Karkołomny pomysł, czyli typujemy kto awansuje do Ekstraklasy
Weszło

Karkołomny pomysł, czyli typujemy kto awansuje do Ekstraklasy

Wyciągnęliśmy kartkę papieru i dla zabawy postanowiliśmy wytypować wyniki dwóch ostatnich kolejek pierwszej ligi. Bez specjalnego przekonania wyszło nam, że do Ekstraklasy awansują drużyny Piasta oraz Pogoni, choć jak wiadomo – kiedy tylko coś typujemy, szczególnie na polskich boiskach – zwykle wychodzi na odwrót. Dlatego nie można wykluczyć, że nagle na drugim miejscu zakręci się na przykład Zawisza. Wszystkie mecze przedostatniej kolejki rozpoczną się o 17. Jedynym zespołem, który już dziś może zapewnić sobie awans jest Piast Gliwice.
Nie przywiązujemy się do tych typów w żaden sposób, bo jak to w polskiej lidze, zdarzyć może się wszystko. Wystarczy napisać, że o awans walczy Pogoń, która wiosną punktuje gorzej od Olimpii Grudziądz, generalnie – gorzej od trzynastu innych zespołów. Walczy również Nieciecza, która grała tylko do czasu i nagle przestała. Ostatnio przegrała trzy mecze z rzędu i choć jeszcze dwa tygodnie temu była liderem, to jednak tabela wskazuje, że w tym roku kalendarzowym punktuje na poziomie Dolcanu Ząbki.

Pewien problem mamy z Zawiszą, będącym w ostatnich tygodniach jedynym zespołem w tym towarzystwie, który rzetelnie pracuje na awans. Od kiedy Janusza Kubota zastąpił Jurij Szatałow, bydgoszczanie zdobyli 14 punktów na 18 możliwych, ale z drugiej strony w dwóch ostatnich kolejkach czekają ich mecze, na których mogą się mocno przejechać.

Ok, co w takim razie wyszło nam z dzisiejszego typowania:

KOLEJKA 33
Piast Gliwice – GKS Katowice 1
Pogoń Szczecin – Wisła Płock 1
Warta Poznań – Zawisza Bydgoszcz X
Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Kolejarz Stróże 1

KOLEJKA 34
Piast Gliwice – Zawisza Bydgoszcz X
Arka Gdynia – Pogoń Szczecin X
Bogdanka Łęczna – Nieciecza 1

Piast gra dziś z GieKSą Katowice, która nagle zaliczyła drastyczny zjazd formy i zatrzymała się na czternastym miejscu, grożącym spadkiem do drugiej ligi. Pogoń, jeśli nie chce pokazać, że naprawdę nie zasługuje na Ekstraklasę, MUSI wygrać ze słabiutką Wisłą Płock. Zawisza z kolei przyjedzie do Poznania, gdzie Warta niby już o nic nie walczy, niby może grać na zupełnym luzie i przegrać ten mecz bez konsekwencji, a jednak coś nam dziś mówi, że tego nie zrobi…

Tabela po dzisiejszej kolejce będzie naszym zdaniem wyglądać tak:
Piast – 61
Nieciecza – 58
Pogoń – 58
Zawisza – 57

W ostatnim meczu o wszystko Piast zremisuje u siebie z Zawiszą, co wystarczy do świętowania awansu. Nieciecza przegra w Łęcznej, a Pogoń wymęczy remis w Gdyni, który okaże się remisem najcenniejszym z możliwych, bo dającym awans do Ekstraklasy. Tak to sobie pięknie dziś wymyśliliśmy…

PS Matematyczne szanse na awans ma jeszcze Kolejarz Stróże, ale wybaczcie – nie potraktowaliśmy go szczególnie poważnie i wykreśliliśmy z tej zabawy na starcie.

KOMENTARZE (0)