oddający różnicę klas, jaka dzieliła obie ekipy. Dwa […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

KRZYSZTOF RATAJSKI, JAKUB ŁOKIETEK I KRZYSZTOF STANOWSKI – HEJT PARK #118

Do pubu w najbliższym czasie nie pójdziemy, ale na pewno pamiętacie, co w takich lokalach często stoi – tarcza do rzutek. Natomiast Krzysztof Ratajski, główny bohater dzisiejszego Hejt Parku, nie zajmuje się lotkami, tylko nazywamy to profesjonalnie – dartem. Ostatnio było o nim głośniej, bo dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata. Pytajcie o jego historię. Jedziemy. […]
15.01.2021
Anglia
15.01.2021

Umarł król, niech żyje król. Wayne Rooney nie jest już piłkarzem, ale jest trenerem

Od czasu zwolnienia Phillipa Cocu w listopadzie 2020 roku, Derby County nie miało stałego trenera. Holender nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań – klub niebezpiecznie krążył nad strefą spadkową, a były piłkarz Barcelony wykręcił słabą średnią 1.25 punktu na mecz. Żegnano go bez większego żalu, ale jednocześnie nie sądzono, że bezkrólewie potrwa aż dwa miesiące. […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Zorro spod Fontanny di Trevi

Kiedy Paulo Fonseca wrzucał monetę do Fontanny di Trevi z życzeniem, żeby jeszcze wrócić do Rzymu, nie wiedział, że za kilka lat obejmie drużynę Romy jako jeden z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia. Karierę szkoleniową zaczynał na fali wielkości Jose Mourinho, ale długo kontestował jego filozofie. Z braku pieniędzy na szkolnych balach kostiumowych przebierał się […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Afera w Niemczech: piłkarze chodzą do fryzjera

Niemiecki związek zawodowy fryzjerów napisał list do DFB, w którym potępia to, że piłkarze Bundesligi mają przystrzyżone włosy. Tak, dobrze przeczytaliście. Fryzjerzy. Potępiają piłkarzy. Za przystrzyżone włosy. I piszą z tego powodu oficjalny list do DFB. Choć na pierwszy rzut oka w Bundeslidze rozgrywa się właśnie kuriozalna afera, to po zajrzeniu w nią głębiej trudno […]
15.01.2021
Blogi i felietony
15.01.2021

Superpuchar Hiszpanii poziomem przypomina polską pierwszą ligę

Nie mam zamiaru iść z kijem na czołgi, kasa w futbolu jest potrzebna, kto twierdzi inaczej albo zazdrości, bo sam nigdy nie ma pieniędzy, albo jest głupi. Gdyby nie pieniądze, futbol nie rozwijałby się tak szybko, poziom nie rósłby w równie imponującym tempie, gdyż jednak łatwiej wyszkolić dobrego zawodnika w zajebistej bazie niż na kartoflisku […]
15.01.2021
Włochy
15.01.2021

Czy to już dobry moment, aby Drągowski wykonał kolejny krok do przodu?

Dwa lata temu kariera Bartłomieja Drągowskiego znalazła się na poważnym zakręcie. Choć kilkukrotnie w następstwie różnych przyczyn wskoczył do składu Fiorentiny, to nie zdołał wykorzystać swoich szans. Efekt? Wypożyczenie ostatniej szansy do broniącego się przed spadkiem Empoli. Polski bramkarz ostatecznie nie uratował ich przed degradacją, ale dzięki kapitalnymi występom, w następnym sezonie stał się podstawowym […]
15.01.2021
Włochy
15.01.2021

Zaczynał w Romie, pokochał Lazio. Pięć mgnień Angelo Peruzziego

Trzeba przyznać, że Angelo Peruzzi już na pierwszy rzut oka wyglądał jak bramkarz. Konkretnie – bramkarz, który w weekendy stoi przy wejściu do nocnego lokalu we Władysławowie i pilnuje, by nikt nie wnosił do środka wódki, kupionej po taniości w okolicznym sklepie monopolowym. Krępy, nabity mięśniami, potrafiący odstraszyć napastnika z pola bramkowego samym spojrzeniem. No […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

STANOWISKO #41 – TRANSFERY LECHA, ROZBIÓR LEGII I PARADOKS KOLEWA

Gotowi na najnowsze Stanowisko? Jeśli tak, to dobrze, bo jest o czym rozmawiać (i czego słuchać). Transfery Lecha, rozbiór Legii i paradoks naszego przyjaciela, doskonałego tancerza, znawcy win – Aleksandara Kolewa. Zapraszamy. 
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Na papierze ten transfer wygląda źle. Tim Hall w Wiśle Kraków

Wisła Kraków dokonała pierwszego zimowego transferu, ale umówmy się: nie da się nim zachwycić. Wielu z miejsca go krytykuje, inni w najlepszym razie mówią, żeby dać piłkarzowi czas i jeszcze nie przesądzać. Trudno jednak ukryć, że Tim Hall raczej nie wzbudza pozytywnych odczuć, gdy spojrzy się na jego dotychczasowe losy.  23-letni obrońca, z którym „Biała […]
15.01.2021