O czwarte miejsce w pucharach walczy już tylko Pogoń z Lechią
Weszło

O czwarte miejsce w pucharach walczy już tylko Pogoń z Lechią

Wyklarowała nam się sytuacja w ekstraklasie. Grupa mistrzowska niby liczy osiem drużyn, ale trzy miejsca w europejskich pucharach już są rozdane: dla Zawiszy, Legii i Lecha. Pozostaje walka o czwartą „wjazdówkę” do Ligi Europy. W grze pozostają: Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk. I na dziś – nikt więcej. Na dziś, bo klubom pozostają jeszcze odwołania.
Komisja Licencyjna wydała swoje pierwsze wyroki: wszystkie kluby otrzymały licencję na grę w ekstraklasie, ale nie wszystkie na grę w pucharach. Taką licencją europejską mogą pochwalić się:

– Legia
– Lech
– Zawisza
– Jagiellonia
– Pogoń
– Lechia
– Zagłębie

Jagiellonia i Zagłębie występują w grupie spadkowej, więc się nie liczą. W praktyce więc sytuacja o LE wygląda następująco: Pogoń (25 punktów), Lechia (24 punkty). Gdyby w ostatnim meczu szczecinianie wygrali z zespołem Muniza, wówczas w zasadzie byliby już pewni startu w pucharach. A tak muszą walczyć do końca.

Komisja Licencyjna wycięła w pień konkurencję tym dwóm klubom. Odpadły z walki Wisła, Ruch i Górnik. Powód: oczywiście finanse. Najgorzej one wyglądają w przypadku śląskich klubów – Górnik ma roczny zakaz transferów i ograniczenie w rejestracji wolnych zawodników (nie mogą zarabiać więcej niż 15 tysięcy złotych brutto), a Ruch tylko wspomniane ograniczenie.

Wesoła księgowość najwyraźniej jest prowadzona w Śląsku Wrocław, gdzie niedługo kary za niespłacanie premii z sezonów 2011/12 oraz 2012/13 wkrótce przekroczą wysokość samych premii! Teraz klub właśnie beknął na 75 tysięcy złotych. Działaczom serdecznie gratulujemy. Na szczęście nie jest to ich kasa, tylko głównie miejska, więc kto by tam się przejmowałâ€¦

Fot.FotoPyk

KOMENTARZE (0)