Lechia sięgnęła po najskuteczniejszego piłkarza w Europie

Kto jest najlepszym strzelcem w Europie? Jeszcze niedawno gazety prześcigały się w takich podchwytliwych pytaniach. Bo wcale nie Messi, drodzy państwo, ani nie Cristiano Ronaldo. Najlepszy jest Aleksandrs ÄŒekulajevs z estońskiego zespołu JK Trans Narva – zdobywca 46 goli w 35 meczach poprzedniego sezonu. W quizie musieli brać udział działacze Lechii Gdańsk i właśnie zaprosili superstrzelca na testy.
Zanim się wszyscy nazbyt podniecą, spieszymy poinformować, że ÄŒekulajevs ma 27 lat, więc ani do Barcelony, ani do Realu Lechia raczej już go nie sprzeda. 46 goli oczywiście robi wrażenie, chociaż warto pochylić się nad specyfiką ligi estońskiej. Specyfika jest mianowicie taka, że nikt tam nie umie grać w piłkę, a ostatni (dziesiąty) zespół w tabeli stracił w poprzednim sezonie 192 gole. Właśnie temu zespołowi ÄŒekulajevs wbił łącznie 18 (!) bramek w czterech meczach. Jak wyliczyli statystycy, trafienia potencjalnego napastnika Lechii oglądały łącznie cztery osoby.

Poniżej wizytówka w wersji wideo – dla cierpliwych (uwaga, nie do końca wiadomo, o co w niej chodzi, bo co chwilę obejrzeć można jakąś nieudaną akcję):

KOMENTARZE (0)