Image and video hosting by TinyPic
Zameldowany w Kielcach, chce iść na mecz. Niestety, nie może…
Weszło

Zameldowany w Kielcach, chce iść na mecz. Niestety, nie może…

O dzisiejszym finale Pucharu Polski piszemy już w innym miejscu. Nie można jednak przejść obojętnie obok kretyńskich przepisów dotyczących wpuszczania na to spotkanie kibiców. Poniżej wklejamy list, który dostaliśmy od jednego z naszych czytelników.

Cześć,

właśnie wróciłem spod kas na stadionie Korony. Wróciłem z pustymi rekami, bo chyba za bardzo lubię piłkę, żeby wejść na ten mecz.

Pochodzę z Kielc, mieszkam w Krakowie, kibicuję Legii (wiem, dziwna mieszanka, ale wszystko zaczęło się po meczach z Sampdoria i tak już zostało). Tyle że kibicowanie Legii nie stanowi dla mnie problemu w tym, żeby pójść sobie na meczyk w każdym innym mieście w jakim akurat jestem. Takie hobby.

Jako że od jakiegoś czasu w Polsce panuje cywilizacja, która na stadionach objawia się miedzy innymi w postaci kart kibica, kilka takowych posiadam. Mam kartę na Legię, mam na Koronę, mam na Cracovię, jestem gdzieś w bazie Wisły… Wiadomo, jakoś na te mecze muszę wchodzić, nigdy nie stanowiło to problemu.

Dziś jednak okazało się, że problem jest. Otóż, PZPN posiada jakąś scentralizowaną bazę danych, z której jasno wynika, ze nie mogę wejść na sektor neutralny, bo przecież kibicuję Legii. To nic, że mecz jest w moim rodzinnym mieście, gdzie nadal jestem zameldowany, że mam kartę klubu, na którym mecz się odbywa. Nie i chuj.

W ŚZPN nie mogą pomoc, mogą mi sprzedać bilet ze zwrotu, ale będzie na nim cudze nazwisko i PESEL, więc cieć z ochrony pewnie mnie nie przepuści. W kasie Korony odsyłają do kasy obstawionej przez PZPN. A w kasie PZPN z rozbrajającym uśmiechem mówią, że jak najbardziej rozumieją, widzą problem, ale nie są go w stanie obejść. Czyli dupa. Na dodatek postraszyli, ze niedługo mogę mieć problem nawet z kupnem biletu na spotkania ligowe…

(…)

Pozdrawiam,
Przemek

KOMENTARZE (0)

Najnowsze wpisy

INNE SPORTY

Tie Domi beats on Boston Bruin, Dan LaCouture in the first period of last night's game between the Maple Leafs and the Boston Bruins at the ACC. Lucas Oleniuk-Toronto Star14/3/6
22 listopada, 14:30